Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

RTVS zorganizovala veľký kasting nových moderátorských tvárí! Nasadzuje ich do nového formátu

Televízia hľadala nové tváre, na obrazovke sa začnú objavovať už od tohto týždňa.

Už aktuálne od stredy 24. apríla začína Dvojka RTVS vysielať jej dosiaľ najvýraznejší regionálny magazín s názvom Regina, ktorý tak nadviaže na jej najsilnejšiu značku spojenú práve s regiónmi. Tentokrát však miesto rádiového vysielania bude mať Regina priestor v tom televíznom, a to pravidelne od pondelka od štvrtka o 16:20 na Dvojke.

RTVS pritom do nového formátu obsadila úplne nové moderátorské tváre. Pred časom zorganizovala veľký kasting priamo v jej regionálnych štúdiách v Košiciach a Banskej Bystrici, odkiaľ sa bude magazín Regina aj vysielať. V oboch mestách vznikli podľa televízie dosiaľ najvýpravnejšie moderné televízne štúdiá v histórii regionálnych magazínov, z ktorých chcú tvorcovia neraz pestrou formou prezentovať najrôznejšie aktivity ľudí zo slovenských regiónov.

Priamo konkurzu v televíznom štúdiu sa napríklad v Košiciach zúčastnilo 40 uchádzačov o post nového moderátora, vo vysielaní Reginy by sa v každom štúdiu mali striedať dve moderátorské dvojice. Televízia však avizuje, že aj s viacerými ďalšími uchádzačmi, ktorých pre moderovanie Reginy nevybrala, chce ďalej pracovať a nájsť im prípadné miesto v ďalších formátoch.

Televízna Regina bude s tou rozhlasovou priamo prepojená, a to prostredníctvom jednej z celkovo troch tém v každom vysielaní. Stálou rubrikou budú „Rady Reginy“. V každom vydaní televízneho magazínu zaznejú aktuálne i tematické informácie zo života ľudí v jednotlivých regiónoch Slovenska. Tvorcovia tejto relácie chcú divákom, no rovnako sprostredkovane aj poslucháčom Reginy, predstaviť všetky aspekty života regiónov Slovenska.

„V ich pozornosti budú nielen problémy života obyčajných ľudí, ale aj snaha o hľadanie riešení, takisto publicistické pohľady na úspechy, projekty, pripravované podujatia, tradície, aktivity, výročia či rôzne iné udalosti, tiež inšpiratívni ľudia, prírodné krásy, historické pamiatky, jednoducho „všetky odtiene regiónov. Ďalším aspektom relácie, ktorá tematicky nadväzuje na regionálne formáty RTVS posledného desaťročia (Regionálny denník, Teleregina či Ahoj Slovensko) je jej výraznejšie ukotvenie na sociálnych sieťach,“ uviedla RTVS.

Zdroj: RTVS

Čítať viac...
Nahor