Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Nové projekty

JOJka s novým moderátorom: Na Kolibu prichádza tvár markizáckych Sestričiek!

Televízna dvojka našla novú moderátorskú tvár, zverí jej návrat vedomostného kvízu Riskuj!

Od jesene plánuje Joj svoj denný program rozšíriť o novú verziu známeho kvízu Riskuj!, ktorý na svojej obrazovke vysielala v rokoch 2002 až 2007.

Riskuj! bola vôbec jedna z prvých relácií na obrazovke JOJky, ktorú do vysielania televízia vráti po dvadsiatich rokoch od jej prvého uvedenia. O oživení formátu exkluzívne informoval portál Mediaboom.sk.

Joj mala ešte počas jari absolvovať kasting na nového moderátora kvíz šou. Pôvodne vedomostnú reláciu moderoval Štefan Bučko.

Nový moderátor JOJ

Televízia pri novom moderátorovi Riskuj! pritom siahla po neopozeranej tvári.

Joj už podľa potvrdených informácií angažovala 29-ročného herca, Dušana Ambróša, ktorého dosiaľ diváci mohli poznať skôr z obrazoviek verejnoprávnej televízie či Markízy.

Dušan Ambróš sa v roku 2019 stal jednou z nových moderátorských tvárí, ktoré RTVS hľadala pre svoj vtedajší nový projekt televízneho regionálneho magazínu Regina.

RTVS na jar 2019 zorganizovala veľký verejný kasting, na ktorom hľadala nové tváre pre regionálne televízne vysielanie. Jednou z nových tvárí verejnoprávnej televízie sa nakoniec stal aj Dušan Ambróš, ktorý Reginu moderuje doteraz.

V roku 2021 zároveň dostal najväčšiu hereckú televíznu príležitosť ako nová posila v seriáli Sestričky. Objavoval sa v ich poslednej štvrtej sérii.

„Túto tvár si zapamätajte. O talentovanom hercovi ešte budete počuť,“ predstavovala novú tvár Sestričiek Markíza.

Dušan Ambróš v seriáli Sestričky (zdroj: Markíza)

Kedy sa Riskuj! vráti na obrazovku

S návratom Riskuj! na obrazovky by mala Joj podľa prvých informácií počítať od septembra.

Denný vedomostný kvíz patril v minulosti na Joj k pilierom jej programu. Vysielala ho v okolí 17. hodiny, kde kedysi dostali priestor naraz až tri kvízové formáty.

Posledne televízia kvízy vysielala rovno v podvečernom slote o 18. hodine. Od januára 2019, v snahe nájsť konkurencieschopný program voči vtedy valcujúcim Oteckom, zaradom nasadila rôzne relácie ako IQ Taxi, Pošli ďalej, Po škole či Lucky Room, až na IQ Taxi všetky skončili tvrdým prepadákom.

Pred týmto pokusom Joj ešte v roku 2013 oživila ďalší zo svojich najznámejších kvízov Páli vám to? Novú verziu, pre ktorú netradične zvolila rakúskeho moderátora, Thomasa Kamenára, vysielala spočiatku pred podvečernými správami.

Duel po rokoch s konkurenciou

Oživenie jedného zo svetovo najstarších kvízov Riskuj! znamená novú konkurenciu najmä pre dlhoročný kvízový formát verejnoprávnej televízie Duel.

Ten sa už druhé desaťročie od roku 2006 vysiela v podvečernom čase na Jednotke, pričom patrí medzi vôbec najstabilnejšie a najúspešnejšie programy RTVS.

Duel, vysielaný o 17:45, je dlhodobo sledovanejší, než nasledovné 5 proti 5, ktoré predchádza večerným spravodajstvám. V pokročilej fáze tohtoročnej jarnej sezóny sa Duel hýbal v univerzálnej cieľovke 12+ na podieloch okolo 16 – 18 %, 5 proti 5 dosahovalo spravidla úroveň 9,5 %.

Bežne Duel sleduje o 70 aj vyše 100-tisíc divákov viac ako dennú šou Andreja Bičana, denná sledovanosť závisí od aktuálneho obdobia aj počasia.

Duel, prirodzene, láka primárne staršiu skupinu divákov. V komerčnej cieľovke 12-54 sa jeho podiely na trhu pohybujú spravidla na úrovni 8 – 10 %.

 

Čítať viac...
Nahor