Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Jednotka RTVS po 12 rokoch zmenila hlas, stal sa ním Juraj Kemka!

S veľkou zmenou staničných grafík Jednotky a Dvojky prišla aj zmena upútavkových hlasov.

Po neuveriteľných dvanástich rokoch mení Jednotka svoj hlas. RTVS sa rozhodla radikálne zmeniť svoju identifikáciu a okrem spustenia úplne novej vizuálnej identity zmenila aj svoje hlasy.

Upútavkami Jednotky doteraz sprevádzal známy dabingový herec Rastislav Sokol. Hlasom Jednotky sa stal roku 2003 po nástupe Richarda Rybníčka do funkcie generálneho riaditeľa STV. Sokol, ktorý prepožičal hlas napríklad aj animovanému Shrekovi, tak bol hlasom Jednotky dvanásť rokov.

Od 1. mája 2015 po Sokolovi pomyselné žezlo prebral obľúbený herec a čerstvý držiteľ OTA Juraj Kemka. Ten sa tak po novom objavuje naraz na všetkých troch veľkých slovenských staniciach. Na Markíze hrá v Kredenci, na Joj v Divokých koňoch a vo vysielaní Jednotky je už prítomný dennodenne ako nový upútavkový hlas.

Rovnakou zmenou prešla aj Dvojka RTVS, ktorej hlasom od mája už nie je Stano Stašek. Vystriedal ho Ján Tréger. V minulosti boli hlasmi Dvojky aj Branko Cap či Judita Hansman.

RTVS kompletnú zmenu upútavkových hlasov televíznych kanálov vysvetľuje potrebou zmeny. So Sokolom aj Staškom bola spokojná, nastal však čas na niečo nové. „Zmena staničných hlasov Jednotky a Dvojky nebola o nespokojnosti, ale po rokoch cítime potrebu zmeny aj v tomto smere,“ uviedol pre Mediaboom.sk PR manažér RTVS Juraj Kadáš.

Čítať viac...
Nahor