Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: RTVS s historickým úlovkom, prvýkrát odvysiela Tri oriešky pre Popolušku!

V novodobej televíznej histórii sa ešte nestalo, aby sa najkultovejšia klasika neobjavila počas Vianoc na jednej zo slovenských komerčných staníc.

Zavedenie žrebu českých filmových klasík v roku 2016 sa postaralo o viaceré prelomové momenty na slovenských obrazovkách.

Kým na jednej strane o najatraktívnejšie česko-slovenské filmy začala postupne vôbec po prvýkrát prichádzať Markíza, ktorá roky práva na ich vysielanie nepustila z rúk, premiérovo sa ku kultovým sviatočným klasikám začali dostávať konkurenčná Joj a verejnoprávna RTVS, pre ktoré sa ich uvedenie stalo udalosťou.

Budúci rok pritom dôjde k ďalšiemu historickému momentu, keď mal tohtoročný žreb českých klasík pripraviť o najsilnejší titul Vianoc obe komerčné stanice.

Podľa prvých informácií si pre rok 2022 vôbec po prvýkrát zaistila vysielanie kultovej klasiky Tri oriešky pre Popolušku verejnoprávna RTVS, ktorá tak na ostatnom žrebe českých filmov mala právo prvého výberu.

Televízie si poradie, v akom si môžu vyberať tituly, žrebujú. Spravidla toto poradie rozhoduje o tom, kto pre nasledujúci rok získa práva na Popolušku a komédiu S tebou ma baví svet, ktoré sú každý rok najžiadanejšou dvojicou titulov.

V novodobej televíznej histórii na Slovensku vôbec po prvý raz Tri oriešky pre Popolušku nepôjdu na komerčnej stanici.

Dlhé roky práva na najdôležitejšiu sviatočnú klasiku držala vo svojej moci Markíza, od zavedenia žrebu českých filmov si film striedala iba s Joj, ktorá ju počas tohtoročných sviatkov uvedie na svojej obrazovke v poradí tretíkrát.

RTVS pritom v tomto roku zmenila na žrebe klasík stratégiu, keď v minulosti zisk Popolušky už aj odmietla.

Ako sme vlani informovali, verejnoprávna televízia na predošlých žreboch o Popolušku nejavila priveľký záujem, nesiahla po nej v roku 2018, kedy si taktiež na žrebe vyžrebovala „jednotku“. Miesto Troch orieškov uprednostnila taktiež historický zisk spomínanej kultovej komédie S tebou ma baví svet, ktorá sa dovtedy na jej obrazovke neobjavila.

Pre rok 2022 si mala druhú najžiadanejšiu klasiku S tebou ma baví svet podľa prvých informácií zaistiť pre seba Markíza.

Tá ju tak odvysiela dva roky po sebe, bude totiž jedným z jej highlightov aj pre tohtoročné sviatky. Zároveň však historicky dva roky po sebe neodvysiela Tri oriešky pre Popolušku, ktoré boli ešte v prvej polovici tohto desaťročia typické pre jej sviatočnú obrazovku.

Joj si zas po prvýkrát zo žrebu neodniesla ani jeden z dvojice najhorúcejších titulov. 

Práve na Troch orieškoch či S tebou ma baví svet stavala svoje vianočné kampane posledných piatich rokov, z prime-time titulov sa mala podľa prvých informácií dostať ku komédiám Slunce, seno, jahody a Slunce, seno a pár facek.

Čítať viac...
Nahor