Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV Markíza

Aktuality

Markíza pripravuje nové časti Druhej šance! Kedy odštartuje premiérová 3. séria?

Televízia potvrdila informácie a v priebehu apríla rozbieha nakrúcanie novej série Druhej šance.

Najväčší seriálový hit roka 2022 sa pripravuje na návrat.

Už viac ako rok čakajú fanúšikovia dramatického seriálu Druhá šanca na pokračovanie jeho príbehov v novej sérii, ktorej originál už má za sebou kompletnú televíznu premiéru.

Ako je známe, Druhá šanca vychádza z talianskeho originálu Doc – Nelle tue mani, ktorý nové časti predstavil miestnym divákom začiatkom tejto jari.

Markíza v rovnakom čase pracovala na vlastnej adaptácii, ktorú pripravovala pre nakrúcanie.

To sa očakávalo v priebehu tejto jari, čo prednedávnom v rozhovore pre časopis Eurotelevízia potvrdil aj herec Ján Koleník, predstaviteľ hlavného seriálového hrdinu Andreja Fabiána.

Prípravy trvali rok

Markíza oficiálne potvrdila, že začala s nakrúcaním novej tretej série.

S jej prípravou začala krátko po tom, čo v Taliansku odštartovalo nakrúcanie jej originálnej verzie.

„Slovenské pokračovanie seriálu začalo vznikať krátko po štarte nakrúcania 3. série pôvodnej talianskej verzie, aby TV Markíza mohla čo najskôr sprostredkovať ďalšie napínavé životné peripetie a dramatický osud ich milovaného seriálového hrdinu – primára Andreja Fabiána a jeho tímu na internom oddelení,“ uviedla televízia.

Nakrúcanie pôvodnej talianskej verzie začalo v apríli minulého roka, Markíze tak príprava jej adaptácie zabrala jeden rok.

Kedy odštartuje 3. séria

Samotné vysielanie 3. série originálnej verzie odštartovalo v Taliansku na začiatku tohto roka. V rovnakom roku by sa na obrazovky mala dostať aj jej slovenská adaptácia.

Markíza totižto s návratom Druhej šance na obrazovky počíta ešte v priebehu roka 2024. Očakáva sa, že 3. sériu odštartuje začiatkom jesennej sezóny.

Nebude prekvapením, ak premiérové časti Druhej šance prídu na obrazovky hneď skraja septembra a obsadia pondelňajšie večery.

Televízia bude mať opäť k dispozícii 16 nových častí, ktoré by jej pri nasadzovaní jednej epizódy do týždňa vydržali presne do vianočných sviatkov. Rovnako nasadzovala pred dvomi rokmi 2. sériu.

Ako sme už informovali, Markíza zároveň pracuje na pokračovaní Dunaja, k vašim službám, ktoré taktiež prinesie na jeseň. S nakrúcaním jesenných epizód má začať tiež v apríli.

Andrejovi sa začne vracať pamäť

V 3. sérii Druhej šance sa ešte viac do popredia dostane hlavná postava Adriana Fabiána, ktorú stvárňuje Ján Koleník.

Talianske médiá priniesli vyjadrenia herca Lucu Argentera, originálneho talianskeho predstaviteľa doktora Fabiána, ktorý prezradil, že 3. séria bude tzv. „Doc-centric“. Jeho postava tak bude ešte výraznejším hýbateľom deja.

Nové časti sa začnú odohrávať presne tam, kde skončila druhá séria.

„Andrej si definitívne obliekol doktorský plášť a vracia sa na pozíciu primára. Viac, ako jeho titul, ho však zaujímajú pacienti a tím lekárov, ktorí ho na jeho mieste podporujú. Svedkami budeme viacerých nových príchodov, ale aj lúčení – Andrej však ostáva tým, okolo ktorého sa odohrávajú príbehy všetkých hrdinov,“ povedal Argentero.

Tvorcovia pritom chystajú aj zlomový okamih v živote doktora Fabiána, keď by sa mu mala vynoriť nečakaná spomienka spred dvanástich rokov jeho amnézie. Otázkou ostáva, či sa Andrejovi začína vracať pamäť, čo by obrátilo nielen jeho súčasný život naruby.

Dejovú linku potvrdila aj Markíza.

„Hlavným hrdinom ostáva charizmatický „Dok“ – staronový primár Andrej Fabián, ktorého jedinečným spôsobom stvárňuje obľúbený herec Ján Koleník. Tentoraz jeho najväčším protivníkom nebude nikto z nadriadených ani kolegov, ale jeho vlastná hlava – Andrejovi sa totiž konečne začína vracať pamäť a spomienky na roky, ktoré boli dosiaľ preňho po strelnom poranení hlavy „stratené“…“ uviedla televízia.

Prídu aj nové tváre

Ako sme už koncom minulého roka informovali, do Druhej šance vstúpia nové postavy. 

Markíza to aktuálne potvrdzuje.

„Nová séria prinesie aj nové, divácky atraktívne postavy, ktoré zamiešajú dej a budú postupne odhaľovať svoje tajomstvá. V jednotlivých epizódach budú môcť diváci opäť spoznávať aj príbehy pacientov s neobvyklými diagnózami a rôznymi problémami.“

Do seriálového deja by na začiatku 3. série mala vstúpiť až trojica nových postáv.

Posilnia osadenstvo nemocnice, pričom v prípade napodobnenia originálu by tvorcovia mohli siahnuť aj po hviezdnom mene, ktoré by posilnilo hereckú zostavu Druhej šance.

Zároveň sa Markíza bude musieť vysporiadať s postavou Erika Hatinu, primára psychiatrie, ktorého stvárňoval nebohý Daniel Heriban. Originálna postava v talianskom seriáli bude pokračovať aj v priebehu 3. série.

Diváci budú tiež svedkami udalostí, ktoré nastali po nečakanej smrti sekundárky Soni Petricovej (Ráchel Šoltésová) a toho, ako sa s jej smrťou vysporiada jej priateľ Oliver Veselovský (Filip Šebesta).

Čítať viac...
Nahor