Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Exkluzívne

Jojka už chystá slovenských Geissenovcov do vysielania! Nasadí ich krátko po premiére

Slovenské časti Geissenovcov sa majú už čoskoro dostať aj na naše obrazovky.

Začiatkom februára portál Mediaboom.sk ako prvý informoval o nasadení očakávaných slovenských epizód reality šou Geissenovci do vysielania v domácom Nemecku, kde sa mali postarať o veľké promo Slovenska.

Nemecká televízia RTL Zwei nakoniec z našej krajiny odvysielala až päť celých častí, čím predčila aj očakávania slovenských politikov, ktorí prvú návštevu nemeckých milionárov u nás iniciovali.

Slovenské časti Geissenovcov obsadili vysielanie RTL Zwei až na tri týždne. Odštartovali v pondelňajšom prime-time 13. februára, posledná z piatich epizód bola uvedená 27. februára.

Uvedenie Geissenovcov zo Slovenska na nemeckej obrazovke vyvolalo veľkú pozornosť slovenských médií.

Obsahu jednotlivých častí sa venovali aj najväčšie mienkotvorné denníky a po necelom roku výstredný milionársky pár opäť obsadil mediálne titulky na Slovensku.

Aké epizódy dnes vysiela Joj

Pozornosť sa súčasne obrátila na Jojku, ktorá vysielanie Geissenovcov oživila po dlhom čase takto pred rokom.

Televízia sa k reality šou Geissenovci vrátila po šiestich rokoch, pôvodne s ich vysielaním skončila v roku 2016. Od vlaňajšej jari 2022 obnovila jej vysielanie tam, kde pred rokmi skončila, a kým v Nemecku aktuálne beží 21. séria, Jojka vlani reštartovala premiérové vysielanie Geissenovcov ešte len na 8. sérii.

Nasadzovanie reality šou televízia momentálne zintenzívnila.

Jej premiéry nasadila denne na pracovné popoludnia, pokračovať s nimi plánuje aj v apríli, kde počíta s nasadím premiérovej 16. série.

Ani takýmto štýlom však televízia nemá šancu v dohľadnom čase dobehnúť aktuálne vysielanie 21. série Geissenovcov v Nemecku, ktorých súčasťou sú aj slovenské časti.

Len od 16. po 20. sériu Geissenovci ponúkli vyše sto epizód, pri súčasnom dennom nasadzovaní by Joj na ich odvysielanie potrebovala približne päť mesiacov.

Slovenské časti pripravuje do vysielania

V čase vysielania slovenských epizód Geissenovcov v Nemecku Jojka potvrdila, že o ich zakúpenie bude mať záujem.

Televízii sa pritom podľa prvých informácií už podarilo prednedávnom dostať  k vysielaniu najnovšej 21. série.

Podľa vlastných slov má v súčasnosti vlastniť vysielacie práva na všetky premiérové série.

Slovenské časti by sa však mohli dočkať mimoriadneho nasadenia.

Televízna dvojka podľa všetkého nebude čakať na odvysielanie chýbajúcich sérií Geissenovcov, kým sa dostanú na rad aktuálne žiadané slovenské časti.

Jojka totiž podľa našich informácií už začala s výrobou dabingu špeciálne k piatim mimoriadne promovaným epizódam zo Slovenska.

Zúčastniť sa jej podľa prvých informácií mal dokonca aj exminister hospodárstva Richard Sulík, ktorý v reality šou komunikoval s milionárskou rodinou po nemecky.

Práve Sulík stál za pozvaním Geissenovcov na Slovensko ešte z pozície člena vlády Slovenskej republiky. V rovnakej pozícii ich počas týždňovej návštevy Slovenska taktiež sprevádzal na ich cestách po krajine.

Nasadiť ich môže krátko po premiére

S odvysielaním slovenských Geissenovcov môže Joj počítať netradične skoro po nemeckej premiére.

Aj pri pôvodnom vysielaní reality šou ešte v rokoch 2011 až 2016, kedy Geissenovcov uvádzala prakticky súbežne s nemeckou televíziou, vysielala Joj jednotlivé série približne s polročným odstupom od ich premiéry v Nemecku.

V prípade slovenských častí by sa po prvýkrát mohlo stať, že sa nové epizódy objavia u nás v rovnakej vysielacej sezóne, v ktorej mali premiéru v Nemecku.

Joj by totižto slovenské epizódy Geissenovcov mala odvysielať ešte v priebehu jarnej televíznej sezóny. Podľa prvých informácií by sa tak mohlo stať už o niekoľko týždňov.

Naznačuje to rýchla výroba dabingu špeciálne k najočakávanejším častiam.

