Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Aktuality

Hlavné televízne ťaháky čaká náhla prestávka! Kedy sa Dunaj či Nemocnica vytratia z vysielania?

Súkromné televízie nebudú so svojimi najdrahšími projektami konkurovať zápasom slovenskej reprezentácie na hokejových majstrovstvách. V prípade postupu Slovenska do štvrťfinále môže najsledovanejšie programy čakať ešte neplánovaná prestávka.

Najväčší športový sviatok na Slovensku opäť ožíva.

V lotyšskej Rige a fínskom Tampere sa od dnešného dňa začínajú zápasy Majstrovstiev sveta v hokeji, ktoré rozhodnú už 86. majstrovi spomedzi hokejových veľmocí.

Slovensko patrí medzi krajiny, kde sa hokejové majstrovstvá tešia rekordnej obľube a každý rok ich prostredníctvom rôznych platforiem nevynechajú milióny divákov. Len v televízii sa najsledovanejšie zápasy dostávajú cez miliónovú sledovanosť, ďalšie státisíce ich sledujú prostredníctvom internetu a zo zahraničia, vo veľkom sú navyše počúvané komentované prenosy na vlnách Slovenského rozhlasu.

Na televíznej obrazovke príchod MS v hokeji už automaticky znamená presmerovanie pozornosti z klasických televíznych programov na vyše dvojtýždňový maratón zápasov.

Slovensko svoj prvý zápas odohrá hneď v otvárací deň majstrovstiev, a to proti najväčšiemu rivalovi Českej republike. Na ľad nastúpime o 15:20.

Slovensko je súčasťou skupiny B, kde sa okrem Česka proti nám postaví Lotyšsko, Kazachstan, Nórsko, Slovinsko, Švajčiarsko a Kanada. Slováci odohrajú všetky duely základnej skupiny v Rige.

Majstrovstvá sa tento rok konajú v našom časovom pásme a zápasy sa budú odohrávať v troch časoch – o 11:20, 15:20 a 19:20. Boje o finálové miestenky a medaily dostanú časy o 15:20 a 20:20.

RTVS tento rok zopakuje nové nasadzovanie hokejových zápasov a všetky prenosy MS v hokeji odvysiela na stanici :Šport.

Dlhé roky zápasy Slovákov vysielala na hlavnej Jednotke a zvyšné prenosy na Dvojke, zmenu televízia urobila vlani po spustení športovej stanice. Automaticky na ňu presunula všetky hokejové duely, ktorých sledovanosť sa však rapídne prepadla. Novú stanicu si totiž nestihli naladiť a nájsť všetci diváci, absentoval tiež divácky návyk.

 


RTVS s hokejom ani raz nezlomila divácky milión: Na športovej stanici stratil státisíce divákov!Čítajte →

Čo bude chýbať a čo pokračovať

Tri zápasy v základnej skupine odohrá Slovensko v najlukratívnejšom večernom čase. 

Výsledkom je zmena programu viacerých televíznych staníc, ktoré nebudú duelom Slovákov konkurovať s premiérovou pôvodnou tvorbou. Tá patrí k najdrahším v ich ponuke, pričom v čase zápasov Slovenska sa sledovanosť Markízy či Joj prepadáva aj na tretinové čísla.

Viaceré programy tak dostanú v najbližších dňoch prestávku, medzi nimi aj tie vôbec najsledovanejšie.

Prvý večerný zápas odohrá Slovensko v sobotu 13. mája, kedy hráme proti domácemu Lotyšsku.

Markíza a Joj budú štandardne pokračovať vo vysielaní filmov, Jojka staví na premiérovú nemeckú komédiu Vnúčatá pre začiatočníkov (Enkel für Anfänger, 2020), Markíza na reprízový triler Únos.

Jednotka bude pokračovať s reprízou Záhad tela, nevynechá ani Neskoro večer.

Rovno štyri programy vypadnú z vysielania vo štvrtok 18. mája. Slovensko vtedy odohrá večerný zápas proti Švajčiarsku.

Z programu takto na budúci týždeň vypadne najúspešnejší jarný seriál Markízy Dunaj, k vašim službám, televízia ho nahradí multireprízovou komédiou Všetko alebo nič. Prestávku bude mať aj seriál Policie Modrava.

Následne už bude Dunaj pokračovať vo vysielaní až do jarného finále.

Televízia v tejto sezóne plánuje odvysielať celkovo 40 častí svojho doposiaľ najväčšieho seriálu, ktorý ukončí s koncom mesiaca. Zisťovali sme, či plánuje ďalšie pokračovanie, viac v tomto článku.

 


Vieme, kedy Markíza ukončí Dunaj, k vašim službám! Dostane ďalšie pokračovanie?Čítajte →

Na Jojke bude vo štvrtok 18. mája absentovať seriál Nemocnica a politická relácia Na hrane. Oba programy nahrádza reprízovým akčným filmom More v plameňoch.

Aj Joj počíta po tomto štvrtku s ďalším plynulým vysielaním Nemocnice až do jarného finále. To by malo prísť neskôr, než v prípade Dunaja. Jojka už teraz avizuje, že s Nemocnicou bude pokračovať aj počas júna.

Budúci štvrtok, naopak, premiérový diel ponúkne glosátorská talkshow Sedem, ktorá bude začínať už po skončení zápasu. Prestávku nedostane ani zábavná relácia Hit roka, ktorú Jednotka odvysiela napriek konkurencii slovenského hokeja. Už aj bez nej je sledovanosť programu priemerná a sklamaním.

Ďalší výpadok nastane v piatok 19. mája, kedy Slovensko odohrá posledný večerný zápas základnej skupiny s Kazachstanom.

Prestávku v tento deň bude mať zoznamovacia reality šou Ruža pre nevestu, ktorú Markíza vystrieda komédiou Diabol nosí Pradu. Ide o druhé prerušenie Ruže pre nevestu, po ktorom už dôjde plynule do finále. To by malo prebehnúť v piatok 2. júna.

Seriály môžu chýbať ešte raz

Dunaj a Nemocnica pritom môžu z programu vypadnúť aj v posledný týždeň hokejového šampionátu.

Rozhodne o tom priebeh majstrovstiev a úspechy slovenského tímu.

Kým zápasy základnej skupiny sa budú hrať do utorka 23. mája, po jednodňovej prestávke bude nasledovať play-off. Na štvrtok 25. mája sú naplánované všetky štyri štvrťfinálové zápasy, pričom dva z nich sa odohrajú vo večernom čase o 20:20.

V prípade, ak by slovenská reprezentácia postúpila do štvrťfinále a vyšiel by na ňu večerný zápas, je pravdepodobné, že by Dunaj s Nemocnicou operatívne z programu vypadli aj vo štvrtok 25. mája.

Následné semifinálové boje prebehnúv sobotu 27. mája o 14:20 a 18:20, stretnutia o medaily sa uskutočnia v nedeľu 28. mája o 15:20 a 20:20.

Zápasy Slovenska MS v hokeji 2023

piatok 12.5. 15:20 Slovensko vs. Česko
sobota 13.5. 19:20 Lotyšsko vs. Slovensko
pondelok 15.5. 15:20 Slovensko vs. Kanada
štvrtok 18.5. 19:20 Švajčiarsko vs. Slovensko
piatok 19.5. 19:20 Kazachstan vs. Slovensko
nedeľa 21.5. 15:20 Slovinsko vs. Slovensko
utorok 23.5. 11:20 Slovensko vs. Nórsko
Čítať viac...
Nahor