Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Nové projekty

Jojka tasí do boja s Markízou najväčší tromf sezóny! Predčasne vytiahne hlavnú novinku jesene

Televízna dvojka si na druhú polovicu jesennej sezóny nechala dve seriálové novinky. S prvou z nich vyštartuje skôr, ako plánovala.

Nástup televíznych noviniek v tejto sezóne neskončil.

Po dvoch nových šou Možné je všetko a Jama levova, oceňovaní Voda spieva, kvíze Všade dobre, doma naj či seriáli Prokurátorka na Jojke sa televízni diváci dočkajú ešte minimálne dvoch nových seriálov, ktoré na obrazovky prídu v druhej polovici jesene.

Príde s nimi Jojka, ktorá si pre túto jeseň prichystala napríklad nový komediálny projekt PsychoSimona.sk.

Ide už oficiálny názov pôvodne ohlásenej novinky Webová terapia, ktorá je adaptáciou známej americkej komediálnej série Webtherapy.

„Ako sa z povrchnej cynickej ženy stane hlbší a morálnejší človek Simona je atraktívna štyridsiatnička, tzv. zelená vdova, ktorá vedie bezstarostný život manželky podnikateľa Richarda. Keď ale Richard skrachuje kvôli korone a dostane infarkt, Simona kvôli živobytiu začne poskytovať psychologické poradenstvo online. Jej spôsob terapie je síce prízemný, tvrdý, cynický a väčšinou nemorálny, ale zároveň účinný a úspešný. Simonini klienti sú šťastní, Simona zarába a postupne sa aj ona mení…“ znie anotácia.

V slovenskej verzii hlavné postavy v seriáli stvárnia Zuzana Fialová a český herec známy zo seriálového fenoménu Most! Michal Isteník. Jojka vo svojom vysielaní avizuje 26 častí, ktoré budú niesť kratšiu stopáž na úrovni 25 minút.

Originálny seriál Webtherapy sa vo svete dočkal už viacero lokalizácií – mimo iného aj v Poľsku, Spojenom kráľovstve alebo Španielsku.

 


Sledujte filmy ako v kine kdekoľvek s novým inteligentným projektorom od SamsunguČítajte →

Seriálový ťahák jesene

Najväčšou seriálovou novinkou tejto jesennej sezóny však bude komediálna kriminálka Duch.

Popri Markíze, ktorá túto jeseň neuviedla žiadny nový seriál, a skôr žánrových projektoch Prokurátorka a PsychoSimona bude Duch suverénne najzvučnejšou seriálovou novinkou pre mainstreamového diváka.

Projekt vychádza z českého rovnomenného seriálu, s ktorým slovenská verzia zdieľa nielen scenáre ale aj tvorcov či dokonca herecké obsadenie.

Kľúčovou postavou kriminálky je duch mafiánskeho bossa, Darka Besarabiča, ktorý sa po svojej smrti chce dopátrať, kto stál za jeho vraždou.

Ako duch sa tak spojí s policajným vyšetrovateľom Emilom, ktorý má pracovať na odhalení zradcu z mafiánskej rodiny, začo mu Darko pomáha s vyšetrovaním prípadov.

V českom seriáli obsadil postavu ducha mafiána známy srbský herec, Predrag Bjelac.

Unikátom je, že táto postava bola v pôvodnej verzii natoľko špecifická, že sa tvorcovia s Jojkou rozhodli osloviť Predraga Bjelaca aj do slovenskej verzie seriálu.

Predrag Bjelac v seriáli Duch (zdroj: TV JOJ)

Dôjde tak k nevšednej situácii, keď si rovnaký herec zahrá odznova tú istú postavu v úplne totožných seriálových epizódach, akurát po pôvodnej českej verzii budú ich scenáre v ich slovenskom spracovaní.

„Predrag Bjelac v tejto úlohe exceloval natoľko, že sme si v nej nevedeli predstaviť vhodnejšieho kandidáta. Teší ma, že Pedja prijal ponuku aj do slovenskej verzie seriálu,“ informoval v minulosti generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega.

