Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: TV JOJ

Pikošky

Joj začala deň problémami: Ranné vysielanie na obraze ani neodštartovala, moderátori nič netušili!

Kým v spravodajskom štúdiu komerčnej dvojky začali v tradičnom čase Ranné noviny, diváci sa ich na obrazovke nedočkali.

Po sérii technických problémov verejnoprávnej RTVS, ktorá zažila komplikácie v prime-time aj jeden z najväčších niekoľkohodinových výpadkov v dopoludňajšom vysielaní rovno na sviatočný Veľký piatok, sa do problémov dostala aj komerčná Joj.

Tú technika, pravdepodobne taktiež vo vysielacom pracovisku, zradila vo štvrtok 8. apríla ráno, kedy neodštartovala na čas svoje ranné vysielanie. Nakoniec jeho úvod ani neodvysielala.

Joj štartuje svoje tradičné Ranné noviny v každé pracovné ráno o 6:15. Kým moderátori ranného vysielania boli podľa všetkého v štúdiu nachystaní a načas aj otvorili spravodajskú reláciu, na obrazovky sa nedostala. Na problémy nás upozornil čitateľ Lukáš.

 


Obrovské problémy RTVS: Na Veľký piatok kompletne vyradila všetky stanice, Jednotka ani nevysielala!Čítajte →

Po klasickej repríze relácie Krimi z predošlého dňa vo štvrtkové ráno miesto zvučky Ranných novín obraz vo vysielaní Joj zamrzol v grafike naplánovaného staničného jingla, pričom na niekoľko sekúnd obrazovka skončila aj v tme.

Správy sa nepodarilo na obraz dostať ani následne a vysielanie sa po prvýkrát rozbehlo až sekvenciou upútaviek, ktorá bežala opakovane dvakrát po sebe.

Až po chvíli prešla televízia úspešne do vysielania Ranných novín, pričom skočila rovno doprostred rozbehnutej reportáže.

Porucha na obrazovke Joj trvala niekoľko minút, do ranných správ vstúpila po prvýkrát až o 6:23.

V relácii tak chýbal štart programu so zvučkou aj privítaním moderátorov.

Tí tak, podľa všetkého, o technickej poruche a tom, že dosiaľ vo vysielaní ešte neboli, nemali potuchy. V ich prvom vstupe priamo na obraze plynule pokračovali v tom, čo rozbehli mimo televízneho vysielania.

Čítať viac...
Nahor