Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Téma mesiaca

JOJ oficiálne o novej detskej stanici RiK: Spustí ju začiatkom budúceho roka

Historicky prvú televíznu stanicu pre deti, vysielanú v slovenskom jazyku, spustí JOJ Group začiatkom budúceho roka. Pôjde o platený kanál s názvom RiK, cielený na deti vo veku 4 – 12 rokov.

JOJ Group už čoskoro doplní svoje portfólio o piatu stanicu, ktorá bude ako vôbec prvá televízia na trhu vysielať pre deti v slovenčine. Celodenný program televízie RiK bude určený cieľovej skupine divákov vo veku 4 až 12 rokov.

„Sme hrdí na to, že práve JOJ Group prinesie na trh prvý detský TV kanál v slovenskom jazyku. Tešíme sa, že našim najmladším divákom ponúkneme program, pri ktorom sa budú smiať aj učiť a využijú svoj čas pred obrazovkou zábavnou i náučnou formou. Veríme, že sa RiK stane dobrým spoločníkom detí, ale aj ich rodičov, ktorí sa budú môcť spoľahnúť na kvalitné formáty a zodpovednú programovú štruktúru našej piatej stanice,“ povedal Marcel Grega, generálny riaditeľ JOJ Group.

Detský kanál RiK vychádza z licencie spoločnosti Your Family Entertainment AG, nemeckého gigantu v oblasti detských programov, ktorý vysiela stanicu Ric pre deti v nemecky hovoriacich krajinách. V spolupráci s týmto silným partnerom JOJ Group ponúkne slovenským divákom v ich rodnej reči tú najkvalitnejšiu detskú hranú i animovanú tvorbu so zreteľom na edukatívne programové formáty.

TS JOJ

Čítať viac...
Nahor