Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Viete prví

Doma bez novej telenovely? Zachránené životy vyplnia celú jeseň! O 20:30 sa im nedarí

Ženská stanica pre jesennú sezónu novú telenovelu nepredstavila.

Pred začiatkom každej sezóny predstavuje Markíza aj highlighty ženskej stanice Doma, pre ktorú každoročne nakupuje premiérové turecké telenovely.

Tento rok postavila na televíznom hite Láska na prenájom, ktorý ešte na jar doplnila ďalšia odľahčená séria S hlavou v oblakoch a od začiatku leta ho v hlavnom čase nahradil dramatický seriál Zachránené životy.

Do konca prázdnin ostáva posledný mesiac, pričom televízie už začínajú predstavovať plány pre nadchádzajúcu jeseň.

Práve tá býva z hľadiska televíznej sledovanosti pre ne vôbec najdôležitejšia.

Zaujímavosťou však je, že Markíza podľa našich informácií vo svojich materiáloch pre tohtoročnú jesennú sezónu 2022 nepredstavila žiadnu novú telenovelu pre Doma.

Ženská stanica aktuálne vysiela vo večernom programe dva spomínané turecké premiérové seriály – Zachránené životy (Sen Anlat Karadeniz) a S hlavou v oblakoch (Erkenci Kuş).

Už čoskoro dôjde do finále seriál S hlavou v oblakoch, vysielaný v dvoch častiach o 21:30. 

V originálnej verzii vzniklo celkovo 51 častí seriálu, ktoré sú pre viaceré európske televízie rozdeľované na väčší počet častí. V origináli má totiž jeden diel cez dve hodiny. Doma pritom v polovici augusta prekročí pri vlastnom číslovaní 150. diel seriálu a priblíži sa tak jeho ukončeniu, ku ktorému dôjde ešte v priebehu leta.

Aktuálna hlavná telenovela Zachránené životy bude, naopak, pokračovať po zvyšok roka.

 


Dočká sa Sila ženy konečne finále? Na tento termín Doma ohlásila finálovú 3. sériu!Čítajte →

Práve tá sa stala aj nosným seriálom Doma pre jeseň 2022.

V domácom Turecku sa Zachránené životy dočkali troch sérií a až 64 častí. Tie zároveň mali ešte dlhšiu stopáž, než séria S hlavou v oblakoch, originálne epizódy tak budú rozdeľované na ešte väčší počet európskych epizód.

Zachránené životy sa tak na Slovensku môžu dočkať aj vyše 220 dielov. Doma ich momentálne vysiela po jednej časti o 20:30, koncom leta bude stanica približne vo štvrtine vysielania seriálu.

Zmena by mala nastať v priebehu augusta.

Zachránené životy plánuje Doma od skončenia telenovely S hlavou oblakoch vo vysielaní zdvojiť a ponúkať tak klasickú večernú dvojporciu v hlavnom vysielacom čase.

Problémom pre Doma však je, že Zachránené životy zďaleka nedosahujú taký úspech, ako jarný seriál Láska na prenájom.

Od začiatku vysielania nenadviazali na úspechy Doma z jari a v priebehu júla dosahujú spravidla vlažnú sledovanosť s podielmi na trhu len okolo 3 – 4 % v komerčnej cieľovke. Láska na prenájom dosahovala dvojnásobné hodnoty. V niektoré dni dokonca spadli ešte nižšie.

Dá sa tak očakávať, že v prípade pokračovania podobných výkonov Doma nebude chcieť so Zachránenými životmi zotrvať o 20:30 v priebehu celej dôležitej jesene.

 

Čítať viac...
Nahor