Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj je s prvým z nových kvízov spokojná, IQ Taxi sa vráti na obrazovky!

Televízia sa po rokoch vrátila k denným kvízovým a súťažným hrám, z aktuálne už piatich avizovaných formátov dáva aj do budúcnosti zelenú prvému z nich.

Po približne troch rokoch sa na slovenské obrazovky vrátil zahraničný formát Cash Cab, ktorý v minulosti pravidelne bežal na obrazovke Jednotky verejnoprávnej televízie. Pod názvom Taxík ním od roku 2012 do 2015 viedol Peter Kočiš, ktorý sa od tohto roku dočkal svojho nástupcu.

Joj vlani začala pracovať na oživení formátu pod názvom IQ Taxi, do ktorého zvažovala viacero moderátorov, horúcim favoritom mal byť aj Juraj „Šoko“ Tabaček. Toho nakoniec obsadila do inej novinky, večernej šou S pravdou von, a do IQ taxíka posadila speváka Mária „Kulyho“ Kollára. Formát sa zmeny dočkal aj v rámci svojej periodicity, keď z pôvodne týždňovej šou urobila Joj denný podvečerný projekt.

Televízii sa nakoniec stávka na Kulyho aj samotný formát, podľa všetkého, vyplatila. Napriek tomu, že z úspechu sa novinka tešila len do nástupu Oteckov, Joj je nakoniec s výsledným formátom spokojná, v čom ju môže podporovať aj aktivita divákov na sociálnych sieťach. Po úvodnej dvadsiatke epizód potvrdila prípravu druhej série, ktorú na webe avizuje čoskoro.

Joj už stihla po odvysielaní všetkých epizód IQ Taxi do podvečerného slotu nasadiť ďalší z nových kvízov Po škole. Už teraz pritom pracuje na nasadení ďalšej dennej podvečernej novinky Lucky Room, ktorá je z pripravovaných projektov na podvečer jej najväčším ťahákom.

Čítať viac...
Nahor