Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj si už dáva pozor: Zaregistrovala možný názov jej veľkej seriálovej novinky!

Televízia sa chce vyvarovať situácii, aká nastala pri seriáli Markízy či hrozila pri Siedmom nebi alebo Senzi.

Joj sa poisťuje. Až budúci rok sa na jej obrazovky dostane veľká pripravovaná novinka Danice Halákovej z exotického prostredia, no televízia už teraz registruje jej prvý možný názov.

Na Úrade priemyselného vlastníctva požiadala Joj o uznanie slovnej ochrannej známky „ZOO„. To nie je len prostredie, v ktorom sa bude seriál odohrávať, ale aj aktuálny pracovný názov novinky, ktorý si televízia necháva v zálohe pre prípadné použitie. Cez víkend došlo k odhaleniu nových podrobností o seriáli, ktorý nahradí Divoké kone, ako prví sme vás informovali, že Joj sa vyberie seriál natáčať aj do Afriky, pridali sme tiež nové mená, ktoré stvárnia hlavné postavy v seriáli.

Pre televíziu ide s registráciou známky o bezpečný krok, na ktorý pozabudla pred dvomi rokmi Markíza. Tá oficiálne začala komunikovať názov jej nového seriálu V dobrom aj v zlom, no keď si ho šla poistiť, zistila, že už ho má zaregistrovaný Joj. Tá ho neskôr využila ako podtitul k neúspešnému Klanu. Markíza bola nútená počas rozbehnutej kampane na seriálovú novinku zmeniť jej názov, nakoniec použila značku Chlapi neplačú.

Do podobnej situácie sa mohla dostať aj Joj. Tá začiatkom mája 2014 odhalila očakávaný názov relácie Vila Rozborila na jej obrazovke, no poistený ho nemala. Značka V siedmom nebi tak bola v tom čase voľná a Joj sa musela poponáhľať, aby o ňu neprišla. Ak by o jej registráciu požiadal skôr niekto iný, musela by sa buď s jej majiteľom dohadovať, alebo rovnako meniť názov Siedmeho neba.

Veľmi podobná situácia nastala aj v prípade sporu medzi Joj a spoločnosťou Martina Jakubca Maja Production o značku Senzi. 11. septembra 2013 požiadala Maja Production o registráciu značky Senzi TV, pričom o šesť dní neskôr si Joj nechala zaregistrovať značku SENZI už bez označenia „tv“. Práve spojenie „Senzi TV“ však používala spočiatku pri komunikácii jej hudobného kanála, no opäť pozabudla na zaregistrovanie ochrannej známky. Jakubcovi sa nepáčilo, že Joj začala značku používať, nakoľko mal o ňu požiadať o pár dní skôr. Joj však prestala používať „tv“ pri komunikovaní stanice a úrad jej nakoniec známku „Senzi“ priklepol. Jakubcovi zas už oficiálne patrí „Senzi tv“. Spevák mal záujem Joj túto značku podstúpiť za státisíce eur, Joj však akúkoľvek dohodu odmietla. Televízia v tomto prípade mala šťastie, že spevákovi nenapadlo spoločne s označením „Senzi tv“ zaregistrovať aj „Senzi.

Čítať viac...
Nahor