Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Herci SND vyzývajú Fica: Odsúďte situáciu na Kryme!

Tomáš Maštalír, Alexander Bárta, Richard Stanke, Emília Vášaryová, Jozef Vajda, Mária Breinerová, Szidi Tobias, Marián Geišberg, Vladimír Obšil a Martin Nahálka. Týchto desať hercov Slovenského národného divadla sa podpísalo pod výzvu pre vládu Slovenskej republiky, v ktorej ju žiadajú o vyjadrenie jasného odmietavého stanoviska voči situácii odohrávajúcej sa na Kryme.

V liste spomenuli viaceré tragické historické udalosti, ktoré boli následkom práve takýchto postupov, akými sme práve svedkami na Ukrajine. Vládu herci žiadajú o vyjadrenie jasného stanoviska, ukončenie čakania na to, ako sa situácia vyvinie a informovanie aké opatrenia budú zo stanoviska vyplývať.

Prečítajte si celý list adresovaný vláde SR od hercov SND

Členovia Slovenského národného divadla si dovoľujú požiadať vládu Slovenskej republiky a vrcholných predstaviteľov štátu o vyjadrenie jasného odmietavého stanoviska k situácii na Kryme.

Ako najbližší susedia Ukrajiny, ako pamätníci historických momentov, ktoré sa tragicky zapísali do dejín našej krajiny – anektovanie českých Sudetov Mníchovským diktátom, pohraničného územia Slovenska Viedenskou arbitrážou v roku 1938, okupácia Československa vojskami Varšavskej zmluvy v roku 1968 – nemôžeme a nechceme súhlasiť s aktom agresie Ruska a s narušením územnej celistvosti Ukrajiny, hoci vedomí si dôležitosti historického medzníka a geografického bodu Krym pre ruské dejiny. Prosíme o konkrétne stanovisko a s ním príslušné opatrenia i reakcie

Nechceme, aby sa dejiny opakovali!

V Bratislave 4. 3. 2014

Podpísaní:

Richard Stanke
Marián Geišberg
Jozef Vajda
Emília Vášáryová
Mária Breinerová
Tomáš Maštalír
Alexander Bárta
Vladimír Obšil
Martin Nahálka
Szidi Tobias

Čítať viac...
Nahor