Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Téma mesiaca

Filmbox v stredu odštartuje svoj „seriálový hit jari“!

Od budúcej stredy 2. apríla na staniciach FilmBox a FilmBox HD pobeží jeden z najúspešnejších seriálov austrálskej histórie – Wentworth. Desaťdielna televízna dráma sa odohráva v prostredí ženskej väznice a voľne nadväzuje na austrálsky seriál Prisoner, ktorý v osemdesiatych rokoch zaznamenal obrovský úspech. Séria po svojom uvedení minulý rok zožala vynikajúce kritiky a divácke ohlasy (CSFD – 85 %, IMDb – 8,3). Seriál sa bude vysielať každú stredu na staniciach FilmBox (vždy o 21.30) a FilmBox HD (vždy o 22.30).

O seriáli Wentworth
Projekt voľne nadväzuje na austrálsky seriál Prisoner, ktorý v prvej polovici osemdesiatych rokov zaznamenal obrovský úspech v celom anglicky hovoriacom svete a zožal dva tucty rôznych ocenení za televíznu tvorbu. Nezapadol však ani Wentworth, ktorý sa po svojom uvedení v polovici minulého roku stal najsledovanejším mimošportovým programom všetkých čias v austrálskej televízii.

„Vo väznici Wentworth sa stretávajú tie najhoršie kriminálničky medzi sebou aj s bezohľadnými bacharkami. Nie je to miesto, kde by sa človek chcel ocitnúť,“ hovorí Adrian Gumulák zo spoločnosti SPI International, ktorá prevádzkuje rodinu staníc FilmBox. „Rozhodne to ale sú dokonalé kulisy pre neobyčajne napínavú drámu, ktorá vás pripúta k obrazovke od prvej minúty.“

Hlavnú rolu stvárnila Novozélanďanka Danielle Cormack, ktorú slovenskí diváci poznajú zo seriálov Xena či Ostré ako britva. Posledne menovaný seriál si odbil česko-slovenskú premiéru minulý rok na staniciach FilmBox.

Oficiálny text Filmbox

Čítať viac...
Nahor