Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Televízia

Rušné chvíle v JOJke: Diváci miesto spravodajskej relácie sledovali náhradné vysielanie!

U televíznej dvojky bolo dnes ráno poriadne rušno, v živom vysielaní ju po čase opäť trápili technické problémy.

Asi najväčšie problémy potrápili komerčnú Joj vo vysielaní jej ranného spravodajstva, na ktoré si museli diváci počkať dlhé minúty.

Televízii sa počas dnešného rána nedarilo rozbehnúť prvú spravodajskú reláciu dňa Ranné noviny, ktoré štandardne začínajú o 6:15, no tentokrát sa jej ju nepodarilo rozbehnúť včas.

S problémami sa borila takmer pol hodinu, počas ktorej diváci miesto ranného vysielania sledovali náhradný program. Televízia miesto Ranných novín operatívne vysielala blok upútavok a reprízu hlavných Novín zo štvrtka.

Joj nakoniec ranné správy odštartovala až o 6:39.

„Dnes začíname o trochu neskôr ako zvyčajne, ale všetky technické problémy sa nám, snáď, podarilo vyriešiť a môžeme pre vás vysielať Ranné noviny najbližšie dve hodiny,“ uviedol vysielanie po technických problémoch moderátor Braňo „Bruno“ Ciberej.

V televízii bolo, podľa všetkého, počas piatkového rána poriadne rušno. Naznačila to aj druhá moderátorka, Bibiana Ondrejková, ktorá vyzdvihla celý tím, ktorý pracoval na odstránení problému.

„Potvrdilo sa, že nad technikou vyhráva ľudská chuť a odhodlanie, takže ďakujeme všetkým našim chlapcom a dievčatám, ktorých nevidíte za televíznymi kamerami,“ povedala v prvom vstupe rannej relácie.

Problematický rozbeh Ranných novín zažila Jojka aj pred vyše rokom.

Začiatkom apríla 2021 svoje ranné spravodajstvo rozbehla s menším omeškaním, keď miesto o 6:15 vstúpila do vysielania o 6:23, no bez toho, aby o tom moderátori vedeli.

 


Joj začala deň problémami: Ranné vysielanie na obraze ani neodštartovala, moderátori nič netušili!Čítajte →

Tí totiž odštartovali vysielanie na čas, no netušili, že pre technický problém sa signál nedostal k divákom. V relácii tak chýbal štart programu so zvučkou aj privítaním moderátorov. O technickej poruche a tom, že dosiaľ vo vysielaní ešte neboli, nemali potuchy. V ich prvom vstupe priamo na obraze plynule pokračovali v tom, čo rozbehli mimo televízneho vysielania.

Ranné vysielanie Joj sa do pozornosti dostalo v ostatnom období viackrát.

Nepostarali sa však o to technické komplikácie, ale moderátor relácie, Ivan Janda, ktorý sa tento rok stal autorom dvoch virálnych brbtov. Vo februári po olympijskom úspechu slovenských hokejistov, kedy mali mladej hviezde, Jurajovi Slafkovskému, extrémne „fajčiť“ celé Košice a v apríli pri čítaní správy o zajatých ukrajinských vojačkách, ktorým mali ruskí vojaci oholiť „nohy“.

 


Ďalší trapas Jandu v Ranných novinách: "Ruskí vojaci oholili ženám v zajatí nohy" (video)Čítajte →

 

Čítať viac...
Nahor