Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Dila sa uviedla úspešne: Odštartovala lepšie ako Feriha aj Zakázaná láska!

Mohutne promovaná telenovela Dila má za sebou lepší štart ako jej predchodkyne.

Doma svoju jeseň odštartovala už začiatkom augusta. Do hlavného vysielacieho času sa vrátil ako Mentalista tak premiérová turecká telenovela. Novinka Dila sa dočkala intenzívnej kampane, ktorá priniesla ovocie. Seriál sa totiž uviedol lepšie ako Zakázaná láska aj Feriha, keď ho sledovalo 1,8 a 1,9 % divákov s podielmi 7 a 10,9 %.

V podobnom čase pred rokom, konkrétne v polovici augusta, štartovala na Doma časom jedna z jej najúspešnejších telenoviel Feriha. Tej ale letný nástup nesvedčil, keď úvodné epizódy sledovalo len 1,2 a 1,3 % divákov s podielmi 4 a 6,1 %. Nakoniec sa však pravidelne hýbala okolo dvoch ratingov, rástla aj vyššie, keď sa v najsilnejších časoch dokázala dostať dokonca až ku trom ratingom, vďaka čomu bola aj s prvou epizódou nad 10-timi percentami podielu.

Rovnakú sledovanosť ako Dila dosiahla pri štarte tohtoročná Zakázaná láska. Aj tú si vybralo 1,8 a 1,9 % divákov, nakoľko sa však seriál rozbiehal vo februári, kedy pred obrazovkou sedí výrazne viac Slovákov ako v lete, podiely dosiahli úrovne 5,1 a 7,8 %. Aj keď sa Zakázaná láska uviedla lepšie ako Feriha, následne prežívala opačný trend. S prvými časťami po 21:30 sa často dostávala do podpriemerov stanice, druhá časť v tých časoch dosahovala úrovne len okolo 6 %. Telenovela však zažívala aj lepšie dni, keď bola s oboma epizódami v nadpriemeroch, s druhou epizódou vedela vyskakovať aj okolo 8 %, dosiahla aj na desiatku. S úplne poslednou časťou bola dokonca lídrom.

Čítať viac...
Nahor