Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Aktuality

Exkluzívne: Markíza chystá nový koncept Farmy! Na tomto postaví 14. sériu, kedy odštartuje?

Markíza pokračuje v experimentoch vo svojej farmárskej reality šou, tento rok chce opäť predstaviť novinku.

Prvé špekulácie okolo tohtoročnej série reality šou Farma sa potvrdzujú.

Markíza sa postupne pripravuje na nakrúcanie už 14. ročníka farmárskej šou, pri ktorom sama naznačila možné zmeny v televíznom formáte.

Okrem výberu farmárov či miesta nového statku s otáznikom na oficiálnom webe spomenula aj samotný koncept reality šou, ktorý v ostatných rokoch viackrát prekopala.

Ako sme exkluzívne informovali, k zmenám pribudla aj nečakaná zmena na poste moderátora šou.

 


Veľké zmeny na Farme potvrdené: Evelyn končí, novým moderátorom hviezda Oteckov!Čítajte →

Aktualizácia: Markíza už oficiálne potvrdila správy Mediaboom.sk, keď po štyroch rokoch vo Farme skutočne končí Eva „Evelyn“ Kramerová.

Moderátorkou formátu bola od roku 2018. Kým ešte prednedávnom bola jasnou moderátorkou nadchádzajúcej 14. série reality šou, aktuálne Markíza potichu jej tvár vyškrtla z promo materiálov. Na ju nahrádza hviezdou denného seriálu Oteckovia, po ktorého skončení hľadá jej hlavným tváram uplatnenie.

Špekulácie ohľadom zmeny konceptu reality šou aj angažovaných súťažiacich sa pritom majú stať realitou.

Reality šou pôvodne odvysielala deväť sérií v klasickej podobe, pričom od 10. ročníka začala Markíza s jej podobou experimentovať.

Súťažiacich v troch sériách rozdelila na dva tábory – spočiatku na bežných hráčov a celebrity, následne na západ vs. východ a napokon na mesto vs. dedina.

Pri poslednej príležitosti na statok priniesla moderné vymoženosti a luxusné vybavenie, ktoré poprelo pôvodný charakter a koncept šou.

Krok späť urobila televízia vlani. Súťažiacich už do dvoch skupín nerozdelila a ohlásila návrat ku koreňom Farmy a náročným podmienkam, na ktorých šou charakterizovala v minulosti.

Nový koncept Farmy 14

Farma podľa našich informácií ani tento rok súťažiacich na tábory deliť nebude.

Ostane tak verná minuloročnému návratu k pôvodnému súťaženiu bez rozdelenia farmárov, ktorí tak budujú statok spoločne.

Markíza sa však chystá do Farmy zaviesť nový prvok, ktorý by mal byť ďalším zo sociálnych experimentov v reality šou.

Televízia podľa našich informácií plánuje na statok Farmy 14 nasťahovať mimoriadnych súťažiacich, ktorí svojou povahou ani vlastnosťami do farmárskeho života ďaleko od moderných vymožeností civilizácie nezapadajú.

Farma 14 by mala byť charakteristická účasťou nadpriemerne inteligentných mužov a žien, označovaných aj ako „nerdi“ alebo „geekovia“. Spolu by sa šou malo zúčastniť 5 takýchto hráčov.

Kým na jednej strane tvorcovia šou očakávajú, že budú mimoriadne pracovití a kreatívni v riešení úloh, zároveň môže byť výzvou ich začlenenie do veľkej skupiny farmárov vytvorenej z najrôznejších pováh a charakterov.

Rovnako im však život na farme môže skomplikovať riešenie odlišných úloh, než v civilných životoch. Kým tam riešia výzvy za pomoci moderných technológií, na statku budú riešiť praktické otázky života. Miesto objavov či matematických vzorcov si tak budú musieť postaviť príbytok a zabezpečiť stravu.

Kedy odštartuje Farma 14

Markíza s novou sériou Farmy počíta už klasicky v jesennej vysielacej sezóne.

Pri vysielaní na jeseň dennú reality šou najčastejšie štartovala ešte na konci augusta, pričom zvykla uvádzať špeciálny predstavovací diel ešte pred riadnym denným nasadzovaním šou. Spravidla predstavovaciu časť odvysielala vo štvrtok, a až nasledovný týždeň začala od pondelka do piatka s pravidelným vysielaním šou.

Posledné dva roky Markíza tento koncept zmenila.

V rokoch 2020 a 2021 televízia odštartovala Farmu riadne na začiatku prvého vysielacieho týždňa šou v pondelok na prelome augusta a septembra. Na druhý deň v utorok plynule pokračovala s denným nasadzovaním.

Nebude prekvapením, ak bude chcieť Markíza tento rok využiť pre rozbeh Farmy nábeh štartu druhej série seriálu Druhá šanca.

Lekársky seriál s Jánom Koleníkom sa stal túto jar jasným seriálovým hitom s najvyššou sledovanosťou na trhu v rámci všetkých programov mimo športu a spravodajstva. Vysielal sa stabilne v pondelňajšom prime-time.

Farma by takto mohla odštartovať už v pondelok 29. augusta alebo o týždeň neskôr v pondelok 5. septembra 2022.

 

Čítať viac...
Nahor