Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Stana Topolska, TV JOJ

Aktuality

Joj potvrdila veľkovýpravných Slovanov pre jar 2021! V sezóne môže nasadiť až šesť seriálov

Televízna dvojka sa pripravuje na štart svojho najväčšieho seriálu v histórii. Oficiálne potvrdila vysielanie Slovanov pre túto jar.

Najväčší, najdrahší, najvýpravnejší. Viaceré superlatívy sprevádzajú dlho pripravovaný nový seriálový projekt Slovania, ktorý sa má stať vôbec prvým veľkovýpravným televíznym seriálom v našich končinách.

Celkovo 12-dielna séria posadená do prostredia Karpatskej kotliny dostala miliónový rozpočet. Po tom, čo Joj našla partnerov na Ukrajine a v podobe producentky Wandy Adamík Hrycovej, sa mal rozpočet vyšplhať do okolia štyroch miliónov eur, pričom až približne polovicu má zafinancovať komerčná televízia. Do jednej epizódy by tak investovala priemerne zhruba 165-tisíc eur, čo je aj dvoj až trojnásobok v porovnaní s ostatným seriálmi komerčných staníc.

Slovania sa na obrazovke Joj stanú udalosťou. S ich postupným teasingom mimo obrazovky začala televízia už vlani, keď v ich štýle postavila klientsku brožúru pre tento rok aj promo video pre klientov. Dá sa očakávať, že postupne obsadia aj samotnú obrazovku, navyše po tom, čo len pred pár týždňami Joj prepojila celú staničnú grafiku s promom na nový seriál Bodka.

Joj už pritom oficiálne potvrdila, že so Slovanmi príde na obrazovky v aktuálnej jarnej sezóne.

Televízia v pondelok ráno na Rádiu Expres predstavila titulnú skladbu k Slovanom, o ktorú sa postarala Jana Kirschner a Štefan Štec. Nesie názov Láska neumiera, Joj zároveň predstavila aj klip k titulnej piesni, ktorý kombinuje so zábermi priamo z deja seriálu. Videoklip nájdete na konci článku.

Slovania by sa do vysielania mali dostať hneď v najbližších dvoch mesiacoch.

Hlavná časť jarnej sezóny začne postupne v priebehu februára až marca, 12 častí seriálu Joj vystačí na tri mesiace. Bežne sa televízie snažia kľúčové projekty jari končiť pred výrazným oteplením alebo štartom najsledovanejších športových prenosov. Najbližšou takouto udalosťou budú Majstrovstvá sveta v hokeji, nateraz sú naplánované so štartom od 21. mája.

Joj by tak po ohlásení Slovanov na jar mohla túto jar odvysielať až šesť seriálov, z toho tri novinky.

Okrem Slovanov, utorňajšieho návratu Nového života s treťou sériou či už odštartovanej sobotnej novinky Bodka, ktorej sledovanosť medzitýždenne padla, televízia medzi časom ohlásila pre jar aj nový dramatický seriál Nemocnica, do ktorého zlákala dlhoročnú hlavnú hereckú hviezdu Markízy, Nelu Pociskovú.

Rovnako v jarnej sezóne chce televízia odvysielať druhú sériu komediálneho seriálu Delukse, ktorý sa na obrazovkách uviedol na jeseň 2019. Navyše televízii dodnes v zálohe ostala piata séria rodinného seriálu Naši, ktorú by Joj mohla nasadiť práve počas aktuálnej jari.

Markíza v počte seriálov nebude zaostávať, staví však v prvom rade na overené prime-time tituly.

Popri rozbehnutej jedinej novinke Najhorší týždeň môjho života ohlásila Markíza druhú sériu Pána profesora, reštart vlaňajšej zastavenej novinky Červené pásky a nové série Hornej Dolnej a Susedov.

Titulná skladba seriálu Slovania

O seriáli Slovania
Príbeh, zasadený do siedmeho storočia, sleduje osudy obyvateľov Karpatskej kotliny v čase pred spojením slovanských kmeňov. Susediace hradiská Veľký stôl a Furnau, v ktorých sa paralelne odohráva dej, sa navzájom potrebujú obchodne, ale mocenské záujmy a tlak príchodu plieniacich Avarov ich počas príbehu postavia do konfliktu.

Hlavná ženská hrdinka, dospievajúce dievča Draha (Polina Nosykhina) sa od svojich rovesníčok líši uvedomelosťou a cieľavedomosťou. Pri hľadaní seba samej ju sprevádza záhadný cudzinec, ktorého zachránila a dala mu meno Vlad (Juraj Loj). Ten sa pomaly začleňuje do spoločnosti hradiska Veľký stôl. Aj keď ho zo začiatku obyvatelia hradiska neznášali, vďaka svojmu hrdinstvu hlavne v prípade bojov s kočovnými kmeňmi Avarov, si na neho začínajú zvykať. Súčasne s príbehom Vlada a Drahy môžeme sledovať aj príbeh Radúza (Tomáš Maštalír). Syn starešinu hradiska Furnau je hrdý a dobre vycvičený bojovník. Nadovšetko miluje svoju krehkú manželku Ladu (Jana Kvantíková). Obaja už dlho túžia po deťoch, no nedarí sa im. Radúz vyhľadá pomoc žreca hradiska Furnau Sokola (Oleg Mosyichuk), ten mu však nevie sľúbiť potomka. Radúz sa tak obráti na  žreca hradiska Veľký stôl Čarada (Dušan Cinkota), ktorý využije šancu a rozohrá nebezpečnú hru…

Seriál pracuje s fiktívnou rekonštrukciou historického obdobia, ale aj s fantazijnými a nadprirodzenými prvkami. Motívy k nej tvorcovia vybrali zo slovenskej a ukrajinskej ľudovej slovesnosti, piesní a rozprávok. Vytvárajú tým akýsi samostatný svet.

Čítať viac...
Nahor