Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Pikošky

Nova expresne mení plány: Reaguje na konkurenciu, so štartom Superstar predbehne Markízu!

Televízny líder v Česku prekvapil zmenou plánov len krátko po oficiálnom predstavení jesene.

Nielen na Slovensku komerčný televízny líder mení na poslednú chvíľu v období štartu novej sezóny kvôli konkurencii plány.

Iba prednedávnom svoju jesennú štruktúru oficiálne predstavila najsledovanejšia česká televízia Nova, a to aj s dátum štartu svojich sezónnych programov. Medzi iným potvrdila, že aj tento rok bude vysielať ťažiskovú federálnu šou Superstar spoločne s Markízou v nedeľné večery, keď na soboty presúva svoj vlaňajší hit Svatba na první pohled.

Iba krátko pred štartom sezóny však Nova mení plány.

Kým pôvodne bol spoločný štart siedmej česko-slovenskej Superstar naplánovaný na nedeľu 4. septembra, česká televízia v tento deň hlavnú sezónnu šou neodštartuje.

Nova s nástupom Superstar po čase opäť predbehne Markízu, keď štart speváckej šou nakoniec presúva o deň skôr na sobotu 3. septembra.

Zaútočí tak na nový seriál Primy Dvojka na zabití, ktorý môže byť nádejným ťahákom českej komerčnej dvojky.

 


Markíza útočí na štart Nemocnice: Zmenou programu proti nej tasí premiérové rodinné ťaháky!Čítajte →

Ide o kriminálno-komediálnu novinku prirovnávanú k seriálovej klasike Dempsey a Makepeaceová. Názvom zas pripomína český variant kriminálky Vtierka Castle, ktorý bol na Prime uvádzaný ako Castle na zabití, pričom taktiež bol postavený na mužsko-ženskej dvojici a odľahčených komediálnych prvkoch. V českej novinke dvojicu stvárnia Jakub Prachař a Sara Sandeva.

Nova pôvodne na sobotu 3. septembra plánovala uviesť film, nakoniec ho presúva na nedeľu. Aj tam sa môže skrývať ďalší dôvod zmeny programu, nakoľko v nedeľu odohrá česká futbalová reprezentácia kvalifikačný zápas na Majstrovstvá sveta proti Belgicku. Zápas sa uskutoční v hlavnom večernom čase od 20:45.

Markíza a Nova by však Superstar v rozdielne dni nemali vysielať počas celej sezóny ako sa to už stalo v minulosti.

Už od ďalšieho týždňa by sa spevácka šou mohla presunúť na nedele aj v Česku, v sobotu 11. septembra je totiž naplánovaný štart druhej série spomínanej Svatby na první pohled, zároveň Nova nebude mať záujem vysielať Superstar v konkurencii StarDance, ktoré Česká televízia odštartuje neskôr v sezóne, podľa všetkého v polovici októbra.

StarDance sa vyhla aj Prima s jej federálnou ťažiskovou šou Česko Slovensko má talent, ktorá v celej sezóne nebude bežať na oboch televíziách v rovnaký deň. Kým Joj ostane verná sobotnému prime-time, Prima, rovnako ako v predošlej sérii, bude Talent uvádzať v piatky.

Aj Prima pritom so štartom Česko Slovensko má talent predbehne slovenskú stranu, v Česku je štart talentovej šou naplánovaný už na piatok 3. septembra.

Na Slovensku bol štart Talentu aktuálne oznámený na stredu 8. septembra. Joj však následne Primu dobehne, keď v úvodný týždeň odvysiela šou opäť dvakrát, a to aj 11. septembra v sobotu, počas ktorej bude s jeho vysielaním stabilne pokračovať.

Čítať viac...
Nahor