O seriáli Duch

Pôvodný seriál Duch odvysielala Prima začiatkom roka 2022.

Ponúkla celkovo osem častí v sobotnom prime-time, kde sa spravidla hýbala v celkovej sledovanosti na úrovni okolo 900-tisíc až vyše milióna divákov. V komerčnej cieľovke (15-54) priemerný podiel všetkých častí dosiahol úroveň okolo 24 %.

Seriálový námet Duch vyšiel od produkčnej spoločnosti DNA Production, režisérmi boli Peter Bebjak a Róbert Šveda. Rovnakí tvorcovia v roku 2022 nakrútili aj slovenskú verziu seriálu.

DNA má za sebou mnoho projektov nielen na Slovensku, ale aj v Česku, medzi inými oceňované minisérie Herec alebo Spravodlivosť či absolútny tohtoročný fenomén Devadesátky.

Aj slovenský Duch dostane celkovo 8 častí.

Popri Predragovi Bjelacovi je ústrednou tvárou seriálu Michal Kubovčík, ktorí stvárni spomínaného vyšetrovateľa Emila.

Ďalšie postavy hrajú Rebeka PolákováMaroš KramárMartin NahálkaRobo JakabKamil MikulčíkVlado ŠarišskýVerica Nedeska alebo Dana Droppová.

Ústredné tváre seriálu Duch (zdroj: TV JOJ)

„Policajnému vyšetrovateľovi Emilovi Slobodovi (Michal Kubovčík) obráti život naruby duch zavraždeného mafiánskeho šéfa Darka Besarabiča (Predrag Bjelac). Darko chce od Emila pomoc pri odhalení zrady, ktorá viedla k jeho smrti a zároveň si chce prostredníctvom neho vybaviť účty so svojím vrahom. Ako protislužbu mu ponúka pomoc s riešením prípadov. No najskôr z Emila urobí poriadneho chlapa. Na svoj obraz!“ znie anotácia.

Napriek tomu, že jedna z troch hlavných postáv seriálu je duch, svet, v ktorom sa postavy pohybujú, je skutočný.

„Duch je súčasťou reality, kde polícia, vyšetrovanie, podsvetie aj organizovaný zločin zodpovedajú kriminálnej praxi. Všetko má svoj predobraz v realite, aj keď prípady a príbeh sú fiktívne. Vzniká tak veľmi zábavný krimižáner, v ktorom sa spája napätie a humor. Hlavným nositeľom úsmevného pohľadu na drsné prostredie zločinu je Darko Besarabič, jeho mafiánske buranstvo a balkánska bohorovnosť zmiešaná s darom užívať si život (aj keď paradoxne po smrti),“ informuje televízia.

Duch odštartuje skôr, Prokurátorka sa odsúva

Jojka vo svojich prvých reklamných plánoch avizovala vyštartovať so seriálom tematicky na začiatku budúceho mesiaca.

Mala tak totiž spraviť na Sviatok všetkých svätých 1. novembra, obsadiť so seriálom od začiatku počítala stredajšie večery. V nich sa aktuálne vysiela iná kriminálna novinka Prokurátorka, ktorej však v tretí vysielací týždeň padla sledovanosť do podpriemeru.

Televízia krátko nato upravila svoje plány.

Joj so seriálom Duch odštartuje ešte tento mesiac, a to už o necelé tri týždne v stredu 18. novembra o 20:40.

Vysielať plánuje po jednej epizóde do týždňa.

Do druhého večerného pásma súčasne odsunie Prokurátorku, tá tak bude po novom začínať až o 22. hodine. Ponúkať už bude tiež iba po jednej časti v týždni.

Jojka k úprave vysielania Prokurátorky pristupuje v záverečnej tretine jej vysielania od 11. časti. Seriál dostal celkovo 16 epizód.

 

Čítať viac...
Nahor