Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Jarný hit Zem spieva sa vráti budúci rok! RTVS spustila kastingy pre druhú sériu

Zem spieva dokázalo na jar v sledovanosti predbehnúť dokonca aj Tvoja tvár znie povedome, na obrazovky Jednotky sa budúci rok vráti.

Úspešný slovenský projekt Zem spieva pokračuje. Talentová folklórna šou vzbudila na jar tohto roka mimoriadnu pozornosť a doslova šokovala svojou sledovanosťou, keď dorovnala a pravidelne porážala hlavné komerčné stanice. Patrila k najsledovanejším programom sezóny, v súboji na diaľku dokonca dokázala poraziť aj univerzálnejšiu hlavnú sezónnu šou Markízy Tvoja tvár znie povedome 3.

RTVS aktuálne spustila nábor do druhej série Zem spieva. Šou uvedie budúci rok, podľa všetkého opäť v jarnej sezóne. Televízia pozýva na kastingy všetkých, ktorí ktorí prezentujú folklór Slovenska na inej ako profesionálnej úrovni a rozhodli sa súťažiť v sólovom, párovom alebo skupinovom prejave v troch kategóriách – tanečná, spevácka, inštrumentálna. Kastingy sa uskutočnia 8. októbra 2017 v Múzeu slovenskej dediny v Martine a 15. októbra 2017 v Ľubovnianskom skanzene v Starej Ľubovni.

Formát Zem spieva boduje aj v zahraničí. Presadil sa na medzinárodnej súťaži televíznych formátov Pitch&Play LIVE, ktorú dokonca vyhral, vďaka čomu pocestuje na globálny veľtrh NATPE v Miami, kde bude reprezentovať Slovensko.

Čítať viac...
Nahor