Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj chystá novú emotívnu sériu! Adaptuje úspešný kanadský seriál o dievčati s rakovinou

Joj už v tomto roku začne s nakrúcaním ďalšej seriálovej novinky, o ktorej sa dosiaľ nehovorilo.

Iba prednedávnom televízia z Koliby zoficiálnila prípravu novej dramatickej minisérie Osem hodín, v ktorej v spolupráci s Českou televíziou uvedie na obrazovky seriál s netradičnou témou – rukojemníckou drámou. Teraz potvrdzuje realizáciu ďalšej série, o ktorej zatiaľ nepadla zmienka, pričom opäť sa pustí do špecifického námetu.

Joj prostredníctvom tlačovej správy informovala o realizovaní adaptácie kanadského seriálu Jenny, ktorý podobne ako Našich či Markíza Sestričky alebo Kuchyňu, preloží a prispôsobí slovenským reáliám. Séria Jenny ponúkla dosiaľ dve sezóny a spoločne 40 častí. Nakrúcaná je vo francúzštine, pričom v domácej krajine sa teší z nadpriemernej sledovanosti, pokračovať tak bude aj na jeseň.

Seriál rozpráva príbeh tínedžerky Jenny, ktorej zistia rakovinu. Jej život a rovnako jej rodiny sa odrazu zastaví a obráti úplne naruby. „Seriál prináša pohľad na modernú rodinu, ktorú zasiahla ťažká diagnóza. Prostredníctvom hrdinov, s ktorých životom a problémami sa dokážeme stotožniť, prežívame napínavý, dojímavý, dramatický, ale i zábavný a zároveň motivujúci príbeh zápasu o mladý život, ktorý prináša slzy i smiech,“ približuje seriál Joj.

Rodinná séria má priniesť pohľad na život rodín, ktorých deti či mladých príslušníkov postihla zákerná choroba. Okrem emócií sa však nevyhne ani vtipným situáciám, ktoré patria k životu za akýchkoľvek okolností. Rovnako sa má seriál stať motiváciou a inšpiráciou pre tých, ktorí podobným osudom prechádzajú.

„TV JOJ chce poukázať na vážnu, no veľmi silnú, dôležitú a aktuálnu tému ťažko chorých detí a mladých ľudí, ktorá je v seriáli v podobe kvalitného scenára spracovaná prístupne pre všetky vekové kategórie, ľahko, emotívne a optimisticky – inšpiruje k nádeji a vypovedá o obrovskej sile rodiny, priateľstva, lásky a o dôležitosti komunikácie najbližšieho okolia v zložitých životných situáciách,“ uviedla televízia.

Do prípravy série pritom zapojí aj odborníkov pracujúcich s onkologickými pacientmi. Odbornými garantmi seriálu sa stanú Národný ústav detských chorôb s Doc. MUDr. Alexandrou Kolenovou, PhD. a Národný onkologický ústav v Bratislave. „Vítame takúto formu spolupráce, v dnešnej dobe je veľmi dôležité komunikovať aj ťažké témy, najmä s detským pacientom, jemu zrozumiteľnou formou. Onkologické ochorenia sú síce ťažká téma, ale vhodné podanie a forma vedia v konečnom dôsledku pomôcť nielen pacientovi, ale aj rodičom detí, ktorí dennodenne bojujú o to najcennejšie. Tak, ako náš ústav začal nový typ terapeutickej komunikácie smerom k detskému pacientovi, tak toto je presne forma, ktorá pomáha aj nám, a aj rodičom a najmä deťom,“povedal Doc. MUDr. Ladislav Kužela, Csc, MPH, generálny riaditeľ Národného ústavu detských chorôb.

Prípravu seriálu už potvrdil aj generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega. „Príprava novinky je v plnom prúde a spoločne s kvalitným obsadením sa stane nositeľom silnej myšlienky nádeje a viery v záchranu toho najcennejšieho,“ uviedol na sociálnej sieti.

Seriál vyrobí Joj externe, zadala ho dvornej spoločnosti Piknik Pictures, režisérom bude v prípade týchto spoluprác tradične Peter Begányi. Pracoval napríklad aj na seriáloch Naši, Semafor či 1890. Joj pri seriáli sľubuje aj interaktívne prvky, ktoré vychádzajú z kanadského originálu. „Jenny je zároveň ako seriál výnimočný svojou interaktivitou – z televíznej obrazovky bude mať presah cez online svet až do reálneho života divákov – tí sabudú môcť zapájať prostredníctvom sociálnych sietí do komunikácie s hlavnou hrdinkou a rôznymi spôsobmi rozvíjať tému seriálu v skutočnom svete,“ popísala Joj.

Čítať viac...
Nahor