Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Mama na prenájom je na konci! Rozchod Beáty aj tehotná Naďa, toto ďalej chystajú tvorcovia!

Markíza ukončila tretiu sériu denného seriálu netradične uprostred týždňa.

Mama na prenájom sa v jarnej televíznej sezóne skončila.

V netradičný deň uprostred týždňa – v utorok, uzavrela Markíza svoj denný seriál, ktorý v kľúčovom podvečernom čase vysiela od jari minulého roka. Kým bežne sa snaží série svojich denných seriálov uzatvárať s koncom pracovného týždňa, až dve neplánované vynechania Mamy na prenájom v nedávnom čase zmenili televízii plány.

Seriál Markíza operatívne vyškrtla zo štruktúry v deň atentátu na premiéra a taktiež po postupe slovenskej reprezentácie do štvrťfinále MS v hokeji. Práve tieto prestávky natiahli pobyt Mamy na prenájom v jarnom programe.

Kedy sa vráti

Ani tento dlhodobý denný seriál neobchádzajú starosti s naťahovaním deja a pribúdajúcou kritikou časti divákov.

Mame na prenájom sa i tak darí zväčša vyhrávať súboj s konkurenčnou kuchárskou šou Bez servítky a prinášať Markíze postavenie lídra na trhu v 18. hodine pred večernými správami.

Nie je tak prekvapením, že sa televízia so seriálom tak skoro nerozlúči.

Markíza už dlhšie pripravuje ďalšie časti a so seriálom počíta minimálne pre zvyšok roka 2024. Na novú štvrtú sériu sa môžu diváci tešiť opäť od jesene, očakávaný termín štartu je v pondelok 2. septembra.

Naznačila nové zápletky

Tvorcovia seriálu na konci jarného vysielania naznačili, aké príbehy sa budú odohrávať na začiatku ďalších častí.

Situácia sa zamotáva v nevšednom trojuholníku medzi Monikou (Petra Blesáková), Jurajom (Martin Klinčúch), s ktorým čaká dieťa, no už s ním netvorí pár, a Milanom (Peter Kiss), Monikiným bývalým a zároveň jej ošetrujúcim lekárom.

Kým Monika si užíva slobodu, o jej priazeň sa neobratne, neraz mimo jej pozornosti, snažia obaja jej bývalí partneri.

Milan sa v náznakoch priznal Edovi (Vladimír Kobielsky), že vzťahu s Monikou nedal všetko, čo mohol, a v skutočnosti by ju chcel získať späť. O jej srdce však chce zabojovať aj Juraj, aj keď ju v minulosti podviedol a na príchod potomka sa spočiatku necítil pripravený.

Nová séria môže priniesť práve súboj dvoch rivalov, ktorý skomplikuje príchod dieťaťa, o ktoré je Monika pripravená starať sa aj sama.

Novú dynamiku naberie dianie v nemocnici.

Riaditeľka Eva (Kristína Kanátová) spoločne s Milanom, primárom gynekológie, oznámili, ktorý z dvoch medikov dostane trvalé miesto. Napokon prijali oboch – Lindu (Kristína Sisková) aj Paliho (Tomáš Sitkey), ktorého radosť je o to väčšia, že bude naďalej v Evinej blízkosti.

Ich vzťah však dostane prvú vážnu trhlinu po tom, čo opäť ožije Evina nočná mora.

Pali sa z médií dočítal o zabitom mladíkovi, ktorého má mať Eva na svedomí, pričom vinu mala hodiť na jej brata Roba (Marek Fašiang). Eva nebude mať na výber, a ak bude chcieť svoj vzťah zachrániť, bude musieť odhaliť svoje najtemnejšie tajomstvo…

Odchod obľúbenej postavy

So seriálovými hrdinami sa medzitým rozlúčila Lenka (Diana Ristová), ktorá sa po boku svojho nového priateľa vracia do Španielska.

Lenka patrí medzi obľúbené tváre a taktiež medzi najsympatickejšie postavy. Najväčší smútok z jej odchodu prežívala Naďa (Martina Zábranská), ktoré Lenke venovala krásne slová.

„Si ten najúžasnejší človek, ktorého poznám. Neviem, ako by som to zvládla bez teba, keby si pri mne nestála. Budeš mi strašne chýbať, no aj tak sa s tebou veľmi teším a veľmi ti to prajem,“ povedala jej na rozlúčkovej oslave.

Oslava však priniesla ešte dramatickejšie chvíle.

Definitívny rozchod Beáty s Edom?

Vzťah, z ktorého sa spočiatku tešili mnohí diváci, je, zdá sa, na konci.

Beáta (Kamila Heribanová) bola už dlhšie nešťastná po Edovom boku, a to napriek tomu, že chcela urobiť všetko pre to, aby zachránila ich spoločnú rodinu. Dokonca sa rozhodla urobiť rázny koniec s Petrom (Karol Tóth), potlačiť svoje city a požiadať Eda o odpustenie.

Sľúbila mu, že ak jej dá šancu, tak mu dokáže, že Edo a ich dcéra Zuzka sú pre ňu to najviac na svete. Dojatému Edovi padol kameň zo srdca a navrhol, aby na všetko zabudli a začali odznova. „Ani si nevieš predstaviť, ako som po tom túžil. Mal som pocit, že som stratil to najcennejšie, čo som mal,“ povedal jej otvorene.

Beáta však urobila rozhodnutie z rozumu.

Na rozlúčkovej oslave s Lenkou ju jej mama Zuzana (Gabriela Dzuríková) pristihla, ako sa vykráda potajme s fľašou koňaku a chce zapiť svoj žiaľ. Vie, že jej dcéra nie je šťastná a ak nechce trápiť aj ostatných, vzťah musí ukončiť.

Beáta sa nakoniec k tomu odhodlala a Edovi sa predstava o šťastnej rodine definitívne rozpadla…

Radostná správa na koniec

Tvorcovia si však najväčšiu správu nechali na úplný záver celej série. 

Naďu v deň rozlúčky s Lenkou prekvapil nález na hrudníku, na ktorom si nahmatala hrčku. Okamžite poprosila Martina (Adam Bárdy) o stretnutie s Borisom (Erik Žibek).

Nech by už odhalil čokoľvek, poprosila ho, aby sa o tom Martin nedozvedel skôr, ako bude sama pripravená mu to povedať.

Správa od Borisa ju však šokovala tým najkrajším spôsobom.

Naďa a Martin sú konečne v radostnom očakávaní a rodina Tomanovcov sa bude v novej sérii pripravovať na príchod nového člena rodiny.

Čítať viac...
Nahor