Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Hneď prvý zápas Slovákov na MS v hokeji 2016 valcoval, duel s Maďarmi prekonal 70 %!

Slovensko otvorilo šampionát s najľahším súperom, obedný zápas prilákal státisíce divákov.

Ťažké obdobie pre komerčné stanice sa začalo. Pred olympiádou či futbalovým EUROm začali na obrazovke Jednotky a Dvojky hokejové Majstrovstvá sveta, ktoré priťahujú divákov nielen pri zápasoch našich reprezentantov.

Duely Slovákov sú však tradične rekordné, čo potvrdil hneď prvý zápas Slovenska proti Maďarsku. V komerčnej cieľovke sa po prvej tretine s podielom cez 64 % prehupol až cez sedemdesiatku, keď sa dvakrát hýbal blízko pod hranicou 71 %. V 12+ sa podiely hýbali nad 61 a dvakrát nad 68 %, pričom tretia tretina sa v celkovom počte divákov dostala až cez 700-tisíc. Tretiny spolu sledovalo cez 470, pod 650 a 720-tisíc Slovákov.

Čítajte viac: Česko proti Rusku porazilo aj Farmu! Otvárací zápas majstrovstiev vystúpal nad tridsiatku

Hokej si veľkú časť divákov nachádza aj v priebehu dňa či večera. Sobotný druhý duel Česka na šampionáte tentokrát s Lotyšskom so začiatkom po 19-tej dosiahol v komerčnej cieľovke podiely dvakrát okolo 14,5 % a v tretej tretine aj s predĺžením a samostatnými nájazdmi 20 %. Táto tretia časť zápasu bola zároveň aj lídrom trhu.

Z večerných filmov si lepšie videla premiéra Joj, Železné srdce sa tesne dostalo nad 19 %. Nežné vlny, ktoré mala Markíza v pláne uviesť pôvodne na Veľkonočný pondelok, no zmenila rozhodnutie, uhrali 17,5 %. Mimoriadne vyskočila napriek konkurencii hokeja Plus s filmom Legenda o Chun Li s podielom až cez 9 %. Film Moje vytúžené dieťa na Doma dosiahol 5,5 %, Dajto ponúklo dvojporciu zábavného Hurikánu s podpriemernými podielmi cez 1 a 2 %.

Joj mala celkovo sledovanejšie hlavné spravodajstvo, keď ratingovo vyhrali Noviny, v podieli šli na 22,5 %, Televízne noviny sa dostali nad 23 %.

Čítať viac...
Nahor