Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Horná Dolná čísla zo štartu série neudržala, špeciál Mojej mamy doťahoval Inkognito! Silná Doma, rastie Wau

Komediálny seriál Markízy po dobrom nástupe do siedmej série už na ďalší týždeň potvrdil dlhodobý pokles sledovanosti.

Markíze krok s presunom Hornej Dolnej z pondelok na štvrtky vyšiel. Komediálny seriál nestratil podľa všetkého žiadneho diváka a fanúšikovia si ho našli aj v nový vysielací deň. Kým pri štarte siedmej série dokonca Horná Dolná prekonala väčšinu výkonov z minulej jesene, s druhou časťou sa už vrátila k svojmu aktuálnejšiemu priemeru. Minulý rok seriál historicky viackrát klesal pod ratingových 10 %, pričom túto hranicu podliezol aj teraz, avšak iba najtesnejšie výkonom 9,9 % a podielom nad 26 %. Oproti minulému štvrtku tak Horná Dolná stratila rating. Joj ale napriek tomu s Inkognitom rástla len minimálne, v ratingu šou uhrala 6,3 %, posilnila o jeden podielový bod výkonom okolo 17 %.

Vo vedení ostala Markíza aj s Dobre vedieť, prekročila 21 %, Sedem po týždennej pauze, kedy tvorcovia a protagonisti vyjadrili tichý protest po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej, nedosiahlo na priemer, šlo pod 15 %. Inkognito znovu vyhralo v celkovom publiku, keď ho malo sledovať pod 460-tisíc divákov, Hornú Dolnú si malo zapnúť takmer 435-tisíc divákov. Zlaté časy sledovalo pod 275-tisíc divákov s podielom nad 12 % (12+).

Z menších staníc Matky a dcéry uhrali 6,5 a až okolo 8,5 %, Stroj času na Dajto sa dostal nad 5 %. Plus sa s Fantastickou štvorkou mala hýbať okolo 4 %. V ostatných dňoch rastie sledovanosť Wau, ktorá sa po strede aj vo štvrtok stala druhou najsledovanejšou menšou stanicou v prime-time. Celodenne dotiahla Dajto a delila sa o druhé miesto medzi menšími stanicami. Večer jej silnejú kriminálky, Vtierka Castle atakovala vo štvrtok až 6 %, CSI New York sa malo ťahať ku 4,5 %, Myšlienky vraha prekročili až 6 %.

Podvečer rástli oproti strede o vyše rating Oteckovia, dostali sa až na 11 % s podielom 35,5 %. Na svoje silné čísla stúpli napriek tomu, že stredajší nárast udržala Moja mama varí lepšie ako tvoja vďaka druhému exhibičnému súboju, pričom ešte stúpla na rating 6 % a podiel pod 20 %. Ide pre ňu o najlepšie výkony roka, blížila sa dokonca na diaľku aj k večernému Inkognitu. Televízne noviny prekročili 31 %, Noviny šli pod 23 %. Najsledovanejším programom v komerčnej cieľovke bolo Počasie Markízy, v celkovom publiku opäť vyhrali deň Noviny, ktoré tak držia postavenie aktuálne najsledovanejšieho programu na trhu. Pozrieť si ich malo vyše 625-tisíc divákov, TN-ky však neboli ďaleko so 600-tisíc divákmi.

Čítať viac...
Nahor