Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Aktuálne: Markíza prišla o Tri oriešky pre Popolušku! Začalo sa s rotáciou českých filmov

Na Slovensku sa zaviedol rovnaký systém ako u českých susedov.

Klasiky aj ďalšie filmy z ponuky českého Národného filmového archívu bude môcť získať každý. Kým doteraz sme boli zvyknutí na to, že rozprávky ako Pyšná princezná, Byl jednou jeden král či Tri oriešky pre Popolušku alebo trilógiu Slunce, seno či komédiu S tebou mně baví svět vysiela pravidelne len Markíza, od budúceho roka to platiť nebude.

Aj u nás totiž český predajca práv pristupuje k rovnakému kroku ako v Česku. Tam už niekoľko rokov dochádza k rotácii českých filmov na základe pravidelného žrebu medzi televíziami. Rovnaký postup potvrdil pre slovenský trh generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega.

„Včera sme absolvovali historicky prvý žreb českých filmov, vďaka ktorému dochádza už aj na Slovensku k transparentnému rozdeľovaniu klasík a titulov z ponuky českého Národného filmového archívu. Aj tie najznámejšie rozprávky či komédie sa tak už budú od budúceho roka medzi televíziami striedať,“ napísal Grega na sociálnej sieti. Kým v Česku prebieha žreb až dvakrát do roka, zdá sa, že slovenské televízie si filmy vyberali na celý budúci rok.

Joj sa pritom hneď pri prvom žrebe malo podariť získať titul, ktorý bude pravdepodobne zakaždým prvou voľbou televízií, Tri oriešky pre Popolušku. Na Vianoce 2017 tak pobežia na obrazovke televíznej dvojky. „Za sebou máme žreb pre rok 2017, v ktorom sa nám podarilo získať spomínanú Popolušku aj ďalšie skvelé filmy,“ potvrdil Grega.

Filmy si na prvom žrebe medzi sebou rozdeľovali Markíza, Joj a RTVS. Každá mala získať aj klasické rozprávky či české komédie. Podľa prvých správ zo Záhorskej Bystrice nateraz Markíze ostávajú klasické vianočné rozprávky ako Pyšná princezná či Byl jednou jeden král.

Čítať viac...
Nahor