V priebehu mája si už pozornosť televíznych divákov uzurpujú Majstrovstvá sveta v hokeji, ktoré štartujú v piatok 12. mája. Následne televízna sledovanosť pravidelne klesá s blížiacimi sa prázdninami a teplejším počasím.

Milióny divákov

Návšteva Geissenovcov sa zrodila s cieľom podpory slovenského cestovného ruchu.

„Skúsenosti ukazujú, že návštevy Geissenovcov v iných krajinách veľmi pomohli a dnes ich ľudia podnikajúci v turizme prosia, aby k nim prišli a zviditeľnili ich,“ uviedol Sulík po príchode Geissenovcov v straníckom stanovisku.

O pár týždňov neskôr, v júni minulého roka, Sulík v diskusii .pod lampou uviedol, že každá epizóda bude mať 5 miliónov divákov.

Predseda parlamentu, Boris Kollár, dokonca ešte začiatkom mája v relácii O 5 minút 12 obhajoval kritizovanú návštevu manželov so slovami, že ich seriál uvidia desiatky, možno stovky miliónov ľudí po celom svete.

V Nemecku sa televízna sledovanosť Geissenovcov pohybuje pod jedným miliónom. Na domácej stanici RTL Zwei sledovalo reality šou v minulom roku spravidla okolo 700 až 900-tisíc divákov. Ďalších má šou v archíve, na webe či na sociálnych sieťach.

Zaujímavosťou je, že mimo Nemecka sú Geissenovci výrazne známi, paradoxne, na Slovensku.

Slovensko je vo vysielaní ich reality šou skôr unikátom, o to viac, že kedysi dokázali zabodovať sledovanosťou priamo na veľkej hlavnej stanici, navyše v hlavnom vysielacom čase.

Mimo Slovenska a Nemecka reality šou svetové televízne trhy vo veľkom neobieha.

O čom sú slovenské epizódy

V priebehu slovenských epizód vyznie netradičný pôvod celej návštevy.

Ako uvádza miestna televízia, zrodila sa na základe „veľmi špeciálneho pozvania ministra hospodárstva Slovenska“. Kým manželia Carmen a Robert sú nadšení, ich dcéry Shania a Davina sú skeptické, keďže netušia, čo môžu od Bratislavy a jej okolia očakávať.

Veľký dôraz na televíznych obrazovkách bude mať ohlas, aký návšteva Geissenovcov na Slovensku vyvolala.

Napriek tomu, že hostiteľ Richard Sulík milionárom naznačil, že sú na Slovensku „superstars“, Geissenovci sú zaskočení návalom fanúšikov, ktorí sa zjavia takmer všade, kde sa počas svojho mesačného turné po krajine zastavia.

Geissenovci precestujú krajinu zo západu na východ – navštívia slovenský parlament, vydajú sa na túry, pretekársku dráhu, parkúrové preteky, do liečebných kúpeľov aj veterného tunela.

Prechádzky po prírode nebude vyhľadávať Robert, ktorému sa pri vychádzke k zrúcanine hradu pritrafí nehoda – na jeho bunde pristane vtáčí trus. Dobré správy na neho nebudú čakať ani v kúpeľoch, kde absolvuje zdravotnú prehliadku.

Televízia tiež avizuje, že sa manželia počas pobytu na Slovensku stretnú so známymi či významnými osobnosťami.

Okrem viacerých politikov počas návštevy parlamentu Carmen na začiatku pobytu stretne dobre známeho Jorgeho Gonzáleza, ktorého pozná z dlhoročného účinkovania v nemeckej verzii tanečnej šou Let´s Dance. Minulý rok bol porotcom práve slovenskej verzie na Markíze.

Provokatívne názvy

Ako sme už informovali, niektoré epizódy Geissenovcov zo Slovenska budú niesť provokatívne názvy.

Prvú časť televízia nazvala „Only Fans in der Slowakei“. Odkazuje tým na nečakané zástupy fanúšikov, a to prostredníctvom známej predplatiteľskej služby Only Fans, na ktorej je primárne zdieľaný sexuálny obsah. Aj druhá časť nesie provokatívny názov „Geplatzter Gummi“ – Prasknutá guma.

Kým tretí diel pokračuje nevinným názvom „Drink doch eene met: Familyedition“ – Dajte si so mnou drink: Rodinná edícia, štvrtá časť naznačuje otáznu skúsenosť Geissenovcov s ich pobytom vo wellness, keď diel nazvali „Hellness Hotel“.

Pozitívna propagácia Slovenska a jeho služieb bola hlavným cieľom pozvania Geissenovcov na Slovensko.

Finálový diel vrcholí opäť odkazom na špeciálne pozvanie vládneho predstaviteľa Slovenska pod názvom „Komm in die Slowakei, haben sie gesagt…“ – Príďte na Slovensko, povedali…

 

Čítať viac...
Nahor