Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Farma je už niekoľko týždňov opustená! Ako dnes vyzerá statok 14. série?

Štrnásta Farma pozná trojicu finalistov, rozhodlo sa o nich priamo na statku už pred niekoľkými týždňami. Odvtedy dejisko tohtoročnej série reality šou chátra.

Farma 14 je na konci.

Farmárska reality šou v tohtoročnom vysielaní Markízy zohrala ešte dôležitejšiu úlohu ako predchádzajúce série, keď sa rovno v dvoch vysielacích dňoch udomácnila v hlavnom vysielacom čase o 20:30.

Dlhodobá šou pre druhé večerné pásmo sa tak stále častejšie dostáva do prime-time a Markíze pomáha vypĺňať najdôležitejšiu časť večera. Platí to aj v závere sezóny, kedy sa Farma v lepšom čase vysielala dokonca trikrát v týždni – okrem piatkov a sobotných duelov aj v utorky.

Pokračujúci úspech reality šou už počas jesene rozhodol o realizácii novej 15. série, o ktorej sa špekuluje dokonca pre jarné vysielanie. Televízia nateraz tieto špekulácie nepotvrdila.

Kontroverzná voľba ex-farmárov

Markíza musí najprv uzavrieť aktuálny ročník, na ktorý čaká už len záverečný semifinálový duel a sobotný priamy prenos veľkého finále.

V ňom sa predstavia traja najúspešnejší súťažiaci z aktuálneho tzv. zlatého týždňa, počas ktorého šesť farmárov zbieralo zlaté tehličky a bojovalo o priamy postup do finále.

 


Farma po finále: Kde skončili zvieratá zo 14. série a netrpeli počas nakrúcania?Čítajte →

Tvorcovia sa aj počas záverečnej fázy súťaže postarali o kontroverzný moment.

Dlhoročne je súčasťou voľby finalistov aj príchod ex-farmárov, ktorí majú moc rozhodnúť o osude semifinalistov. Aj tento rok dostanú možnosť vybrať si jedného semifinalistu, ktorého chcú poslať priamo do finále.

Markíza však časť ex-farmárov začala volať na statok aj počas týždňa.

Celkovo sa na farme objavili tri dvojice bývalých farmárov v úlohe tzv. „pomocníkov“, ktorí už dostali možnosť darovať jednu zlatú tehličku ktorémukoľvek zo semifinalistov a podporiť ich v súťaži. Na konci týždňa sa už rovno väčšina ex-súťažiacich stretla v duelovej aréne, kde každý dostal možnosť darovať jednu zlatú tehličku farmárom bojujúcim o titulom.

Medzi skupinou ex-farmárov sa však nachádzali aj tí, ktorí už ako pomocníci darovali po tehličke svojmu favoritovi v priebehu týždňa.

Niektorí tak dostali možnosť darovať tehličku dvakrát, čím televízia opäť zasiahla do proporcionality šancí na postup.

Trojica finalistov

Mená finalistov 14. série Farmy kolujú na internete už niekoľko týždňov.

Ako prvá si finálovú miestenku vybojovala Martina Korkobcová, ktorá vyhrala ešte prvú semifinálovú fázu zlatého týždňa, na ktorej konci mala najviac zlatých tehličiek.

Druhým postupujúcim sa má stať Filip Jánoš, aj vďaka voľbe ex-farmárov. V záverečnom semifinálovom dueli si posledné miesto vo finále musel vybojovať Michal Mošpan.

O výhru finalisti zabojujú v priamom prenose v sobotu 17. decembra od 20:30 na Markíze.

Ako dnes vyzerá statok 14. série

Samotná súťaž na farme skončila už pred niekoľkými týždňami.

Odvtedy sa zo statku nachádzajúceho sa v obci Dobrá voda kompletne odsťahoval štáb aj s celým vybavením.

Miesto, ktorého bolo tri mesiace dejiskom jednej z najsledovanejších slovenských šou, ostalo zanedbané v stave, akoby ho nikto neobýval dlhé mesiace.

Priamo video z miesta nakrútil bloger Ivan Donoval. Nájdete ho na konci článku.

Statok 14. série Farmy po skončení nakrúcania

Video opustenej Farmy 14

Zdroj záberov: Ivan Donoval

 

Čítať viac...
Nahor