Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Viete prví

Doma chystá do vysielania horúcu novinku z Turecka! Čím nahradí Veľvyslancovu dcéru?

Ženská stanica by aj počas leta mala pokračovať s premiérovou tureckou produkciou. Aktualizované.

Na Doma sa počas leta môžu súčasne objaviť rovno dve premiérové telenovely.

Ako sme už ako prví informovali, práve na letné prázdniny si televízia odložila vysielanie nových častí kolumbijského seriálu Skrytá vášeň, ktorého nové príbehy po 20 rokoch nasadí priamo po skončení pôvodných častí ešte z roku 2003.

Premiérová Skrytá vášeň 2 na Doma štartuje už najbližší pondelok 19. júna, pričom jej bude patriť netradične skorí čas od 16. hodiny. Napriek tomu, že ide o novinku, tak obsadí rovnaký slot ako multireprízový pôvodný seriál.

Súčasne na stanici vyvrcholí premiérová turecká séria Veľvyslancova dcéra.

Ako sme informovali, Doma jej vysielanie pred koncom zintenzívni a zámerne tak urýchli finále, ktoré stihne ešte tento mesiac. Zaujímavosťou je, že finálový diel premiérovej telenovely odvysiela v dosiaľ vôbec najhoršom čase, keď poslednú epizódu Veľvyslancovej dcéry naplánovala v premiére na piatok 30. júna od 00:30 do 1:20.

Spoliehať sa však bude na nasledovnú reprízu v popoludňajších hodinách, kedy je telenovela výrazne úspešnejšia.

Zaujímavosťou je, že finále Veľvyslancovej dcéry neurýchlila len Doma.

 


Doma urýchli koniec Veľvyslancovej dcéry! Prečo došlo pred finále k výmene hlavných hrdiniek?Čítajte →

Seriál bol v domácom Turecku rozdelený na dve série. Prvá zaznamenala výrazný úspech, ku ktorému sa navyše pridala veľká popularita telenovely v zahraničí. V priebehu druhej sezóny však začala spokojnosť tureckých divákov upadať a definitívne od seriálu odchádzali po výmene hlavných hrdiniek.

Kým vo svete by telenovela zniesla aj ďalšie príbehy, tvorcovia nakoniec pristúpili k definitívnemu ukončeniu jej vysielania.

Návrat telenoviel do prime-time

S koncom Veľvyslancovej dcéry sa, prirodzene, začali objavovať otázky, s čím príde Doma najbližšie.

Nakoľko v poslednom roku rezignovala na premiérové seriály v hlavnom vysielacom čase, bolo otázne, ako sa k svojmu vysielaniu postaví v ďalšom období.

Do vysielania pritom chystá hneď dva premiérové seriály.

Popri novej Skrytej vášni by totižto mala Doma naďalej pokračovať aj s tureckými premiérami, ktoré tvorili jadro jej programu dlhé roky. Celé desaťročie ich vysielala rovno v hlavnom čase o 20:30, zlom nastal až od septembra minulého roka.

Za tie roky si televízia vybudovala pevné distribučné kanály, prostredníctvom ktorých nakupuje novinky z Turecka. Aktuálne sa však už nimi snaží divákov prilákať skôr na Voyo a na Doma ich ponúkať v menej exponovaných časoch, kedy nekonkurujú hlavným programom na Markíze.

Aktualizácia: Doma však aj po diváckej kritike chystá návrat telenoviel do hlavného vysielacieho času.

Urobí tak od júla s príchodom seriálovej novinky, ktorá vo vysielaní vystrieda končiacu Veľvyslancovu dcéru. Viac v tomto článku.

 


Markíza mení plány: Telenovely na Doma vracia do prime-time! Potvrdzuje tureckú novinkuČítajte →

Veľvyslancovu dcéru nahradí turecká novinka

Veľvyslancovu dcéru by podľa prvých informácií mala nahradiť ďalšia nová turecká telenovela.

Doma siahla po novinke, ktorá mala premiéru len minulý rok.

Televízia podľa našich informácií zakúpila práva na vysielanie tureckého seriálu Senden Daha Güzel, ktorý sa domácim divákom predstavil práve v lete. Vysielal sa od júna do septembra 2022 na stanici Fox.

Radí sa do kategórie komediálnejšie ladených telenoviel, z ktorej pochádza aj nateraz posledná rekordne úspešná telenovela vysielaná na Doma Láska na prenájom, ktorá inšpirovala Markízu k nakrúteniu slovenského denného seriálu Mama na prenájom.

Seriál Senden Daha Güzel je krátkou letnou telenovelou, ktorá v Turecku nezaznamenala úspech. Na leto ju nakoniec vytiahne aj Markíza.

Dočkala sa celkovo 14 častí, ktoré už tradične v tureckom prevedení dosahujú dvojhodinové stopáže. Pôjde tak o mimoriadne krátku telenovelu, ktorá by na slovenskej obrazovke mala ponúknuť okolo 45 epizód.

V prípade potvrdenia jej nasadenia po Veľvyslancovej dcére by novinka vo vysielaní Doma obsadila iba približne päť týždňov a vyvrcholila by začiatkom augusta.

Seriál Senden Daha Güzel sa odohráva v Istanbule v prostredí estetickej kliniky. Hlavné postavy stvárňujú slovenským divákom menej známi herci Cemre Baysel a Burak Çelik.

Cemre Baysel a Burak Çelik

Dej seriálu Senden Daha Güzel
Efsun (Cemre Baysel), ktorá pracuje ako dermatologička, žije pokojný život so svojím otcom na farme v Gaziantepe. Jej matka opustila ju aj otca v mladom veku a presťahovala sa do Istanbulu, aby sa stala jedným z najvýznamnejších plastických chirurgov v Turecku. Efsun náhle dostáva správy od svojej matky, ktorú nevidela od svojich 12 rokov. Jej matka umiera a chce naposledy vidieť svoju dcéru a pošle pre ňu svojho vodiča. Efsun ale v Istanbule čaká veľké prekvapenie a veci nie sú také, ako sa zdalo. Jej matka, majiteľka najväčšej estetickej kliniky v Istanbule, donúti Efsun, aby na klinike začala pracovať. Ako by to všetko nestačilo, Emir (Burak Celik), o ktorom si myslí, že je vodič, je v skutočnosti synom partnera jej matky. Emir, pohľadný a charizmatický chirurg, si myslí, že Efsun prišla, aby mu zobrala kliniku, a začne s Efsun bojovať. Navyše sa stanú susedmi aj na firemnom pozemku.

Zdroj: ČSFD

Čítať viac...
Nahor