Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Aktuality

Do Dunaja sa vracia hlavná seriálová postava! Definitívne odhalený osud Petra Kučeru

Dianie v Dunaji naberá na obrátkach. Článok obsahuje spoiler.

Po absolútne najsledovanejšej epizóde začne situácia v životoch seriálových hrdinov eskalovať.

Dunaj, k vašim službám pokračuje vo víťaznom ťažení, keď si naďalej udržuje vysokú priazeň divákov. Tento týždeň pritom prepísal ďalšie rekordy, keď pomstu Antona Holubca voči jeho manželke Lene sledovalo priemerne 558-tisíc divákov v univerzálnej cieľovke, čo je vôbec najviac od začiatku vysielania seriálu v januári 2023.

Rekordne najvyšší rating 9,8 % zaznamenal aj vo vynovenej obchodnej cieľovke.

Záchrana Leny

V Dunaji odštartuje akcia na Leninu záchranu.

Po tom, čo sa Lena Holubcová (Jana Kovalčíková) po dlhých mesiacoch dostávala k životu, začala pre Antona Holubca (Filip Tůma) predstavovať veľké nebezpečenstvo. Okrem toho, že ho môže pripraviť o kontrolu nad obchodným domom, už viac ako rok hrá nebezpečnú hru s Kučerovcami, ktorí ani netušia, že Lenu drží spoločne so spriaznenými lekármi umelo pod liekmi.

K Lene sa k tomu dokázal dostať muž jej života Kasper (László István Béhr), vďaka ktorému si začala uvedomovať, čoho všetkého je jej manžel schopný…

Anton sa rozhodol mať Lenu pod absolútnou kontrolou v domácej starostlivosti. Vďaka koktailu liekov ju bezmocnú ukrýva pred svetom, a dokým to bude možné, aj pred zrakmi Kučerovcov.

Obavy sa začínajú stupňovať.

Nasledujúci text obsahuje spoiler.

Kasper kontaktuje Šarlotu (Sarah Arató) po tom, čo sa Lena dlhé dni neukázala. Lekárka sa pokúša dostať k informáciám telefonátom s Holubcom, no neúspešne.

Zakrátko si urobí rovno nového nepriateľa.

Šarlota  navštívi Antona rovno v obchodnom dome. Vie, že Lena bola v liečebni držaná napriek tomu, že je zdravá, a napokon pochopí, kto celý tento plán zosnoval.

 


Jojka vyráža do boja: Proti štartu Let´s Dance vytiahne svoj najväčší televízny valec!Čítajte →

Keď Holubcovi pohrozí, ten demonštruje svoju silu a konexie, ktoré môžu Šarlotu dostať až do väzenia.

Napriek tomu sa nevzdáva a z liečebne zoberie dôkazy, ktoré môžu potvrdiť, že Lena nikdy nemala byť psychiatrickou pacientkou…

Petrov pohreb

U Kučerovcov sa chystá pohreb.

Rodina oplakáva stratu Petra (Marek Rozkoš), ktorému chce Edita (Zdena Studenková) zostrojiť veľkú rozlúčku. Milovanému synovi chce dať posledné zbohom dôstojne a všetkým odkázať, že padol ako hrdina. Rudolf (Emil Horváth) však pochopí, čo môže odhalenie pozadia Petrovej smrti spôsobiť.

Peter sa potajme vybral bojovať za britskú armádu, ktorá sa odhodlala postaviť nacistom. V očiach Nemecka by nebol hrdinom, ale zradcom. V čase, kedy musí celá rodina udržiavať zdanie kolaborácie s režimom, by to malo pre obchodný dom Dunaj aj všetkých Kučerovcov fatálne následky.

Edita sa napokon podvolí a obrad bude vykonaný v tajnosti v kruhu najužšej rodiny.

O pohrebe sa dozvie aj Klára (Kristína Svarinská).

Kým Edita verí, že sa na utajenej rozlúčke neukáže, Rudolf bude odhodlaný na ňu čakať do posledného momentu. Klára už napriek Editinmu odporu patrí do rodiny…

 


Napraví si Jojka chuť? Vtip za stovku zatienil oslavy jubilejného Milujem Slovensko!Čítajte →

Návrat strateného syna

Ako si už všimli viacerí diváci, Markíza viac neutajila skutočný osud postavy Petra Kučeru.

Jeho predstaviteľ Marek Rozkoš pokračuje v nakrúcaní nových častí Dunaja, pričom internetom už kolujú správy, že sa chystá jeho návrat do seriálového diania.

Z deja sa tak nevytratia obaja synovia z rodiny Kučerovcov.

Tvorcovia Dunaja už po minuloročnej jari vypísali zo scenárov herca Tomáša Maštalíra, ktorý stvárňoval Petrovho brata Leopolda. Dôvodom bola Maštalírova zaneprázdnenosť, keď herec uprednostnil iné projekty.

Marek Rozkoš, naopak, odchod nechystá a rozlúčiť sa s ním neplánuje ani televízia.

V nových častiach Dunaja by mal naplno účinkovať už od budúceho týždňa.

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram

Vysvetlivky k uvádzaniu televíznej sledovanosti
Obchodná (komerčná) cieľovka, mladí diváci - obchodná cieľová skupina divákov vo veku 13-55 rokov (od roku 2024). Do roku 2023 bola uvádzaná vo veku 12-54 rokov. Spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %;
Univerzálna cieľovka (celkové publikum) - všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %.

Poznámka: Od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná oneskorená sledovanosť, od januára 2017 "hostia". Od januára 2024 došlo k zmene obchodnej cieľovej skupiny.

Čítať viac...
Nahor