Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Gašparovič opäť zahviezdil! Otázky redaktora odignoroval bizarným monológom!

VIDEO. Markíza priniesla v utorok snáď najbizarnejší rozhovor s Ivanom Gašparovičom v jeho desaťročnej histórii vo funkcii prezidenta.

Aktuálnou témou po prezidentských voľbách je stolička šéfa Najvyššieho súdu. Tú by chcel opätovne obsadiť jej súčasný majiteľ Štefan Harabin, pričom hlavným rozporom diskusií je otázka, ktorý z prezidentov vymenuje úspešného kandidáta na tento post. Ivan Gašparovič si chce splniť svoju funkciu, Andrej Kiska chce využiť všetky formálne aj neformálne možnosti na to, aby sa Harabin v prípade zvolenia šéfom nestal.

Tlak na dosluhujúceho prezidenta sa zväčšuje, pričom najnovšie sa rozhodol ignorovať otázky novinárov. Redaktor Markízy Michal Kovačič zažil asi najbizarnejší rozhovor vo svojej kariére, keď si Ivana Gašparoviča odchytil na Veľtrhu študentských firiem. Kovačičove otázky smerovali k žiadosti Andreja Kisku o stretnutie, ku ktorému sa Gašparovič nevyjadril už týždeň, a taktiež k tomu či vymenuje Štefana Harabina za šéfa Najvyššieho súdu v prípade, že bude opäť zvolený.

Gašparovič však akoby otázky prepočul a nechal sa unášať duchom veľtrhu. „Krásne, že mladí ľudia sa dokážu takto tuna zísť, prezentovať, čo získali v škole a do života prídu pripravení,“ znela prezidentova odpoveď na otázku ako zareaguje na žiadosť Andreja Kisku o stretnutie. Pri druhej zmienke o budúcej hlave štátu už tému veľtrhu študentov prepojil aj s Kiskom: „Takže som rád, ak aj on sem príde pozrieť na túto výstavu a poďakuje aj on mladým ľuďom, že do života vstupujú pripravení.“

Prezident tak odmietol odpovedať na akékoľvek otázky, najvtipnejšiu reakciu ponúkol pri zmienke o Štefanovi Harabinovi. „Tieto krásne veľkonočné zajace čo deti upiekli,“ poznamenal Gašparovič po otázke Kovačiča či vymenuje Harabina v prípade, že bude znovuzvolený.

Reportáž „Harabin chce šéfovať“ v Televíznych novinách Markízy

Čítať viac...
Nahor