Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Jednotka RTVS má nový staničný hlas! Upútavkami hlavného kanála sprevádza nové herecké meno

Televízia naposledy menila zostavu hlasov pre svoje self promo pred vyše piatimi rokmi.

Dlhých dvanásť rokov sa Jednotka verejnoprávnej televízie identifikovala prostredníctvom hlasu dabingového herca Rastislava Sokola. Ten do vtedajšej STV ako hlas Jednotky nastúpil v roku 2003 za čias Richarda Rybníčka a v televízii prežil viac ako dekádu.

K zmene sa RTVS odhodlala až na jar 2015, kedy kompletne menila svoju staničnú grafiku.

Hlasy zmenila pre oba televízne kanály, keď upútavky pre Jednotku začal načítavať Juraj Kemka a hlasom Dvojky sa stal Ján Tréger. Jeho predchodcom bol Stano Stašek ale aj Branko Cap či Judita Hansman.

Po približne piatich rokoch sa pritom z obrazovky hlavnej Jednotky začal opäť prihovárať nový hlas.

Juraja Kemku totižto len pred pár dňami v upútavkách vystriedal herec Marek Majeský, ktorý sprevádza self promom Jednotky od začiatku novej sezóny.

Televízia nateraz o trvalej zmene staničného hlasu neinformovala. Oba televízne kanály majú dlhodobo zavedenú identifikáciu prostredníctvom jedného staničného hlasu.

Komerčné televízie sa dodnes identifikujú prostredníctvom staničných hlasov, ktoré si vybrali po začiatku nového milénia. Hlasom Markízy je dlhoročne Dušan Szabó, ktorého občasne dopĺňajú Filip Tůma alebo Vladimír Kobielsky. Joj má ako jediná roky zavedené stabilné dva staničné hlasy, ktorými sú Michal Hudák a Peter Rúfus.

Upútavka na Dámsky klub s novým hlasom Mareka Majeského

Upútavka na novú sezónu Zlatých časov s pôvodným hlasom Jednotky Juraja Kemku

Čítať viac...
Nahor