Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Nové projekty

Jojka ukázala novú tvár legendárneho kvízu: Obsadí ním lukratívny vysielací čas!

Prvá vedomostná relácia z obrazovky Joj sa po dvadsiatich rokoch od svojho pôvodného štartu vracia, dočká sa lukratívneho nasadenia.

V septembri 2002 začala vtedy len polročná televízia JOJ vysielať popoludní vedomostný kvíz Riskuj!, ktorý sa v jej vysielaní vypracoval do pozície jedného z najúspešnejších programov.

Riskuj! bol jedným z mála stabilne sledovaných formátov v jej dennom programe, pričom jeho úspech v ďalších rokoch posmelil televíziu do rozšírenia kvízového popoludnia o ďalšie dva formáty – Páli vám to? a Vojna slov. Paradoxne však vtedy pohla so stabilným vysielacím časom Riskuj! a jedna z prvých úspešných relácií Joj skončila v jej vysielaní v roku 2007.

Televízia v čase osláv svojich 20. narodenín vracia prvú úspešnú lastovičku z jej programu na obrazovky.

Joj dnes ukázala novú podobu legendárneho kvízu aj s úplne novým štúdiom.

„Legendárny kvíz sa vracia v modernej podobe s novou moderátorskou tvárou. Denná vedomostná relácia Riskuj! bola jedným z prvých programov na obrazovke TV JOJ a už vtedy patrila medzi najúspešnejšie programy na JOJke. Po 20 rokoch zažíva svoj nový začiatok,“ oznámil na sociálnej sieti generálny riaditeľ JOJ, Marcel Grega.

Známy kvíz vychádza zo svetového súťažného formátu Jeopardy!.

Nemenia sa tak jeho pravidlá, v hre sa každý deň predstavia 3 súťažiaci, hrať sa bude v dvoch súťažných kolách, ktoré vyústia do samotného finále. „Na súťažiacich a divákov každý deň čaká dvanásť tém a celkovo 60 otázok z najrôznejších oblastí,“ uvádza televízia.

„Túto tvár si zapamätajte,“ hlásila kedysi Markíza

Televízia v novej verzii Riskuj! na moderátorské miesto neposadila niektorého zo svojich matadorov, ale, ako sme už informovali, novú tvár Dušana Ambróša.

„Teším sa, že našou podvečernou súťažnou šou bude sprevádzať nová moderátorská tvár – Dušan Ambróš, ktorý potvrdzuje, že nám na Slovensku rastie kvalitná mladá generácia talentov,“ uviedol Grega.

Dušan Ambróš sa v roku 2019 stal jednou z nových moderátorských tvárí, ktoré RTVS hľadala pre svoj vtedajší nový projekt televízneho regionálneho magazínu Regina. RTVS na jar 2019 zorganizovala veľký verejný kasting, na ktorom hľadala nové tváre pre regionálne televízne vysielanie. Jednou z nových tvárí verejnoprávnej televízie sa nakoniec stal aj Dušan Ambróš, ktorý Reginu moderuje doteraz.

Kedysi veľký potenciál Ambróša vyzdvihovala verejne Markíza.

V roku 2021 dostal najväčšiu hereckú televíznu príležitosť ako nová posila dramatického seriálu Sestričky. Objavoval sa v ich poslednej štvrtej sérii.

„Túto tvár si zapamätajte. O talentovanom hercovi ešte budete počuť,“ predstavovala novú tvár Sestričiek Markíza.

Vyhne sa Duelu

Joj už potvrdila aj nasadenie denného vedomostného kvízu do svojho vysielania.

Riskuj! na obrazovky vráti od pondelka 5. septembra, pričom ho bude vysielať päťkrát do týždňa od pondelka do piatka.

Relácia zároveň obsadí zaujímavý vysielací slot v čase podvečerných správach.

Jojka denným kvízom posilňuje podvečerné pásmo, v ktorom na jar prebrala pozíciu lídra s kuchárskou reality šou Bez servítky.

Riskuj! bude vysielať priamo pred ňou od 17:15, prekrývať sa tak bude s Prvými Televíznymi novinami a magazínom Reflex na Markíze. Zároveň skracuje svoje podvečerné spravodajstvo, ktoré sa od septembra vráti na 17:00.

Riskuj! sa vyhne priamej konkurencii podobnej dlhoročnej vedomostnej relácii Duel.

Vôbec najdlhšie vysielaný súťažný kvíz na Slovensku vysiela Jednotka v čase od 17:50. Práve v tomto čase už Riskuj! vo vysielaní Joj vystrieda Bez servítky.

Obsadí problematický slot

Joj s dennou vedomostnou šou vyrieši problematický slot okolo 17. hodiny.

Televízii sa ho ostatné roky nedarí zastabilizovať a dosahovala v ňom podpriemerné výkony sledovanosti.

Na jar celý čas až do Bez servítky vypĺňala takmer hodinovými správami, rok predtým, ako aj v priebehu aktuálnych letných prázdnin, zas zosunula podvečerné spravodajstvo až na pol šiestu.

 

Čítať viac...
Nahor