Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Mediaboom.sk

Aktuality

Markíza sa za „lajnu“ kajala priamo v Teleráne: Herko sa vrátil na obraz! (video)

Herko sa v Teleráne objavil už krátko po kauze, novú „dobrotu“ však nevaril.

Utorňajšie Teleráno obletelo vďaka excesu kuchára Ľubomíra Herka s jeho „kokaínovou lajnou“ celý svet, pričom Markíza sa okrem vyjadrenia hovorkyne k situácii doteraz nevracala. Po prepuknutí obrovskej mediálnej vlny sa však tvorcovia ranného magazínu rozhodli ospravedlniť svojim divákom, a to priamo na začiatku dnešného Telerána. Všimol si to na svojom Facebooku portál Medan.sk.

S ospravedlnením začala už priamo moderátorská dvojica Lenka Šóošová a Roman Juraško, ktorí v utorok službu nemali. Chceli by sme sa vrátiť k dosť nešťastnej situácii spred dvoch dní u nás v Teleráne, ktorá nás komplet celý tím veľmi mrzí,“ začal Juraško. Nakoniec uviedol priamo kuchára Ľubomíra Herka, ktorého televízia pustila opäť na obraz. Jeho vyjadrenie a ospravedlnenie k situácii nahrala na záznam.

„Veľmi sa divákom aj televízii Markíza ospravedlňujem, prehnal som to a mrzí ma, ako tento pokus o vtip dopadol. Poučil som sa, že vtipkovanie s práškovým cukrom, hoci bol úmysel úplne nevinný, na obrazovku nepatrí. Ešte raz sa ospravedlňujem. Zo srdca sa ospravedlňujem,“
povedal kuchár.

Kontroverznou situáciou v Teleráne sa už zaoberá Rada pre vysielanie a retransmisiu. Ako informovala hovorkyňa Rady Lucia Jelčová, v prípade preukázania propagácie omamných látok alebo porušenia ustanovení o ochrane maloletých môže regulátor Markízu pokutovať sumou v rozpätí od 3 319 eur do 165 969 eur. K incidentu s „lajnou“ v Teleráne došlo krátko pred vysielaním kreslenej rozprávky, ktorá bežne patrí k najsledovanejšiemu momentu ranného magazínu.

Ospravedlnenie Markízy a Ľubomíra Herka

Čítať viac...
Nahor