Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Klasiky v roku 2021: Popoluška tretíkrát na Joj, RTVS o ňu nejaví záujem! Vybojovala iné úlovky

Niekdajšie plošné vysielanie najväčších klasík na Markíze je už posledné roky minulosťou, aj tentokrát vďaka žrebu filmov získali konkurenčné televízie najvýraznejšie tituly.

Aj túto jeseň prebehol žreb českých klasík, ktorý zaisťuje každoročné striedanie najatraktívnejších filmov Národného filmového archívu či Štátneho fondu kinematografie v Česku.

Ako už pravidelne sa najväčšia pozornosť upriamuje na každoročne najsledovanejší film roka Tri oriešky pre Popolušku, ktoré sú každé Vianoce suverénnym víťazom sviatkov s približne miliónovou sledovanosťou.

Kým pre tieto Vianoce si snímku vlani dokázala poistiť Markíza, pre budúci rok jej najväčšiu klasiku opäť vyfúkne Joj. Práve komerčná dvojka si tak pri tohtoročnom žrebe mala vytiahnuť opäť „jednotku“ a vyberať ako prvá.

Joj bude Popolušku po ročnej pauze vysielať opäť v roku 2021, pričom to bude po tretíkrát, kedy pôjde práve na jej obrazovke. Zároveň tretí raz bude chýbať na Markíze, ktorá ešte pred zavedením žrebu nepustila Popolušku či iné najväčšie klasiky z rúk a každoročne získavala licencie pre seba.

Dosiaľ ešte ani raz si Tri oriešky pre Popolušku pre seba nevybrala RTVS, a to dokonca ani pri žrebe, v ktorom si mohla z filmov vyberať ako prvá. Podľa našich informácií o ňu ani nejaví prioritný záujem a skôr sa, naopak, sústreďuje napríklad na klasické komédie. Dôvodom môže byť aj fakt, že každý rok pre Štedrý večer pripravuje vlastné nové rozprávky, na ktoré sa snaží upriamovať pozornosť.

RTVS si však podľa našich informácií poistila inú z najväčších klasík, ktoré aj v súčasnosti dokážu uspieť rovno prime-time.

Po prvýkrát sa totiž Jednotka RTVS mala dostať k rozprávke Princezná so zlatou hviezdou na čele, ktorá taktiež patrila ku klasikám, ktoré si bežne poisťovala Markíza pre seba. Od minulého roka o túto výsadu prišla, pričom tento rok jej ju zase prvý raz vyfúkla komerčná Joj.

Rovnako tak mala RTVS zakúpiť ďalší z najsilnejších klasických filmov, tentokrát však nie rozprávku ale komédiu Vesničko má středisková. Rovnako tak zakúpila aj pre rok 2021 ďalšie kultové klasiky Byl jednou jeden král, Marečku, podejte mi pero, Vrchní, prchni alebo S čerty nejsou žerty, ktorej sa posledné roky darilo na komerčných staniciach.

Markíze pre budúci rok ostala z najväčších klasík legendárna rodinná komédia S tebou ma baví svet. Práve film s Júliusom Satinským a Tri oriešky pre Popolušku sú od začiatku žrebovania českých filmov na Slovensku najhorúcejšími titulmi, ktoré si televízie zaisťujú hneď v prvom kole žrebovania.

Markíza rovnako získala i ďalšie klasiky Pyšná princezná, Slunce, seno, jahody, Slunce, seno a pár facek alebo Dívku na koštěti i Honza málem králem. Informovali Aktuality.

Viaceré klasické tituly získané na žrebe českých filmov, potvrdil aktuálne generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega.

Komerčná Joj budúci rok bude môcť odvysielať aj klasiky Pekárov cisár a Cisárov pekár, Princ a Večernica, Kam čert nemůže, Traja veteráni, Princ Bajaja či Tretí princ. Televízia taktiež opäť získala komédiu Copak je to za vojáka, ktorá jej roky funguje v prime-time. Rovnako Joj mala zakúpiť filmy Co je doma, to se počíta, pánové, Kamarád do deště, Což takhle dát si špenát, Discopříběh, Zítra to roztočíme, drahoušku…! alebo trilógiu Bouřlivé víno, Zralé víno a Mladé víno. Z týchto filmov väčšinu nakupovala pre menšiu Joj Plus.

Čítať viac...
Nahor