Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Joj zásadne zmení Panelák uprostred sezóny! „Nastal čas,“ hovorí Kraus!

Trhová dvojka sa púšťa do ďalšej premeny jej najúspešnejšieho seriálu Panelák. Nepočká ani na štart novej série, zmeny prídu uprostred sezóny. Vieme podrobnosti.

Panelák sa opäť zmení. Tento raz však televízia nechystá novinky, naopak, chce sa vrátiť k tomu, čo v seriál dlhodobo fungovalo. Televízia chce seriál resuscitovať a potešiť fanúšikov ešte tento mesiac. „Panelák má stále silnú základňu fanúšikov a to nás veľmi teší. Vieme však o tom, že diváci majú isté výhrady k aktuálnej podobe Paneláku a preto sa ho snažíme nastaviť tak, aby boli čo najviac spokojní. Vieme, kde sú rezervy a myslím, že návrat k pôvodnej schéme potreboval svoj čas  a ten nastáva práve teraz,“ potvrdil zmeny v Paneláku pre MediaBoom.sk autor seriálu Andy Kraus.

Už aktuálnu 13. sériu chce televízia ukončiť pri niekdajšom modeli, kedy sa seriál nezačína novým dňom, ale dohrávkou udalostí z predošlého dňa. „Každá časť seriálu bude končiť v dramatickom okamihu tak, aby bol divák zvedavý, ako sa bude dej vyvíjať ďalej,“ hovorí Kraus.

Návrat ku starej schéme epizód seriálu však bude iba jedným z viacerých návratov, ktorými chcú tvorcovia nechať zabudnúť na aktuálnu podobu seriálu. Ten už nebude viac profilovaný ako „zábavnejší“ a označovaný primárne za komediálny, diváci dostanú opäť viac dramatických zápletiek. „Zameriame sa na linky, ktoré v sebe budú niesť emócie a napätie. Neznamená to však, že zo seriálu zmizne humor. Dramatické a humorné scény sa budú striedať tak, aby sme divákovi dopriali „slzy aj smiech“. Príjemný nadhľad, ktorý je zásadným znakom Paneláku, ho vždy odlišoval od ostatných denných seriálov, kde pokusy o humor a nadhľad zatiaľ veľmi nevychádzajú,“ nevyhol sa Kraus narážkam na konkurenčné seriály Búrlivé víno a Chlapi neplačú.

Do popredia sa v Paneláku majú dostať opäť postavy, ktoré roky tvoria základ denného seriálu. Kraus už dlhšie avizuje návrat Jána Koleníka do deja. „Opäť sa do popredia dostanú tváre, ktoré sú s Panelákom dlhé roky spájané. V rámci hereckého obsadenia je pre mnohé diváčky určite podstatné, že sa do deja vracia postava Masláka a jeho linka sa začne vyvíjať naozaj zaujímavým spôsobom. Dej sa bude zamotávať aj v trojuholníku Ivana, Ingrid a Jakub a Dušana Janča tiež čaká prekvapenie. Teším sa z toho že z nových tvárí dostane väčší priestor Gabika Marcinková ako Baška a v komickej polohe Zuzka Porubiaková ako Renči,“ prezradil scenárista.

Pre fanúšikov seriálu tvorcovia chystajú ešte jedno prekvapenie. S prvými sériami Paneláku sa spájala zapamätateľná hraná zvučka, ku ktorej by sa tvorcovia chceli vrátiť. Týmto krokom by tak definitívne chceli divákom pripomenúť „starý Panelák“. „To, že sa mení aj zvučka či scénická hudba – to sú len detaily, ktoré príjemne doplnia to zásadné. Verím že návrat k „Paneláku ako ho mali diváci radi“ bola dobrá voľba a že to naši fanúšikovia ocenia,“ vyjadril Kraus očakávanie.

Ku všetkým spomínaným zmenám má v seriáli dôjsť už v pondelok 28. apríla. Televízia návrat Paneláku „ako ho mali diváci radi“ podporí aj intenzívnou promo kampaňou, ktorú odštartovala na Veľký piatok. Pozrite si veľkú upútavku.

Najzásadnejšie zmeny spravila televízia v Paneláku v aktuálnej 13. sérii. Joj doslova avizovala množstvo zmien, seriál prezentovala ako „nový“, napriek tomu opäť pripomínala, že diváci dostanú len to, čo majú radi. V sledovanosti sa však ani týmto krokom nepodarilo zastaviť klesajúci trend, aktuálne sa seriál pohybuje ratingovo okolo 7 – 7,5 % v závislosti od dňa a konkurencie, podielovo dosahuje kolísavé výkony okolo hranice 20 %.

Čítať viac...
Nahor