Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: vysielanie TV Markíza

Pikošky

Napätie v Dunaji praskne: Helga príde o všetko, Walterovi sa zrúti celý svet! Eva zažije totálny šok

Tretia sezóna Dunaja je na konci, dejové linky sú vo finále. Článok naznačuje detaily z deja.

V jarnom televíznom programe vrcholí aj posledný slovenský seriál.

Túto sezónu netradične ako posledná ukončuje premiérovú sezónnu tvorbu pred prázdninami Markíza, ktorá až do tohto týždňa ťahala denný seriál Mama na prenájom aj dobový Dunaj, k vašim službám. V minulosti to bola, naopak, konkurencia, ktorá so sezónnymi programami vytrvala dlhšie ako televízny líder.

Aj keď sa Dunaj stále otvorenejšie mení na nekončený seriál a jeho tvorcovia robia čoraz viac dobových chýb, diváci mu ostávajú verní.

Napodobňuje tak efekt bývalých dlhodobých seriálov ako Búrlivé víno, Oteckovia alebo Panelák, ktoré si udržiavali publikum až do chvíle, kým sa dejovo nezačali vyčerpávať alebo sa do ich priamej konkurencie nepostavila neopozeraná atraktívna novinka. Takou bol aj práve Dunaj, ktorý dokázal ukončiť niekoľko sezón trvajúcu dominanciu jojkárskej Nemocnice, na ktorej si predtým vylámali zuby viaceré hlavné projekty Markízy.

Dunaj, ktorý následne prevzal dominanciu v utorňajšie a štvrtkové večery, na svojho vyzývateľa stále čaká.

Vrchol jeho úspechu začal prichádzať na jeseň 2023 a následne v prvých týždňoch tohtoročného vysielania, odkedy nepodlieza hranicu pol milióna divákov. Markíze robí radosť v oboch hlavných cieľových skupinách, v obchodnej cieľovke si minulý týždeň pripisoval takmer 30-percentné podiely na trhu.

Už tradične divácka pozornosť stúpa v čase vrcholiacich dramatických udalostí.

Dunaj pritom čaká už len záverečná časť 6. série, ktorú Markíza odvysiela tento štvrtok. Následne bude v utorky a štvrtky vysielať futbalové zápasy Eura 2024 a českú kriminálku Odznak Vysočina.

Nasledujúci text naznačuje detaily z deja.

Lena zaplatí vysokú cenu

Tvorcovia na konci 6. série rozuzlia viaceré zápletky, no naznačia aj nové.

Po definitívnom odhalení totožnosti sériového vraha Valeriána Furdeka sa tvorcovia linky trvajúcej celú jar zbavili v mimoriadnej rýchlosti. Jeho postavu rukami Antona Holubca (Filip Tůma) v krátkom čase usmrtili a ďalej sa k nemu nevrátili.

Žiadne následky po traumatizujúcom zážitku viac neprejavuje Eva Dušeková (Petra Dubayová), ktorú pôvodne únos Valeriánom viditeľne psychicky zasiahol. Veľmi rýchlo sa navyše z postrelenia zotavila Furdekova posledná plánovala obeť Lena Holubcová (Jana Kovalčíková), ktorej však už šťastie viac nepraje.

Lene stroskotalo už niekoľko pokusov o útek od Holubca a inak nedopadol ani jej dômyselný plán s fingovanou smrťou.

Aj keď sa úspešne so svojou láskou Kasperom (László István Béhr) dostala blízko k hraniciam, v jednom momente jej na úteku došli sily a Kasperovi musela dať definitívne zbohom… Darovala mu všetky cennosti, ktoré by mu mali pomôcť zabezpečiť život na úteku, a odovzdala sa do rúk gardistom, ktorí ju triumfálne priviedli späť k Antonovi.

Lena však väčšmi trpí výčitkami voči zlatníčke Gréte (Chiara Mederová), ktorú práve kvôli nej drží Holubec za mrežami.

