Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj foto: Markíza

Pikošky

Farma po finále: Kde skončili zvieratá zo 14. série a netrpeli počas nakrúcania?

Niektoré zvieratá boli súčasťou Farmy už počas viacerých sérií.

Nenahraditeľnou súčasťou nakrúcania reality šou Farma sú zvieratá, ktoré každý rok potrápia nielen začiatočníkov ale aj skúsených farmárov.

Každodenná starostlivosť aj výstavba príbytkov sa nie vždy stretne s ochotnou všetkých súťažiacich. Naopak, všeobecné nadšenie vyvoláva stále častejšie zapojenie domácich zvierat do nakrúcania, a tak sa na farmu tento rok opäť pozrel pes, ktorého dokonca doplnili mačky.

Prítomnosť zvierat sa tak v tomto ročníku stala o to divácky atraktívnejšia.

Kde skončila Šiška

Najmä sučka Šiška bola miláčikom nielen farmárov, ale aj divákov, ktorí sa vo veľkom zaujímali, aký bude jej ďalší osud po skončení šou.

Šišku našli tvorcovia na inzerát, podobne ako psíka predchádzajúcej série Roka, ktorého si po konci Farmy 13 adoptovala rodina zo stredného Slovenska.

S čiernou sučkou Šiškou si na Farme 14 vytvorila najbližší vzťah súťažiaca Natália Lenártová. Tá ešte počas súťaže vyhlásila, že v prípade, ak to bude možné, stane sa jej plnohodnotnou majiteľkou. Nakoniec sa však rozhodla nezobrať si ju domov, nakoľko býva v byte a Šiške chcela dopriať voľný výbeh.

 


Farma je už niekoľko týždňov opustená! Ako dnes vyzerá statok 14. série?Čítajte →

Najobľúbenejšie zviera 14. série Farmy i tak skončilo u jedného z farmárov, keď si ju do rodičovského domu s veľkou záhradou vzal Tamás Kassai.

Ako v priebehu priameho prenosu finále uviedol, Šiška po skončení nakrúcania absolvovala už niekoľko výletov za bývalými farmármi, a to aj do Česka za Dagmar Kubinovou.

Populárne boli aj mačky, ktoré si domov chcela po konci šou vziať Giuliana Santi.

S reality šou je od narodenia

Spomedzi psov bola nemenej obľúbenou účastníčkou aj tohtoročnej Farmy sučka hospodára Martina – Jozefína Trnavská.

Tá s hospodárom absolvovala takmer všetky návštevy, pričom na nakrúcaní reality šou sa už cíti ako doma.

Súčasťou Farmy je totiž úplne odmalička. 

„Sučka rodézskeho ridgebacka účinkuje na Farme odmalička a absolvovala aj všetky finále – počas prenosu leží na svojom koberčeku a spí,“ píše časopis Eurotelevízia.

Trpia počas nakrúcania?

Už dlhoročne sú veľkou diváckou témou hospodárske zvieratá a starostlivosť farmárov o ne.

Väčšinu súťažiacich na Farme tvoria amatéri, ktorí sa s mnohými zvieratami stretávajú naživo po prvýkrát a niektorí z nich, ako tomu bolo aj v 14. sérii, si k nim nevypestujú žiadny vzťah.

Viacerí diváci sú pritom presvedčení, že zvieratá na statku trpia.

Kritika sa vyskytuje každoročne, pričom najviac diváci vyčítajú súťažiacim či produkcii nedostatočnú starostlivosť či pozornosť alebo správanie k zvieratám.

 


Finále 14. série Farmy prevalcoval Filip Jánoš! Bolo o víťazovi rozhodnuté dopredu?Čítajte →

„Toto diváci stále riešia, že chudiatka zvieratká tam trpia, ale v skutočnosti je tým zvieratám šialene dobre,“ povedal pred časom hospodár Martin Bagár v rozhovore pre TV Oko.

Hospodár Martin trávi na farme výrazne viac času, než diváci majú možnosť vidieť.

Na starostlivosť o zvieratá dohliada v priebehu celej výroby od rána do večera, pričom tie si pri neskúsených farmárov užívajú skôr voľnosť, než by zažívali stres.

„Robia si čo chcú, kradnú im zásoby, navzájom si žerú šrot, farmári ich nevedia chytiť, zvieratá si tam behajú krížom-krážom. Na žiadnej farme by takto fungovať nemohli, iba na tejto televíznej,“ dodal.

S Farmou sú roky

Mnohé zvieratá sú už pritom matadormi nakrúcania Farmy.

Dobre známy je príbeh kravy Maliny, ktorá bola súčasťou napríklad aj minuloročnej série reality šou. Patrí hospodárovi Martinovi, ktorý popisuje, ako má Malina z nakrúcania doslova radosť.

„Moja Malina sa normálne teší, keď ju vykladám na Farme, že konečne! Tá ich má úplne na háku. Doma je zlatá, poslušná kravička, tam je to harpya, ktorá si s nimi robí, čo chce. Kravy sú mimoriadne inteligentné, dokážu myslieť viac ťahov dopredu ako šachisti,“ hovorí Bagár.

Malina bude súčasťou aj ďalšie série Farmy v prípade, ak to bude jej zdravotný stav dovoľovať.

Veľmi dobre prostredie reality šou poznajú aj husi, ktorých kŕdeľ bol dokonca súčasťou už 6. série Farmy.

„Je to stále ten istý kŕdeľ, samozrejme, aj s postupným potomstvom. Ak ich nezjedia farmári, ostávajú nažive a chovajú sa na vajcia, nie na mäso,“ povedal Bagár pre Eurotelevíziu.

Aj keď v reality šou im farmári musia zakaždým postaviť prístrešok, mimo televíznej produkcie žijú dokonca voľne.

„Zaujímavosťou je, že žijú celoročne vonku v prírode okolo farmy, už šesť rokov sa nikam nezatvárajú, dokonca ani na noc. Ako kŕdeľ sa dokážu ubrániť aj líškam, jastrabom či iným predátorom,“ uzavrel hospodár pre Eurotelevíziu.

 

Čítať viac...
Nahor