Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: vysielanie TV JOJ

Aktuality

Jojka v poriadnych problémoch: Panika v prime-time, nedeľné správy skončila predčasne!

Technické problémy vyradili najsledovanejšie spravodajské vysielanie televíznej dvojky pred očami divákov.

Joj zažila túto nedeľu horúci večer.

Kým vo väčšine prípadov je večerné spravodajské vysielanie televízií rutinou a divákov ničím neprekvapí, z času na čas si čaro priameho prenosu vyberie svoju daň.

Na konci týždňa živé vysielanie poriadne potrápilo televíznu dvojku, ktorá sa vo svojom najsledovanejšom spravodajskom pásme borila s technikou.

Diváci si v nedeľnom spravodajskom vysielaní Joj mohli prvé problémy všimnúť na začiatku Novín.

Kým Krimi odvysielala televízia od 19. hodiny bez problémov, okamžite nadväzujúca hlavná spravodajská relácia Noviny TV JOJ začínala s problémovým zvukom.

Počas časomiery aj úvodnej zvučky praskal v hudobnom podmaze zvuk, nepríjemný praskot však do prvého spravodajského príspevku prestal. Následne televízia vysielala bez viditeľných problémov.

Tie sa prihlásili o slovo s úderom 20. hodiny.

 


Nová televízia Jojky pozná dátum štartu! Ako bude vyzerať program dokumentárnej stanice?Čítajte →

Hlavné správy skončila predčasne

Joj následne citeľne prežila hektické chvíle, keď viac ako polhodinu v najsledovanejšom pásme improvizovala.

Uprostred čítanej správy v Novinách o ruskom nočnom útoku na Ukrajinu v jednom momente kompletne vypadol zvuk a prerušil slová moderátorky Lucie Barmošovej. Diváci mali k dispozícii iba obraz so zábermi z miesta útoku.

Približne 30 sekúnd sa Joj snažila problém v hlavných Novinách Joj vyriešiť za pochodu a vysielala opakujúce sa obrázky bez zvuku.

Po neúspešnom pokuse prerušila správy krátkou minútovou reklamou, ktorú bežne zaraďuje práve okolo ôsmej hodiny.

K vysielaniu hlavných večerných Novín sa však už viac nevrátila.

Do ich konca pritom ostávalo približne 10 minút.

Počasie odvysielala dvakrát

Televízia po rýchlej reklame naháňala čas sériou upútaviek, po ktorej operatívne zaradila do vysielania Najlepšie počasie.

Reláciu o počasí ako jedinú zo spravodajského pásma, rovnako ako iné televízie, prednahráva dopredu, mala ju tak k dispozícii okamžite.

Jojke, podľa všetkého, zlyhala technika či réžia v hlavnom spravodajskom štúdiu, ktorú sa nepodarilo priviesť k poslušnosti pre zvyšok večera.

Televízia sa tak nevedela vrátiť k dovysielaniu Novín, no rovnako tak nedokázala spojazdniť spravodajskú réžiu pre športový servis, ktorý stále čakal na svoje odvysielanie.

Najlepšie počasie nakoniec Joj v nedeľný večer odvysielala v priebehu polhodiny dvakrát.

Operatívne po 20. hodine, kedy improvizovala v čase technických problémov, no taktiež v tradičnom čase okolo 20:30, kedy sú na servis o počasí diváci televíznej dvojky zvyknutí.

Pri športe improvizovala

Ešte predtým však Joj musela hľadať alternatívu pre reláciu Šport, ktorú vysiela naživo.

V tomto prípade ju zachránilo, že mala k dispozícii menšie štúdio spravodajskej stanice Joj 24, ktorá denne vysiela vlastné živé spravodajstvo od 9. do 23. hodiny.

Televízia v priebehu niekoľkých minút presťahovala športovú reláciu aj s moderátorkou Lenkou Čvirikovou Hriadelovou z hlavného spravodajského štúdia do priestorov Joj 24.

Športový servis neotvárala ani klasickou zvučkou, ale grafikou spravodajskej televízie.

 


Preskakujete pri sledovaní televízie reklamy? Markíza otvorene, kedy túto možnosť zakáže!Čítajte →

Moderátorka problémy pred divákmi priznala.

„Šport na Jojke vysielame pre technické problémy zo štúdia spravodajskej 24-ky, v každom prípade, dobrý večer,“ otvorila nedeľný Šport Hriadelová.

Až po odvysielaní Športu sa Joj vrátila ku klasickému vysielaniu.

Po reklame už v tradičnom čase znovu odvysielala spomínané Najlepšie počasie a začala s hlavným nedeľným programom, ktorým je počas leta reprízová Kriminálka Kraj.

„Počas včerajšieho vysielania hlavnej spravodajskej relácie Noviny TV JOJ došlo k technickej poruche zvukového mixážneho pultu. To zapríčinilo jej predčasné ukončenie. Šport sme kvôli technickej poruche vysielali zo štúdia spravodajskej televízie JOJ 24. Chybu sa podarilo odstrániť, Ranné noviny sme už odvysielali bez problémov,“ vysvetlila nedeľné problémy hovorkyňa Joj Lucia Tuhelová.

 

Čítať viac...
Nahor