Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Adela sa vracia na Markízu, vieme, akú šou bude od jesene moderovať!

Televízny líder nakoniec aj na jeseň vytiahne veľký zábavný program, televízia otestuje dlhoročný formát z Nemecka.

Adela Banášová sa už od jesene vráti na obrazovky Markízy. Po jej dlhej odmlke v ťažiskových programoch komerčných televízií sa opäť zhostí moderovania veľkej šou.

Markíza našla inšpiráciu na nemeckom trhu, kde od roku 2003 vysiela stanica RTL hudobnú reláciu Die ultimative Chartshow. Ide o podobný formát ako Legendy popu, ktoré vysielala RTVS. Každé kolo relácie je venované téme, umelcovi či konkrétnemu albumu a piesne prespievavajú známe osobnosti. Bežne odznie desať skladieb. Nakoľko ide v Nemecku už o 11-ročný a pravidelný formát, nesie v sebe aj výraznú súťažnú zložku. V každom kole diváci rozhodujú o poradí skladieb, pričom získavajú body, ktoré si prenášajú do ďalšej fázy súťaže. Nakoľko Markíza mala na skúšku natočiť dve epizódy, ktoré rozhodnú o osude šou, nie je možné očakávať, že si okamžite osvojí bodový systém.

Podobnosť Legiend popu a Die ultimative Chartshow (ukážka nemeckej relácie)

Markíza natáčala novú šou v kulisách Hlasu Česko Slovenska. Nie je známe, či programom sprevádzala Adela sama, v každom prípade by malo ísť opäť o federálny počin a šou by mala vysielať aj Nova. Momentálne je otázne aj či Markíza vyrukuje so šou na začiatku sezóny, napríklad proti štartu Rozborilovej relácie V siedmom nebi, alebo uprostred sezóny.

Známe sú však možnosti, ako sa bude novinka volať. Markíza s najväčšou pravdepodobnosťou ostane pri značke Chart Show, ktorú si v rôznych podobách nechala zaregistrovať na Úrade priemyselného vlastníctva. Medzi registrovanými formami nájdeme CHART SHOW, The Chart Show, Chart Show, jednoslovný výraz CHARTSHOW a dokonca aj značku TopShow.

chart show

Adela sa do veľkej televíznej šou komerčnej stanice vracia po dlhom čase a evidentne jej tieto programy nechýbajú. „Sama neviem, ako to mám vnímať, išla som do toho tak skusmo. Myslím si, že som si asi tak trošku odvykla od tých väčších projektov, takže uvidím. Bolo to fajn, ale či a ako to bude pokračovať, fakt neviem,“ vyjadrila sa pre Nový Čas. Bulvárny denník zároveň potvrdil indície, že novinka Markízy by mala byť podobná verejnoprávnym Legendám popu. Na šou má dramaturgicky spolupracovať aj Dano Dangl, s ktorým Adela už cez leto nakrúca nové časti Milujem Slovensko.

Čítať viac...
Nahor