Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Kauza Merčiak uzavretá: Okamžitá výpoveď, na koberček pôjde aj komentátor!

Kauza zverejnenej nahrávky plnej vulgarizmov končí výpoveďou.

Tento víkend sa stal hviezdou sociálnych sietí športový komentátor a moderátor RTVS Marcel Merčiak a interná nahrávka, na ktorej vulgárne po prenose z olympijských hier nadáva svojmu kolegovi.

Merčiak bol komentátorom prvých pretekov alpského lyžovania na tohtoročnej olympiáde, ktorými bol zjazd mužov. Ten sa však pre nepriaznivé počasie dlhé hodiny odkladal, až sa nakoniec neuskutočnil a presunul do neskoršieho programu olympijských hier.

Problém nastal v komunikácii medzi komentátorom a technikmi, ktorí mali Merčiakovi sprostredkovať informácie. Po skončení prenosu sa Merčiak neovládol a na kolegu spustil spŕšku nadávok.

 


Totálny skrat po živom vysielaní: Nahrávka Merčiaka plná vulgarizmov, RTVS reaguje! (video)Čítajte →

RTVS sa po úniku internej nahrávky začala incidentom zaoberať.

Televízia začala s prešetrovaním, kto stojí za zavesením nahrávky na internet a jej posunutím médiám, pričom kým ešte pred pár dňami meno zamestnanca nepoznala, dnes už nie je s RTVS v pracovnom pomere.

RTVS dôsledne prešetrila situáciu ohľadom uniknutej nahrávky súkromnej konverzácie zamestnancov.

„RTVS dôsledne prešetrila situáciu ohľadom uniknutej nahrávky súkromnej konverzácie zamestnancov. Osoba, ktorej konanie viedlo k úniku predmetnej konverzácie, už nie je zamestnancom RTVS, k čomu dospeli po vzájomnej dohode s priamym nadriadeným,“ uviedla hovorkyňa RTVS Andrea Pivarčiová.

Televízia identitu osoby, ktorá nahrávku pustila na internet, nezverejní.

 


Ďalší programový prešľap: Čo ja viem po odsune na štvrtky stratilo takmer polovicu divákov!Čítajte →

„V rámci ochrany súkromia a zamedzeniu ďalšieho šírenia negatívnych emócií medzi verejnosťou nebudeme špecifikovať meno ani pracovné zaradenie danej osoby. Chceme však zdôrazniť, že táto osoba nebola v priamom konflikte s Marcelom Merčiakom a zverejneniu nepredchádzali osobné konflikty z minulosti ani súčasnosti,“ dodala.

RTVS pritom chce situáciu riešiť aj priamo s Merčiakom.

Podľa nahrávky s kolegami podobne agresívne môže komunikovať pravidelne.

„Prečo musíš furt kričať na nás? Však sa tu snažíme **** okolo vás, však obaja sa snažíme o to najlepšie,“ nakričal na nahrávke na Merčiaka po jeho spŕške nadávok kolega, ktorého komentátor oslovoval Braňo.

Merčiak je aktuálne v dejisku zimnej olympiády v Pekingu, nadriadení s ním chcú hovoriť po jeho návrate na Slovensku.

„RTVS veľmi zodpovedne pristupuje k atmosfére a vzťahom na pracovisku a vzniknutú situáciu budeme interne riešiť aj s Marcelom Merčiakom po jeho návrate z Pekingu,“ uviedla hovorkyňa.

Čítať viac...
Nahor