Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Doma upravuje plány: Nová telenovela Láska, rozum, pomsta dostane lepší vysielací čas!

Nová turecká telenovela Láska, rozum, pomsta sa dostane na obrazovku v lepšom čase, než televízia pôvodne plánovala. Aktuálne vysielané Zachránené životy napokon nezdvojí.

Ženská stanica Doma upravuje večerný program, s ktorým chcela vstúpiť do jesennej televíznej sezóny.

K zmene v jej štruktúre dôjde na konci augusta, kedy do finále dôjde odľahčená komediálna telenovela S hlavou v oblakoch. Tú Doma ukončí finálovými dvoma časťami v utorok 23. augusta od 21:30 do 23:30.

Pôvodné plány Doma na jeseň

Po skončení S hlavou v oblakoch plánovala Doma zmenu vo svojom prime-time.

Ako sme informovali, podľa pôvodných plánov od stredy 24. augusta chcela zdvojiť vysielanie hlavnej večernej telenovely Zachránené životy a ponúkať ju od pondelka do piatka v čase o 20:30 aj 21:30.

Zároveň už Markíza miesto finišujúcej série S hlavou v oblakoch predstavila jesennú novinku.

Stane sa ňou čerstvá turecká telenovela Láska, rozum, pomsta (Ask, mantik, intikam), ktorá sa v domácom Turecku vysielala od júna 2021 do apríla tohto roka. Doma s ňou pôvodne počítala s vysielaním po jednej časti až o 22:30, nakoľko jej mali predchádzať zdvojené Zachránené životy.

Zachránené životy dostanú poslednú šancu

Zachránené životy sú však v letnom vysielaní Doma sklamaním.

Od začiatku vysielania dosahujú len polovičnú sledovanosť jarného hitu Láska na prenájom s podielmi na trhu len okolo 3 – 4 % v komerčnej cieľovej skupine divákov vo veku 12 – 54 rokov.

Markíza mohla takto prehodnotiť pôvodné zámery a na menšej stanici upraviť pôvodné plány.

Zachránené životy dostanú ešte poslednú šancu.

Doma ich napriek kritike časti divákov potvrdzuje ako hlavnú telenovelu aj pre jeseň 2022, vo vysielaní ich však napokon nezdvojí.

Aj od prelomu augusta a septembra budú Zachránené životy naďalej pokračovať v hlavnom vysielacom čase o 20:30, zachová ich však v pôvodnom nastavení jednej časti za večer od pondelka do piatka.

Spomínaná divácka kritika smerovala k dramatickému druhu telenovely, kým v hlavnom čase po ôsmej večer by preferovali odľahčený žáner. Práve ten televízii vyniesol rekordný úspech na jar s Láskou na prenájom.

Fanúšikovia Zachránených životov však oponujú, že ide o zmysluplnejší seriál, ktorý otvára problémy mnohých žien a odráža skutočný život. Aj preto by ho privítali v nasadení dvoch častí za večer.

Novinka Láska, rozum, pomsta v lepšom čase

Doma po úprave plánov aj na jeseň zachová aktuálne nastavenie večerného programu.

Ten je postavený na dvoch premiérových tureckých telenovelách, z ktorých ústredná ponúka len jednu časť a nasledujúca dva diely po sebe.

K tomuto formátu dospela Doma uprostred apríla obmedzením vysielania Lásky na prenájom, keď pôvodne osem častí vysielaných do týždňa ich zoškrtala len na štyri. Ako kompenzáciu spustila práve novinku S hlavou v oblakoch a rozšírila premiérové telenovelové pásmo o jednu hodinu až k polnoci.

Nová telenovela Láska, rozum, pomsta takto dostane lepší vysielací čas.

Tureckú novinka obsadí oba pôvodné sloty aktuálne vysielaného seriálu S hlavou v oblakoch, keď ju Doma od stredy 24. augusta bude vysielať nakoniec už od 21:30 v dvoch častiach za sebou.

Poteší tak nemalú skupinu divákov, ktorá si tureckú novinku predstavovala v lepšom vysielacom čase, než o pol jedenástej večer.

 

Čítať viac...
Nahor