Šperkárke prisľúbi pomoc, za ktorú ale bude musieť zaplatiť vysokú cenu.

Anton si totiž od nej vypýta niečo, po čom už dlho túži… A triumfálne to príde oznámiť celej rodine Kučerovcov, na ktorých však už čoskoro čakajú oveľa horšie správy…

Helga príde o to najcennejšie

K výbuchu sa medzitým schyľuje u Klausovcov.

Napätie medzi Walterom (Ján Koleník) a Helgou (Jana Majeská) definitívne praskne, pričom na konci skončia na kolenách obaja…

Schatzi je už pritom iba krok od toho, aby svojho manžela opustila s Ludwigom (Marek Fašiang) a začala nový život v Paríži. Obaja nemajú ani najmenšie tušenie, že ich plány sú dávno vyzradené – Walter vie nielen o Helginom romániku, ale aj o naplánovanom úteku.

Klaus, ktorý bol svojej žene sám viackrát neverný, sa jej teraz pomstí najkrutejším spôsobom.

Cez svoje konexie zariadi, že sa jej milenec ocitne na tom najnebezpečnejšom mieste. Aby Ludwiga už nikdy viac v živote nevidela!

To však pre Helgu nebude posledná rana…

Pravda o Jankovi všetko zmení

V rovnakom čase si vlastnou drámou prechádzajú aj Eva s Dávidom (Jakub Jablonský), keď zistia, že by o Janka mohli prísť natrvalo.

Obaja sledujú Helgu s ich synom až na železničnú stanicu a plánujú, že si svojho potomka za každú cenu zoberú so sebou. Všetko však prekazí Walterov príchod, po ktorom sa budú musieť stiahnuť a na svoj plán zabudnúť.

Naopak Klausovi, zdá sa, všetko vychádza.

Svoju ženu pripravil o to najcennejšie, zároveň drží v hrsti Ester (Veronika Lackovičová), z ktorej sa razom stala špiónka pre nepriateľskú stranu. Dostala sa k informáciám, ktoré môžu mať pre celý odboj na čele s Imrichom (Ivan Šándor) fatálne následky.

Ako aj pre Petra (Marek Rozkoš), ktorý sa rozhodol pomôcť v tej najnevhodnejšej chvíli…

V ohrození je však aj Ester, na ktorú Klaus nastraží krutú pascu.

Špiónka ale neostane nič dlžná svojej povesti a v poslednej chvíli mu zasadí nečakaný uder, ktorý Klausa zasiahne na tom najcitlivejšom mieste…

Walter totiž zisťuje, že Johann nie je jeho syn a doma sa stará o židovského chlapca.

Jedna pravda všetko zmení a Walterovi sa zrúti celý svet.

Stiahne so sebou aj svoju ženu, ktorej sa pred očami rozpadáva vysnívaný nový život. Klaus Žida vo svojom dome nestrpí a Johanna sa chce zbaviť!

Helga sa však zachová duchaprítomne a ako milujúca matka urobí v snahe zachrániť syna vôbec najťažšie rozhodnutie.

Totálny šok zažije Eva, ktorej náhla návšteva obráti životy naruby. Razom zažije šťastie, po ktorom tak túžila…

 


Dunaj po finále: Tragédia u Kučerovcov, Klausovci na kolenách! Kedy sa vráti a čo bude ďalej?Čítajte →

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram

Vysvetlivky k uvádzaniu televíznej sledovanosti
Obchodná (komerčná) cieľovka, mladí diváci - obchodná cieľová skupina divákov vo veku 13-55 rokov (od roku 2024). Do roku 2023 bola uvádzaná vo veku 12-54 rokov. Spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %;
Univerzálna cieľovka (celkové publikum) - všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %.

Poznámka: Od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná oneskorená sledovanosť, od januára 2017 "hostia". Od januára 2024 došlo k zmene obchodnej cieľovej skupiny.

Čítať viac...
Nahor