Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Júl na Markíze: Do prime-time sa vráti zábavný prepadák, leto ako cez kopirák!

Televízia pred pár týždňami ešte nechcela komentovať v súvislosti s návratom premiérového programu letnú štruktúru, v júli nakoniec so žiadnou zo svojich stopnutých premiér neráta. 

Koncom mája Markíza potvrdila, že do konca jarnej sezóny už so žiadnym zo svojich zastavených premiérových programov neráta. Pootvorenú však nechala situáciu ohľadom letnej štruktúry, ktorú komentovala ako neuzatvorenú.

Televízia však v letných mesiacoch či mimo sezón šetrí roky a tak nie je prekvapením, že tak bude pokračovať aj v čase, kedy i mediálny biznis a jeho ekonomickú stránku tvrdo zasiahla koronakríza.

Možný premiérový program v súvislosti s letom na Markíze bol otázkou najmä z dôvodu, že mnoho premiérových relácií a seriálov Markíza pre najbližšiu jeseň zatiaľ vôbec nepotvrdila. Kým v nedávnom vyjadrení potvrdila pre jesennú sezónu, v ktorej má naplno reštartovať svoj program, nové série reality šou Farma, Extrémne premeny aj nové časti Oteckov, Hornej Dolnej a Sestričiek, vôbec nespomína pokračovanie Susedov či stopnutých nových seriálov Pán profesor a Červené pásky.

Najmä v prípade Červených pások sa dá očakávať, že ich Markíza už tento rok vôbec uviesť nemusí, keď sa skôr očakávalo odloženie Sestričiek, v prípade Pána profesora sa Markíze ukázal možný oveľa vyšší potenciál v pondelky o 20:30 než aký už dnes majú Susedia. Pôvodne Markíza v pondelky nasadila na 20:30 Susedov a za nich Pána profesora, na jeseň v druhom pásme už bude mať Farmu a ťahať dva seriály pred ňou bude pre ňu zbytočné.

Minimálne v júli však Markíza žiadnu z premiér, ktoré sa zjavne nevojdú do jesenného programu, nevytiahne. Televízia vytiahne prakticky totožnú štruktúru ako po minulé mimosezónne letné obdobia zloženú z filmov a repríz vlastnej tvorby.

V pondelky bude Markíza pokračovať s reprízovými americkými komédiami, žáner pozmení a miesto romantických komédií bude ťahať akčnejšie. Na piatky sa zas, ako už mnoho rokov, vrátia reprízy českých komédií. S filmami tradične bude televízia počítať aj cez víkend, na soboty presunie romantické komédie, v nedele pobežia tradične trilery a akčné filmy.

Televízia do prime-time stihne vytiahnuť aj neúspešné komediálne a zábavné programy. V utorok bude o 20:30 pokračovať s reprízami Dobre vedieť, ktoré už bude nasadzovať len po jednej časti.

Na 21:40 sa totiž dostane vlaňajší neúspešný program Markízy Klamal by som ti?, ktorý skončil v priebehu minuloročnej jarnej sezóny. Televízia ho vysielala v pondelňajšom zábavnom pásme až ako tretí program po Susedoch a Kuchyni, no napriek nadpriemernému nábehu program dosahoval pravidelne podpriemery až prepadával.

Relácia Klamal by som ti? sa tak vráti do programu Markízy v lepšom čase, než v akom bežala pri svojom uvedení na obrazovky. Dá sa očakávať, že Markíze mohlo ostať pár neodvysielaných premiérových dielov a vyskúša šou u divákov ešte raz. Televízia plánuje vysielať dva diely za sebou.

V stredy bude ďalej pokračovať reprízová Chart Show a na štvrtky Markíza vytiahne už svoju mimosezónnu klasiku – české diely Zámeny manželiek. Aj v tomto prípade, ako pri Dobre vedieť, uvádza iba jednu časť, nie dve za sebou, ako bolo zvykom. Toto rozhodnutie však, podľa všetkého, rýchlo zmení, nakoľko do druhého pásma na 21:40 plánuje opäť reprízovať seriál Milenky. Ten pritom zreprízovala len vlani začiatkom roka taktiež vo štvrtok od 20:30, kde jej seriál tvrdo prepadával.

Doma neplánuje na svojom letnom programe meniť nič, pokračovať chce v úspešnom ťažení s premiérovou telenovelou Cennet, v druhom pásme pobeží reprízová telenovela Matky a dcéry.

Cez víkendy však okrem sobotnej filmovej romantiky Doma nasadzuje na nedele od 28. júna premiérový taliansky romantický seriál Vitajte v raji. Zaujímavé na tomto seriáli je, že v domácom Taliansku na verejnoprávnej stanici Rai 1 bežal pôvodne od roku 2015 ako hlavný prime-time seriál a v tomto formáte ponúkol 2 série a spolu 40 epizód. Od roku 2018 ho stanica preformátovala na dennú telenovelu vysielanú podvečer. Ako denný seriál už ponúkol vyše 300 epizód. Doma by mala počítať s prvými dvoma sériami.

Dajto klasicky od pondelka do piatka pobeží s filmami, cez víkendy sa aj tu Markíza vráti k starému nastaveniu z iných letných sezón. V soboty pobeží seriál Ňucháč a Smrtonosná zbraň a na nedeľu sa na 20:30 vráti komediálny prepadák Markízy Atletiko Cvernofka v dvoch častiach za sebou v kombinácii s ďalším niekdajším neúspechom z hlavnej stanice, českým komediálnym seriálom Okřesní prebor.

Čítať viac...
Nahor