Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Viete prví

Výnimočná Nikol sa vráti s novými časťami: Vieme, kedy chce Markíza odštartovať 2. sériu!

Odľahčená kriminálka na nové epizódy čaká dlhšie, než televízia pôvodne plánovala.

Výnimočná Nikol sa po viac ako roku vrátila na televízne obrazovky.

Seriálová detektívka v hlavnej úlohe s Táňou Pauhofovou mala svoju premiéru ešte na jeseň 2022, kedy mala byť veľkým tromfom Markízy po sérii viacerých neúspechov. Očakávalo sa dokonca, že sa zaradí k takým ťahúňom ako Pán profesor či Druhá šanca, tento cieľ však nenaplnila.

Výnimočná Nikol sa vysielala pôvodne vo štvrtky ešte v čase dominujúcej Nemocnice, proti ktorej sa presadzovala len sťažka.

Jej priemerný rating sa pohyboval na úrovni 6 % v pôvodnej obchodnej cieľovke, rekordom boli dva výkony na hranici 6,9 %, ratingovo najslabšie diely dosiahli výkon 5,8 a 5,9 %. V podiele na trhu bola detektívka skôr priemerná či podpriemerná – rekordom bol výkon 22,7 %, inak sa pohybovala okolo 20 % a pod ňou. V celkovom publiku dosahovala sledovanosť na úrovni okolo 300-tisíc divákov.

Nové časti už nakrútila

Markíza v roku 2022 odvysielala celkovo osem epizód, po ktorých ohlásila prípravu ďalších častí.

Výnimočná Nikol vychádza z francúzsko-belgického originálu Haut potentiel intellectuel, z ktorého už v čase vysielania prvej série mala k dispozícii na adaptáciu ďalších 8 dielov.

Medzitým dokonca vznikla aj tretia originálna osemdielna séria.

V slovenskej verzii diváci čakajú na uvedenie ešte len 2. série, ktorej nakrúcanie prebehlo už minulý rok.

Na obrazovky sa mala pôvodne dostať v priebehu jesennej sezóny 2023, po úspechu minuloročných noviniek Dunaj, k vašim službám či reality šou Na nože však Markíza ďalší seriál do vysielania nepotrebovala a plány prehodnotila.

Kedy odštartuje 2. séria Výnimočnej Nikol

Návrat Výnimočnej Nikol sa tak niekoľko mesiacov odkladá, no Markíza jej už mala nájsť nové miesto v programe.

Príchod nových častí sama naznačila vytiahnutím repríz prvej série, ktoré od tohto mesiaca nasadila v neskorší pondelňajší večer po aktuálnom premiérovom seriálovom hite Zrada.

Prvú sériu po vyše roku nereprízuje náhodou, keď by následne mala pokračovať s vysielaním premiérových epizód.

Výnimočná Nikol totiž má v 2. sérii dostať nový vysielací deň a obsadiť pondelňajšie večery. Markíza podľa našich informácií s premiérovými časťami vyrukuje v druhej polovici apríla. 

Opäť by mala mať pripravených celkovo osem nových epizód, ktoré jej vydržia do júna.

V nových častiach bude prípady naďalej vyšetrovať nadaná Nikol Tichá (Táňa Pauhofová) po boku kapitána Adama Kadleca (Kamil Mikulčík).

„Aj v novej sezóne bude táto nesúrodá dvojica v každej časti riešiť nový zločin a snažiť sa chytiť iného prešpekulovaného páchateľa,“ uviedla Markíza.

Na scénu však príde úplne nová vyšetrovateľka, ktorá si na mušku zoberie práve samotnú Nikol.

Pokračovať, naopak, budú Michaela Majerníková, Pavol Šimun alebo Dominika Morávková, ktorá v uplynulých týždňoch hviezdila v historickom seriáli Čas nádejí. Objavuje sa tiež v Nemocnici.

Presun mimo hlavnej časti sezóny

Načasovanie vysielania 2. série dáva tušiť, že ani samotná Markíza nebola so sledovanosťou prvej série úplne spokojná.

Nový seriálový hit sa na jeseň 2022 nekonal a jeho pokračovanie už nevytiahne v obchodne najdôležitejších mesiacoch.

Z väčšej časti spadne rovno do obdobia, ktorému sa televízie s hlavnými sezónnymi ťahákmi snažia vyhnúť.

Výnimočná Nikol sa bude vysielať najmä v máji, kedy pozornosť pútajú Majstrovstvá sveta v hokeji. Tento rok sa budú navyše konať v susednej Českej republike, odštartujú v piatok 10. mája.

Ani jeden pondelok ale seriálu nehrozí zrážka so zápasom Slovákov, 13. mája však večerný duel odohrajú Česi so Švajčiarmi.

Výnimočná Nikol by sa mala už úplne vyhnúť Majstrovstvám Európy vo futbale a skončiť ešte pred ich začiatkom. EURO 2024 vysiela Markíza, začína v piatok 14. júna.

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram

Vysvetlivky k uvádzaniu televíznej sledovanosti
Obchodná (komerčná) cieľovka, mladí diváci - obchodná cieľová skupina divákov vo veku 13-55 rokov (od roku 2024). Do roku 2023 bola uvádzaná vo veku 12-54 rokov. Spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %;
Univerzálna cieľovka (celkové publikum) - všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %.

Poznámka: Od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná oneskorená sledovanosť, od januára 2017 "hostia". Od januára 2024 došlo k zmene obchodnej cieľovej skupiny.

Čítať viac...
Nahor