Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Kampaňová upútavka na nový seriál Uhorčík

Nové projekty

Joj s novým seriálom Uhorčík vyrukuje v októbri! V kampani nechala ozbíjať finančníka z pozadia televízie

Televízia sa pripravuje na spustenie nového seriálu, ktorý bude paródiou na slávneho Jánošíka.

Komerčná dvojka v priebehu jesennej sezóny zaradí po ťažiskovej novej šou Zlatá maska aj seriálovú novinku. Ako už bolo známe, túto jeseň naplánovala spustenie nového historicko-komediálneho seriálu Uhorčík, kedy tak chcela urobiť, dosiaľ neprezrádzala.

Joj nakoniec plánuje Uhorčíka zaradiť do vysielania na budúci mesiac v októbri. So seriálom má podľa našich informácií počítať rovno v hlavnom vysielacom čase o 20:35.

Nasadiť by novinku, aj pri pohľade na dnešnú štruktúru, mala zaradiť do sobotného prime-time. Televízii sa však zatiaľ nechytila druhá séria Nového života, ktorej sa nedarí najmä v utorok proti podobnej cieľovke Sestričiek. Tento štvrtok si mala oproti utorňajšiemu neúspechu so seriálom polepšiť o približne rating.

Joj už aktuálne začala aj s kampaňou na Uhorčíka, ktorú previazala s imidžovou kampaňou spred štartu sezóny. Časť z imidžovej kampane venovanú novému seriálu v samostatnej upútavke na Uhorčíka rozvíja.

Televízia po dlhšom čase zaujala internou narážkou, keď do kampane na seriálovú novinku obsadila finančníka z pozadia majiteľa televízie, skupiny J&T, Patrika Tkáča. Hlavnými hrdinami seriálu ho nechala ozbíjať.

Joj takýmto spôsobom nadviazala na zahraničné snímky, v ktorých sa objavili finančníci známi zo sveta. „Spoluvlastník spoločnosti J&T Patrik Tkáč sa touto malou „úlohou“ zaradil medzi úspešných podnikateľov zo zahraničia, ktorí sa objavili v zábavnom filmovom priemysle. Riaditeľ Google Sundar Pichai aj jeho zakladateľ Sergey Brin sa mihli vo filme Stážisti a Donald Trump vo filme Sám doma 2,“ uviedla PR manažérka Joj, Katarína Nosková. Najmä účasť Trumpa v slávnej vianočnej snímke je na Slovensku dobre známa. Autormi upútavky s finančníkom sú riaditeľ programu a spravodajstva Joj Roland Kubina, riaditeľ kreatívy Ondrej Garan Hutník a projektový režisér Marián Kolík.

Nový seriál sa dočká aj vlastnej titulnej skladby s rovnomenným názvom Uhorčík, ktorú zložila kapela Heľenine oči. Zaznela už aj v upútavke.  Kampaňovú upútavku nájdete na začiatku článku.

V historickej paródii na Jánošíka v hlavnej úlohe slávneho zbojníka zosobní Juraj Rašla, po jeho boku bude stáť Uhorčík, ktorého hrá René Štúr. Ten je zároveň aj autorom seriálu. Režisérom novinky je Michal Židzik.

Parodický seriál v sebe bude niesť narážky na súčasné dianie, politiku ako aj odkazy na moderné vymoženosti v historickom prostredí. Televízia chce v seriáli priniesť autentické ľudové kroje, výpravné prostredie slovenskej prírody aj prvky folklóru. Ďalšími hercami novinky budú Sväťo Malachovský, Gabriela Marcinková, Jozef Adamčík, Marián Labudla ml., Karin Hajdu alebo Martin Mihalčín.

Televízia pri novinke pôvodne avizovala 8 epizód, nakrúcať však mala podľa všetkého aj ďalej. V minutáži sa má Uhorčík hýbať až okolo 50 minút, čím sa zaradí k dlhším seriálom ako bolo Za sklom.

Anotácia seriálu Uhorčík
Uhorčík je ľahká paródia na zbojnícke výčiny Jánošíkovej družiny, v ktorej sa historické fakty rozchádzajú a zasa schádzajú s odrazom súčasnosti. Dozvieme sa, že skutočným lídrom a lišiakom v jednej osobe nikdy nebol Jánošík, ale Tomáš Uhorčík! Uhorčík je stále o krok vpred. Až tak, že svoju dobu predbehol a zostal nepochopený celou družinou. Napriek tomu sa s láskou stará o Jánošíkov imidž a snaží sa z neho vykresať vzor, ktorý by mohli nasledovať generácie. Je krôčik od úspechu. Už len ukočírovať Hrajnohu, Slotovčíka, Ilčíka, Hendykepčíka, Rapčíka, Gejdošíka a pospolitý ľud. Potom grófa a grófku Somlónyi, ich dcéru a hordu drábov pod vedením Csákyho. A ešte k tomu konkurenčnú zbojnícku družinu… Aj keby to Uhorčík všetko zvládol, čaká ho najväčšia výzva – jeho dvojča Brigita. Jasnovidka a ježibaba, ktorá má Uhorčíka na háku. Tomáš musí urobiť všetko preto, aby mu to nepokazila a nedostala tam aj ikonu Juraja Jánošíka. 

Čítať viac...
Nahor