Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV Prima

Viete prví

Joj vytasí seriálovú komédiu plnú hviezd! Zažiari Issová, Polívka či Pauhofová

Okrem druhej série Ivety už Joj chystá štart novinky, ktorej originál hviezdil na Netflixe.

Jar plná nových seriálov pokračuje.

Diváci dostávajú v tejto sezóne nádielku seriálových noviniek, keď už v prvých dvoch mesiacoch roka stihli televízie uviesť projekty Čas nádejí, Zrada alebo Na vlnách Jadranu.

Pripravované sú aj pokračovania novších projektov.

Už od tejto nedele s druhou sériou odštartuje vlaňajší valec Iveta, pričom nové časti na jar uvedie tiež komediálne ladená detektívka Výnimočná Nikol. Markíza s jej druhou sériou počíta už čoskoro.

Seriálový hit mieri na Slovensko

Už budúci mesiac sa má navyše vo vysielaní predstaviť aj dlho avizovaná seriálová komédia Vytoč môjho agenta, s ktorou spoločne prídu Joj a Prima.

Na slovenské a české obrazovky prinesú oceňovaný námet, ktorý patril medzi hity streamovacej platformy Netflix.

Vytoč môjho agenta je adaptáciou úspešného francúzskeho originálu Call My Agent, ktorý sa po prerazení na Netflixe stal populárnym po celom svete, v roku 2021 získal Emmy za najlepší komediálny seriál. Vo svete na jeho konto pribúdajú nielen pozitívne kritiky, ale viaceré adaptácie, a to či už z Južnej Kórei, Anglicka, Turecka, Poľska alebo práve z Česka a Slovenska.

Seriál sa stal populárnym pre odhaľovanie zákulisia kastingových agentúr, cez ktoré sa populárni herci dostávajú k novým projektom.

„Čo nevieme o hercoch, ale oni a ich hereckí agenti zažívajú každý deň? Seriál Vytoč môjho agenta rozpráva komediálne príbehy z kastingovej agentúry. V nej je každý deň plný práce a ľudských nástrah – snaha uspokojiť náročné potreby hereckých hviezd, neustály boj s konkurenciou, komplikované osobné vzťahy, ktoré sa často prelínajú s pracovnými záležitosťami,“ predstavila novinku Joj.

Komediálne linky sa budú prepájať s dramatickými príbehmi hercov, ktoré sa bežne odohrávajú mimo očí verejnosti.

Agentúrny tím musí toto všetko zvládnuť a obstáť každý deň v boji, ktorý prináša mnoho absurdných a komických situácií, ako aj dojímavé momenty a skutočné ľudské drámy.“

Kedy odštartuje Vytoč môjho agenta

Nakrúcanie Vytoč môjho agenta prebiehalo ešte vlani, pričom obe televízie už novinku kompletne sprístupnili v predpremiére.

Diváci si ju môžu nájsť aj teraz na videoplatformách JOJ Play a Prima+, a to v ich platených verziách.

Uvádzanie televíznych seriálov s úplne všetkými časťami v predstihu zaviedla Prima, Joj sa k nej pridáva pri spoločných projektoch.

S Markízou inak zvyknú ponúkať v platenej internetovej predpremiére len najbližšie vysielanú časť noviniek či stabilných seriálov, a to maximálne v týždňovom predstihu. Vytoč môjho agenta sprístupnili Joj s Primou týždne pred televíznou premiérou.

Česko-slovenská novinka by totiž mala odštartovať v druhej polovici marca.

Joj podľa našich informácií plánuje so seriálom Vytoč môjho agenta vyrukovať v stredajšie večery, pričom by tak mala urobiť od stredy 20. marca.

Postavila by sa tak tretej sérii reality šou Na nože, ktorá sa uplynulú stredu vrátila pri sile. Prvú epizódu tohto roka sledovalo 397-tisíc divákov v univerzálnej cieľovke, v tej obchodnej získala nadpriemerný rating 8,2 % s podielom na trhu 27,1 %. Na nože tak zaznamenalo jasne najlepší štart série, vlaňajšie obe série začínali na ratingoch okolo 6 % v pôvodnej obchodnej skupine.

Zažiari aj hviezda Zrady

Prednosťou novinky Vytoč môjho agenta bude plejáda česko-slovenských hereckých hviezd.

Seriálová komédia je postavená na kastingovej agentúre, ktorou prechádzajú najväčšie herecké osobnosti českého a slovenského šoubiznisu. Stvárňovať budú seba samých.

„Jedinečnosť celého projektu dopĺňa veľmi zábavný model, v ktorom hrajú sami seba herecké hviezdy reprezentované agentúrou,“ uvádza Joj.

Pracovníkov agentúry stvárni štvorica hlavných hereckých tvárí – zo slovenských mien ústredné postavy hrajú Tomáš Maštalír a Zuzana Kronerová, z českej strany s nimi v spoločnej agentúre pracujú Kryštof Hádek a Martha Issová.

Medzi celebritami, ktoré bude agentúra zastupovať, sa objaví aj Issovej sesternica Klára Issová, ktorá je aktuálne hviezdou dramatického seriálu Markízy Zrada.

V ďalších epizódnych úlohách budú účinkovať Táňa Pauhofová, Gabriela Marcinková, Iva Janžurová, Juraj Loj, Bolek Polívka, Sabina Remundová, Zlata Adamovská, Taťjana Medvecká, Jiří Langmajer, Stanislav Majer alebo Michal Dlouhý.

Kompletnú vizitku seriálu nájdete v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor