Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Zaujímavosti

Exkluzívne: Poznáme predbežný dátum štartu novej finálovej série telenovely Sila ženy!

Ide o jednu z mála telenoviel, ktorých vysielanie Doma z dôvodu ďalšej série prerušila.

Jedna z najúspešnejších telenoviel vo vysielaní ženskej stanice Doma, sa má konečne dočkať svojho uzavretia. Kým bežne menší kanál Markízy tradičné večerné premiérové telenovely vysiela kompletne od ich začiatku do finále, v prípade tejto série jej vysielanie skončila uprostred rozbehnutého deja.

Rovnakú skúsenosť už mali fanúšikovia telenoviel s komediálne ladeným seriálom Láska na druhý pokus. Ten začala Doma vysielať začiatkom roka 2016, pričom seriál sa ešte v domácom Turecku vysielal celú jar rovnakého roka, keď dostal druhú sériu.

Na obrazovke Doma tak Láska na druhý pokus vydržala len pár týždňov a skončila ju prvou sériou. Na ďalšiu si diváci museli počkať vyše roka, Doma ju nasadila v polovici roka 2017.

Pri úspešnejšej telenovele Sila ženy, ktorú Doma nasadila do vysielania vlani v marci ako nosnú telenovelu sezóny, odvysielala stanica naraz rovno dve série. S vysielaním Sily ženy finišovala v novembri 2019, kedy sa v Turecku rozbehlo vysielanie novej tretej série, ktorá je zároveň aj poslednou finálovou. Do finále sa v domácej krajine dostala vo februári tohto roka.

Markíza tak aj z tohto dôvodu už mohla potvrdiť zámer uzavrieť telenovelu Sila ženy v tomto roku. Urobila tak oficiálne už vlani, pričom dosiaľ v tomto roku dostali prednosť nové série Moja malá princezná a aktuálna Cennet.

Práve Cennet sa do finále mala dostať už v priebehu leta, no po prepuknutí koronakrízy začala Doma seriál naťahovať, keď jeho vysielanie osekala na polovicu pri zaradení jedinej epizódy za večer.

Čítajte aj

Po natiahnutí Cennet a zotrvaní vo vysielaní jednej časti seriálu až do jeho finále, by sa Sila ženy s novou treťou sériou mala vo vysielaní objaviť v polovici jesene, konkrétne v priebehu októbra.

V závislosti od toho, nakoľko častí Markíza rozstrihala telenovelu Cennet, by sa tak mohlo stať 19. či 26. októbra.

Návrat Sily ženy v tomto období môže naznačovať aj fakt, že Markíza oznámila vysielanie ďalšej premiérovej telenovely od januára 2021. Či pôjde o hlavnú telenovelu pre prime-time, neupresnila, je to však viac ako pravdepodobné, nakoľko nové večerné seriály štartuje štandardne začiatkom roka.

Tretia séria Sily ženy je zároveň najkratšou zo všetkých sérií, ktoré ponúkla. V domácom Turecku odvysielala celkovo 17 častí, čo je o takmer polovicu menej než predošlé série.

Epizódy opäť Doma rozdelí na viac dielov. Podľa toho, ako bude seriál Doma nasadzovať – či s jednou alebo dvomi časťami za večer, jej vyjde do konca decembra, resp. januára.

Už teraz je však možné čakať, že Doma bude chcieť telenovelu vysielanú na jeseň uzavrieť do konca roka. V decembri totiž zvykne v prime-time vysielať vianočné filmy, ktoré sa jej osvedčili, zároveň už nepotrebuje v posledný mesiac roka vynakladať do večera také investície.

Sila ženy je tak pre ňu pri malom počte častí ideálnou voľbou, pri dvojitom nasadení by ju uzavrela práve na prelome novembra a decembra.

Čítať viac...
Nahor