Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

RTVS v lete: Lákať môže filmovými klasikami, obohrá kľúčovú večernú šou?

Hlavná verejnoprávna stanica vyplní celý program od leta reprízami.

Leto na Jednotke bude od rána do večera patriť reprízam. Televízia cez prázdniny preruší vysielanie Dámskeho klubu, tradične dá oddych premiéram podvečerných programov a v prime-time žiadne premiérové okno nevytvorila.

Kedysi práve Jednotka bola tou, ktorá prinášala v lete vlastnú premiérovú šou. Za bývalého vedenia spustila prázdninový program Naj dedinka Slovenska, ktorým udržiavala v kondícii piatkový slot s premiérovou zábavou. Od roku 2014 odvysielala celkovo štyri série. V roku 2018 už televízia na tradíciu nenadviazala a na prázdninový program rezignovala, čo trvá doteraz.

Programové oddelenie RTVS momentálne stavilo v piatky na dlhodobé reprízovanie jedného z kľúčových večerných programov Čo ja viem. Po odvysielaní jarnej premiérovej série pokračuje televízia v nasadzovaní repríz, pričom Čo ja viem bude v piatky opakovať aj počas leta.

Televízia takýmto spôsobom môže obohrať jej vôbec aktuálne najsledovanejší projekt v portfóliu. Čo ja viem vo výkonnosti predbehlo Zem spieva aj Milujem Slovensko, pričom úspech programu stál na sezónnom nasadzovaní raz do roka na jar pri obmedzenom reprízovaní programu. Častejšie sa vo vysielaní objavovali reprízy Milujem Slovensko, ktorého výkonnosť, naopak, padá a podobný osud môže prístupom RTVS hroziť aj zábavnému kvízu.

Pôvodnú zábavu bude Jednotka vysielať okrem piatka aj štvrtky, kde však, ako sme už informovali, miesto Zlatých časov opráši šou Nikto nie je dokonalý. Vytiahnuť by mala časti s Marcelom Forgáčom a Milanom Zimnýkovalom. Na Trojke v soboty večer totiž vysiela ešte prvé časti s Vacvalovou a Andrásym.

V reprízovom letnom programe Jednotky nájdu večer miesto aj filmové klasiky. V pondelky vytiahne RTVS v rámci Európskeho kina filmovú sériu Fantomas, ktorú štartuje od 6. júla. Klasiky pobežia aj v soboty, kde zas RTVS plánuje vysielanie westernovej série, ktorej hlavným hrdinom bol Winnetou. Odštartuje ju prvým dielom zo série Poklad na striebornom jazere v sobotu 4. júla.

V utorky doreprízuje Jednotka Kolonádu a následne bude, rovnako ako v stredy, nasadzovať európske a televízne filmy, nedeliam zas budú opäť patriť krátke dvojdielne minisérie.

Dvojka bude taktiež prevažne reprízová. Na jej obrazovky sa však od júna postupne vracajú športové prenosy, ktoré tak budú tvoriť sčasti aj jej letný program, na večer sú zas skraja leta naplánované dva galaprogramy. Vo štvrtok 2. júla prebehne prenos oceňovania Stavba roka 2020, hneď v sobotu je zas naplánovaný Večer ľudí dobrej vôle.

Pri fanúšikov klasík bude atraktívny program Dvojka večer ponúkať vo štvrtky v rámci vysielania seriálov z archívu. Odvysiela takto minisérie Adam Šangala či Lekár umierajúceho času.

Čítať viac...
Nahor