Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Star TV

Aktuality

Doma urýchli koniec Veľvyslancovej dcéry! Prečo došlo pred finále k výmene hlavných hrdiniek?

Veľvyslancova dcéra pozná dátum finále, vyvrcholí neskoro po polnoci.

Ďalšia turecká telenovela na Doma sa blíži k svojmu záveru.

Markíza pre túto jar vytiahla na svojej ženskej stanici jeden z najpopulárnejších tureckých seriálov ostatného obdobia Sefirin Kızı, ktorý uviedla pod názvom Veľvyslancova dcéra.

Tá ešte pred štartom vyvolala nemalé očakávania divákov aj na Slovensku, ktoré sa však po čase rozplynuli.

Uchytila sa popoludní

Doma v poslednom roku rezignovala na vysielanie telenoviel v hlavnom čase o 20:30, ktoré ju zdobilo celé desaťročie.

Tento žáner prenechala hlavnej Markíze so seriálmi Dunaj, k vašim službám alebo Klamstvo a vo svojom prime-time zo seba spravila reprízový sitkomový kanál.

Veľvyslancovu dcéru mala Doma pôvodne v pláne vysielať aspoň v druhom večernom pásme o 21:40, no tento zámer jej vydržal niekoľko týždňov. Od mája prišla so zmenou programu a premiérovú telenovelu odsunula až do noci, kým večer popri retro seriáli Krok za krokom doplnila ďalším opakovaným sitkomom Priatelia.

Ako sme už prednedávnom informovali, Markíza sa na svojej ženskej stanici zamerala na popoludňajšie vysielanie.

Kým vo večernom hlavnom vysielacom čase ženské seriály nepúšťa, na romantickú tvorbu sa sústreďuje mimo najsledovanejších slotov od 12. do 18. hodiny.

Ako sme ako prví informovali, odvysiela v nich aj premiérovú Skrytú vášeň 2, ktorá sa v prime-time vôbec neobjaví, zároveň na popoludnia zaradila aj reprízy Veľvyslancovej dcéry.

Tej sa v popoludňajšom vysielaní darí výrazne lepšie než vo večerných premiérach.

Veľvyslancova dcéra sa v čase po 14. hodine dokáže hýbať na podielovej úrovni 4 – 8 % v obchodnej cieľovke, kým priemer Doma je aktuálne okolo 3 %.

Premiéry telenovely po 22:40 spravidla prepadávajú s podielmi na trhu okolo 1 – 3 %.

Koniec urýchli

Markíza sa s koncom Veľvyslancovej dcéry poponáhľa.

Seriál od začiatku vysiela pravidelne od pondelka do piatka v dvoch častiach za sebou, čo momentálne v premiérovom slote znamená, že ich ťahá približne do 00:40.

Doma však v závere júna zintenzívni vysielanie a nasadzovať bude až tri časti za deň. Spraví tak preto, aby stihla Veľvyslancovu dcéru ukončiť ešte tento mesiac.

Telenovela prejde z režimu dvoch častí na tri diely po sebe od piatka 23. júna.

Televízia týmto rozhodnutím prakticky odpíše vysielanie seriálu v premiére.

Po strojení premiérových epizód bude totižto telenovela vrcholiť miesto po polnoci až o približne 1:30, a teda v hlbokej noci. Pokračovať však bude v poobedných reprízach a vo vysielaní na Voyo, na ktoré sa Markíza preorientovala.

Dátum finále Veľvyslancovej dcéry

Neskoro v noci prebehne aj samotné veľké finále seriálu.

Tri časti bude Doma vysielať až do úplného konca, vďaka čomu historicky ukončí premiérovú telenovelu v hlbokých nočných hodinách.

Veľvyslancova dcéra skončí na obrazovkách s úderom posledného júnového dňa o tri týždne, jej urýchlené finále prebehne v piatok 30. júna od 00:30 do 1:20.

Ide o najhorší vysielací čas finále premiérovej telenovely na Doma, ktorá bola navyše hlavnou novinkou jarnej sezóny.

Markíza však bude lákať primárne na jej uvedenie na Voyo a v repríze, posledné tri časti Veľvyslancovej dcéry v lepšom čase odvysiela v pondelok 3. júla od 12:50 do 16:00.

Výmena hlavných hrdiniek bola vynútená

Vo vysielaní Veľvyslancovej dcéry došlo pred pár dňami k netradičnej situácii.

Prakticky už pred koncom seriálu z neho odišla hlavná predstaviteľka Neslihan Atagül, ktorá stvárňovala ústrednú hrdinku Nare Çelebi.

Z deja sa vytratila zo dňa na deň a diváci sa o nej dozvedajú už iba prostredníctvom rozprávania postáv. Vo dvojici so Sancarom (Engin Akyürek) sa zakrátko začala objavovať nová hrdinka Mavi Çınar, ktorú hrá herečka Tuba Büyüküstün.

Výmena hlavných ženských hrdiniek v seriáli nebola tvorcami plánovaná.

Tak ako v bežných telenovelách mali spolu na konci seriálu skončiť Nare so Sancarom, zmenu deja si však vyžiadala choroba herečky Neslihan Atagül.

Tej v priebehu nakrúcania Veľvyslancovej dcéry zistili tzv. syndróm zvýšenej priepustnosti čriev, pre ktorý musela zmeniť svoj životný štýl. Herečka oznámila, že v seriáli musí skončiť a na čas sa vytratila z verejného života.

V deji sa bude hrdinka Nare spomínať až do úplného finále. Sancar však svoj život spojí nakoniec s Mavi.

 

Čítať viac...
Nahor