Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Viete prví

Markíza mení plány: Telenovely na Doma vracia do prime-time! Potvrdzuje tureckú novinku

Doma potvrdzuje, že na leto nasadí čerstvú novinku z Turecka, po veľkej diváckej kritike vracia ženské seriály na večer. Oproti minulosti im však upravuje vysielací čas.

Markíza po necelom pol roku prehodnocuje svoju programovú stratégiu na menšom kanáli Doma.

Stanica v tomto roku vyškrtla zo svojho hlavného vysielacieho času telenovely, ktoré tvorili kľúčovú súčasť jej programu celú dekádu a práve vďaka nim si vybudovala stabilnú a neraz mimoriadne silnú divácku základňu.

V priebehu tohtoročnej jarnej sezóny však Doma zaplnila celý večerný program reprízovými sitkomami a aktuálnu premiérovú telenovelu Veľvyslancova dcéra odsunula až za 22:40. Potvrdila pritom iba trend posledných mesiacov, keď už vlani na jeseň z hlavného večerného času do noci odsúvala iný turecký seriál Zachránené životy.

Doma už od septembra minulého roka čelí pre programové zmeny veľkej kritike fanúšikov.

Diváci do noci odsunutých produkcií stanici vyčítali, že premiérové seriály vysiela v neskorých hodinách a v hlavnom vysielacom čase uprednostňuje multireprízové série ako Divoký anjel, dočasne Skrytá vášeň a v súčasnosti sitkomy, ktoré sú navyše doménou sesterskej stanice Dajto.

Telenovely vracia na večer, pôjdu v novom čase

Markíza aj po vlne kritiky pripravuje ďalšiu zmenu programovej štruktúry Doma.

Televízia aj v lete plánovala pokračovať v súčasnom nastavení a hlavný večerný čas vypĺňať seriálmi Krok za krokom a Priatelia. Ako sme informovali, o 22:40 mala pokračovať s premiérovou tureckou produkciou a po júnovom ukončení Veľvyslancovej dcéry vytiahnuť krátku seriálovú novinku Senden Daha Güzel.

Televízia nakoniec mení letné plány.

Po mesiacoch sa na Doma vrátia do prime-time premiérové telenovely, Markíza im však plánuje vyčleniť nový vysielací čas.

Doma dlhé roky vysielala premiérové turecké seriály od 20:30 spravidla do 22:30. Väčšinou hlavné seriálové novinky vysielala v dvoch častiach za sebou, inokedy pristúpila až k vysielaniu dvoch nových seriálov.

Od júla presúva Doma nočné vysielanie premiérových telenoviel už na 19:00.

S tureckou produkciou tak obsadí skorší vysielací čas, než tomu bolo v minulosti, a potiahne ju do 21. hodiny. Následne od 21:00 bude pokračovať nezmenenou dvojicou sitkomov Krok za krokom a Priatelia.

Markíza sa takto, podľa všetkého, pripravuje na vyprofilovanie štruktúry pre najbližšiu jeseň.

Dá sa tak očakávať, že v čase od 19:00 do 21:00 bude chcieť po novom vysielať premiérové telenovely pre zvyšok roka. Hlavným dôvodom odsunom telenoviel z prime-time bolo neprekrývanie sa s obdobnou produkciou na hlavnej Markíze ako Dunaj či Klamstvo, ktorá štartuje spravidla od 20:40.

Potvrdila tureckú novinku

Markíza zároveň potvrdzuje, s ktorou telenovelou nahradí končiacu Veľvyslancovu dcéru.

Ako sme informovali, stane sa ňou len vlaňajšia turecká novinka Senden Daha Güzel, ktorá dostane slovenský názov Krajšia ako ty.

Ide o pomerne neúspešnú telenovelu, ktorá dostala originálne iba 14 častí a vysielala sa v Turecku práve v letnom období od júna do septembra 2022.

Na slovenskej obrazovke by mala telenovela Krajšia ako ty ponúknuť okolo 45 klasických 40-minútových epizód.

Na Doma odštartuje seriál Krajšia ako ty v pondelok 3. júla v  čase o 19:00, vysielať sa bude v dvoch častiach po sebe.

Pre menší počet dielov obsadí novinka iba približne päť týždňov a vyvrcholí začiatkom augusta.

Seriál Senden Daha Güzel sa odohráva v Istanbule v prostredí estetickej kliniky. Hlavné postavy stvárňujú slovenským divákom menej známi herci Cemre Baysel a Burak Çelik.

Dej seriálu Senden Daha Güzel
Efsun (Cemre Baysel), ktorá pracuje ako dermatologička, žije pokojný život so svojím otcom na farme v Gaziantepe. Jej matka opustila ju aj otca v mladom veku a presťahovala sa do Istanbulu, aby sa stala jedným z najvýznamnejších plastických chirurgov v Turecku. Efsun náhle dostáva správy od svojej matky, ktorú nevidela od svojich 12 rokov. Jej matka umiera a chce naposledy vidieť svoju dcéru a pošle pre ňu svojho vodiča. Efsun ale v Istanbule čaká veľké prekvapenie a veci nie sú také, ako sa zdalo. Jej matka, majiteľka najväčšej estetickej kliniky v Istanbule, donúti Efsun, aby na klinike začala pracovať. Ako by to všetko nestačilo, Emir (Burak Celik), o ktorom si myslí, že je vodič, je v skutočnosti synom partnera jej matky. Emir, pohľadný a charizmatický chirurg, si myslí, že Efsun prišla, aby mu zobrala kliniku, a začne s Efsun bojovať. Navyše sa stanú susedmi aj na firemnom pozemku.

Zdroj: ČSFD

 

Čítať viac...
Nahor