Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Plus 7 dní

Pikošky

Zrušený galavečer OTO pozná svoj osud: Divácky ťahák v netradičnom čase!

Televízna anketa sa druhý rok po sebe neuskutoční v pôvodnom termíne.

K televíznym udalostiam roka patrí dlhodobo televízna anketa Osobnosť televíznej obrazovky, ktorá sa doteraz teší diváckej obľube. Za posledných 10 rokov jej sledovanosť narástla v porovnaní s posledným ročníkom o tretinu a pre organizátorov aj televízie je tak cenným artiklom.

Anketu, v ktorej si diváci a zároveň hlasujúci volia najobľúbenejšie osobnosti či televízne programy, postihla už druhý rok po sebe podobná situácia, keď boli organizátori prinútení zmeniť pôvodný termín priameho prenosu.

Kým vlani ich k tomu prinútilo 2. kolo prezidentských volieb, ktoré bolo vyhlásené na rovnaký deň, ako pôvodný termín galavečera, tento rok sa tak udialo za dramatickejších okolností.

Iba samotné divácke hlasovanie v druhom kole ankety OTO 2020 prebiehalo v čase, kedy už televízie museli začať rušiť výroby v súvislosti s koronavírusom. Prepuknutie pandémie nedalo možnosť uskutočniť galavečer v plánovanom termíne v sobotu 4. apríla a organizátori museli zrušiť priamy prenos v období, kedy už sami poznali výsledky ankety.

OTO sa pritom tento rok pridá k ďalším projektom, ktorých realizácia či vysielanie sa muselo presunúť do netradičného obdobia.

Podľa prvých informácií v ostatných týždňoch organizátori pristúpili k nájdeniu náhradného riešenia pre tohtoročný ročník televíznej ankety. Tá sa dlhé roky pravidelne uskutočňovala v marci, resp. ostatné dva roky v apríli, spravidla však na začiatku hlavnej časti jarnej sezóny.

Tento rok si pritom anketa vyskúša nový priestor. Podľa očakávaní sa priamy prenos uskutoční na jeseň, no organizátori ho majú plánovať rovno do nabitého obdobia na začiatku jesennej sezóny.

Rozbeh tejto jesene bude tento rok pritom o to intenzívnejší, že na jar došlo k prakticky zosypaniu hlavných televíznych sezón v dôsledku pandémie a televízie všetko úsilie presunuli do druhej polovice roka.

OTO 2020 by sa tak podľa viacerých informácií mal uskutočniť už do dvoch mesiacov v priebehu septembra. Pri minulom ročníku organizátori pôvodný termín prenosu oznamovali už v decembri, približne tri mesiace pred galavečerom.

OTO by sa aj v náhradnom termíne mal uskutočniť v tradičný sobotný večer. Vlani ho vyplnil absolútne celý, keď tvorcovia prenos natiahli až k polnoci. Napriek tomu mu počet divákov neklesol, viac v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor